Благодійна організація «Благодійний фонд «Майбутнє будуємо разом»

Голосів:
272
Голосування завершене
Ініціатор подання: БО «БФ «Майбутнє будуємо разом»»
Автор подання: Зубкова Лариса Олександрівна
Місто / Область: м. Дергачі Харківський район Харківська область
Дата початку: 6 Лютого, 2019
Фотогалерея
Інтерв'ю

Опишіть проєкти чи ініціативи, які були реалізовані за останній рік та стосувалися волонтерства, допомоги військовим чи інших ініціатив, покликаних пришвидшити нашу перемогу(Максимум – 300 слів)

Відповідь:

У 2024 році благодійна організація «БФ «Майбутнє будуємо разом»» реалізувала 15 грантових проєктів та понад 50 власних ініціатив, спрямованих на підтримку населення прифронтових громад Харківщини.

Найбільший напрямок нашої роботи – це допомога людям, які опинились у біді.

Ми надали допомогу різного характеру понад 20 тисячам українців Циркунівської, Золочівської, Вільхівської, Дергачівської, Малоданилівської, Солоницівської, Безлюдівської громад.

Це люди, які живуть на лінії зіткнення, які опинились без домівок, люди з інвалідністю, маломобільні, тяжко хворі, люди із залежностями, ВІЛ-інфіковані, люди похилого віку, сім’ї з дітьми, діти-сироти, внутрішньо-переміщені особи.

Волонтери нашої команди постійно підтримують наших захисників: у військовий шпиталь в Харківській області доставляли медикаменти, змінний одяг та взуття, продукти харчування, питну воду, засоби особистої гігієни, побутову хімію.

Забезпечували медикаментами, засобами особистої гігієни, продуктами харчування, одягом будинки сімейного типу та ВПО, що проживають в шелторах.

 

Другий напрямок – відновлення інфраструктурних об’єктів, облаштування безпечних просторів, в т.ч. дитячих.

Протягом 2024 року ми здійснили ремонти та облаштування важливих об’єктів, серед яких:

·        6 безпечних укриттів і просторів в містах Харків та Дергачі, селищах Мала Данилівка та Вільшани, селі Черкаська Лозова, в т.ч. дитячий простір у с-щі Солоницівка, де проживає значна кількість дітей з-поміж ВПО;

·        5 медичних заклади у громадах Харківського району: м. Дергачі, с. Протопопівка, включаючи відновлення роботи трьох сільських амбулаторій в селищах Мала Данилівка, Вільшани, Лісне;

·        2 масштабні інфраструктурні проєкти:

- повна заміна пошкодженої обстрілами покрівлі та відновлення роботи амбулаторії в селищі Мала Данилівка;

- ремонт пожежної частини Солоницівської громади, яка забезпечує безпеку понад 30 тисяч мешканців громади.

 

Третій – ми традиційно підтримуємо підростаюче покоління, зокрема:

·          забезпечили інклюзивний простір необхідним обладнанням, зокрема генератором, комп’ютерною та побутовою технікою в Солоницівській та Нововодолажській громадах;

·          у співпраці з місцевим бізнесом виготовили теплий одяг для гравців футбольної команди;

·          організували понад 100 освітніх, психологічних, розвиткових та юридичних заходів для дітей і дорослих.

 

Четвертий – всебічна підтримка людей із залежністю та членів їх сімей, надання товарів першої необхідності, медикаментів, юридичний та психологічний супровід.

Скільки людей було залучено в рамках проєктів чи ініціатив?

Відповідь:

В рамках проєктів та ініціатив протягом 2024 року було охоплено допомогою понад 20 тисяч мешканців Харківської області.

Над проєктами працювали до 20 постійних співробітників та до 15 найманих, в т.ч. волонтерів, місцевих активістів.

Які проблеми були вирішенні завдяки реалізованим проєктам чи ініціативам?

Відповідь:

1) Реалізацією проєкту «Безпека кожного українця – понад усе!» вирішена проблема відсутності сприятливих умов роботи співробітників пожежно-рятувальної станції Солоницівської громади, які стоять на порятунку життя понад 30 тисяч мешканців громади від пожеж, надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру. Забезпечили належними мовами праці рятувальників та необхідним обладнанням через ремонт і облаштування приміщень. Проведені навчальні заходи з підвищення рівня свідомості щодо пожежних загроз та можливостей їх запобігання серед молоді.

2) Найбільший проєкт «Гуманітарна безпека прифронтових громад Харківщини» розв’язав проблему недостатності матеріальних ресурсів для існування осіб, які повернулися додому після певного періоду переміщення, та постраждалого місцевого населення у Вільхівській, Дергачівській, Циркунівській та Золочівській громадах Харківської області, у яких обмежено доступ домогосподарств до ринку продуктів/товарів. Допомогою забезпечено 9972 мешканців прифронтових та деокупованих територій Харківщини: надана життєво важлива підтримка SNFI/WASH.

3) Масштабний інфраструктурний проєкт «Ремонт покрівлі медичного закладу Малоданилівської громади» дав змогу вирішити проблему відсутності приміщення для надання медичних послуг населенню селища Мала Данилівка. Відновлено роботу медичного закладу в селищі Мала Данилівка шляхом проведення повного ремонту покрівлі будівлі амбулаторії, яку було пошкоджено під час обстрілів.

4) Найбільший проєкт для дітей «Безпека та психологічна підтримка для дітей» забезпечив вирішення проблеми відсутності безпечного простору для школярів та вчителів, відсутності огорожі в навчальному закладі  Солоницівської громади Харківської області, а також відсутності розвиваючих та психологічних занять із дітьми. Створили безпечне та комфортне середовище для дітей, облаштували простір 105 одиницями меблів, серед яких парти, стільці, шафи, офісні крісла, дошки, крісла-мішки обігрівачі, технікою та обладнанням, встановили 570 метрів сучасної металевої огорожі навколо ліцею, провели понад 10 неформальних занять для 150 дітей.

5) Проєкт «Доступне та комфортне укриття – надійний простір безпеки» розв’язав проблему відсутності безпечного приміщення для медичного персоналу, пацієнтів та місцевих мешканців в амбулаторії селища Вільшани Харківської області. Створено безпечне та комфортне укриття в медичній амбулаторії, яке дозволить забезпечити функціональність та ефективність медичного обслуговування.

Два проєкти реалізували проблеми відсутності безпечного та комфортного укриття для внутрішньо-переміщених осіб, співробітників академії та працівників гуртожитку, мешканців сусідніх багатоквартирних будинків та недостатності належних умов перебування ВПО в прихистку міста Харкова. Завдяки їх реалізації створено укриття для населення міста Харків та комфортні умови проживання для ВПО з Харківської області.

Проєктом «Комфорт та безпека мешканців Малоданилівської громади» вирішена проблема відсутності базових умов проживання у багатоквартирних будинках в с. Черкаська Лозова, який пошкоджено обстрілами, та відсутності безпечного укриття для мешканців с-ща Мала Данилівка. Створено комфортні умови для проживання мешканців багатоквартирних будинків: встановлено вікна в під’їздах, проведено ремонт укриття та облаштували його меблями.

П’ять проєктів розв’язали проблеми людей із залежностями:

-         відсутності умов для лікування наркозалежних осіб та членів їх сімей. Створили безпечне та підтримуюче середовище для ключових груп, які обслуговуються Центром КНП “Дергачівська міська лікарня”, облаштували меблями/устаткуванням для надання медичних послуг, ЗТ, послуг психологічної підтримки, юридичного консультування та доступу до освітніх ресурсів.

-         відсутності безпечного та комфортного простору для осіб із залежністю, членів їх сімей та медперсоналу КНП “Дергачівська міська лікарня”. Облаштували безпечне укриття в приміщенні Дергачівського центру психічного здоров'я і боротьби з наркозалежністю.

-         недостатності матеріальних ресурсів для існування неповнолітніх дітей із сімей ВІЛ-інфікованих людей. Забезпечили дітей товарами першої необхідності, зимовим одягом та ковдрами.

-         відсутності можливості в самостійному забезпеченні наркозалежних мешканців в Дергачівській та Малоданилівський громадах господарськими товарами та належними умовами перебування їх та членів їхніх сімей.

-         недостатності матеріальних ресурсів для існування наркозалежних та ВІЛ-інфікованих осіб, членів їх сімей з дітьми, що мешкають в м. Харкові.

Два проєкти реалізували проблеми недостатньої операційної спроможності організації, умов та засобів для роботи команди БО в зимовий період.

 

Чи були партнери в їх реалізації?

Відповідь:

Грантові проєкти 2024 року були реалізовані за підтримки партнерів:

МБФ “Альянс громадського здоров'я” - 5 проєктів;

HELVETAS - 3 проєкти;

«Людина в біді» PIN - 2 проєктів;

МБФ “Фонд Східна Європа”- 1 проєкти;

Угорська екуменічна служба - 2 проєкти;

ПРООН в Україні - 1 проєкти;

МБО «Благодійний фонд «СОС Дитячі містечка». Україна - 1 проєкт.

Вагома частина власних ініціатив реалізована членами команди організації у співпраці з місцевими активістами і волонтерами.

Назвіть три якості, якими пишається ваша організації

Відповідь:

Злагоджена співпраця

Оперативність

Прозорість

 

Чому саме ваша благодійна організація має перемогти в конкурсі?

Відповідь:

Ми маємо ефективну команду професіоналів, які мають досвід понад 15 років у сферах менеджменту, бізнесу, комунікацій.

До 24 лютого 2022 року наша організація функціонувала лише за власні кошти, допомагаючи дітям, які опинились в складних життєвих умовах, але коли кількість людей та пошкоджень в селах стали масштабними – ми почали звертатися за фінансовою підтримкою до партнерів. Нас почули і ми змогли допомогти більшій кількості людей, які живуть на лінії зіткнення.

Постійні члени нашої команди з першого дня початку повномасштабного вторгнення залишалися в рідних прифронтових селищах Мала Данилівка, с. Цупівка, м. Дергачі, м. Харків, стійко витримали це випробування долі, допомагаючи собі, своїм родинам та односельчанам. Ніхто не виїжджав, бо розуміли, що є люди, яким потрібна допомога.

Ми є локальною організацією, яка допомогла тисячам односельчан, які опинились в біді в перші дні війни. Ми залишились і підтримуємо тих людей, які живуть у віддалених селах з метою, щоб прифронтові села не стали пустирем для загарбника, який захоплюватиме наші українські землі. Люди знають куди звертатися, тому що ми поруч і підтримаємо у важку хвилину.

Ми робимо все можливе для того, щоб люди поверталися у свої домівки, для того, щоб жили прифронтові села. Ми створюємо умови для цього і підтримуємо людей за допомоги партнерів і однодумців.

Ми розуміємо, що разом – ми сильніші. Тому вважаємо, що найголовніше діяти за покликом душі і своїм прикладом показувати іншим, як це робити.

Інші конкурсанти в номінації Благодійна організація року
Благодійна організація року
Кідз оф Юкрейн
Голосів: 5
Благодійна організація року
Благодійна Організація “Благодійний Фонд “Старенькі”
Голосів: 39
Благодійна організація року
ОФФ-РОУД ВОЛОНТЕРИ
Голосів: 70
Благодійна організація року
БО”БФ”За Свободу і Волю”
Голосів: 1
Благодійна організація року
Благодійна організація “Благодійний фонд “Я-Маріуполь”
Голосів: 3
Благодійна організація року
БО “Координаційний гуманітарний центр”/ Relief Coordination Centre
Голосів: 37