Головна » Номінанти » Благодійна організація року » БО «Благодійний фонд «Схід SOS»
Відповідь:
БО «Благодійний фонд «Схід SOS» допомагає постраждалим від російської агресії з 2014 року. Нині підтримуємо населення на всіх підконтрольних територіях. Евакуюємо, розміщуємо жителів прифронту, ремонтуємо шелтери та центри для ВПО. Передаємо допомогу, реалізуємо документування воєнних злочинів і навчальні програми, щодня надаємо юридичні та психологічні консультації. У різних областях працюють мобільні бригади психосоціальної підтримки та простори психосоціальної та юридичної підтримки «Затишно space».
Усі проєкти 9 напрямів допомагають цивільним, детальніше про них читайте за посиланням (https://east-sos.org/projects/).
Протягом останнього року ми надавали психосоціальну та юридичну допомогу людям, які виїжджали з тимчасової окупації через Сумщину, а також зустрічали евакуйованих із підконтрольних населених пунктів Донеччини та Харківщини у транзитних пунктах у Павлограді та Харкові. Займаємося розселенням представників маломобільних груп, яким не підходять умови державної підтримки та які потребують супроводу для відновлення чи оформлення документів.
Освітній напрям реалізував річний проєкт підтримки молодих ГО, що охопив навчання, інтитуційну підтримку на понад 1 500 000 гривень і підсилення у стратегуванні.
У Запоріжжі, Миколаєві, Харкові, Черкасах, Вінниці та Кропивницькому у мережі «Затишно space» ми допомогли тисячам постраждалих від війни впоратися з емоційним навантаженням, знайти роботу, сформувати коло спілкування. Допомогали дітям і підліткам соціалізуватися та надолужувати освітні втрати.
Відповідь:
Команда налічує понад 230 людей, а допомогу від організації отримали понад 1 000 000 осіб. За час повномасштабного вторгнення кол-центр опрацював понад 658 000 звернень, евакуаційні команди допомогли понад 88 000 людям виїхати зі прифронту, 12 200 із них – представники маломобільних груп. Мережа «Затишно space» надала психосоціальну та юридичну підтримку понад 14 000 відвідувачам і відвідувачкам, юристи надали понад 51 000 правових послуг у прифронті, а документатори записали понад 839 історій і задокументували 1 517 випадків ймовірних воєнних злочинів.
Відповідь:
БО «Благодійний фонд «Схід SOS» надає всебічну допомогу постраждалим від війни на всіх підконтрольних територіях:
- благодійна допомога прифронтовим і деокупованим громадам (підтримка населення, закладів охорони здоров’я та освіти, оснащення укриттів і пунктів незламності, закупівля спорядження та ЗІЗ для рятувальників ДСНС);
- евакуація жителів прифронтових громад, зокрема й представників маломобільних груп населення, родин із дітьми і людей зі тваринами (із подальшим розміщенням);
- будівництво та реконструкція шелтерів, геріатричних центрів; ремонт пошкоджених будинків;
- юридична та психосоціальна допомога мешканцям прифронтових і деокупованих громад (первинна та вторинна правова допомога, арттерапевтичні заходи та групи підтримки для дітей, молоді та дорослих);
- протидія ґендерно зумовленому насильству та підтримка жителів країни у мережі «Затишно space»;
- програми підтримки освітян і громадських активістів;
- документування воєнних злочинів;
- моніторинг гуманітарних потреб і стану закладів освіти у прифронті;
- участь у діяльності коаліцій і робочих груп з органами державної влади, адвокація створення місць для розміщення людей з інвалідністю та осіб старшого віку, зміни до механізму евакуації, сприяння доступу до освіти вступників із ТОТ тощо.
Відповідь:
Залучаємо міжнародне фінансування для реалізації програм гуманітарного реагування. Маємо прямі контракти з Європейською Комісією, Sida, Swiss Solidarity, USAID і сталі партнерства з міжнародними гуманітарними організаціями (Libereco, German Marshall Fund, Fondation de France, ActionAid, Solidar Suisse, ABA Roli, Tides Foundation, Bunge, Terre des Hommes, Peace Winds Japan та Japan Platform, International Rescue Committee, Intersos, Diakonie Katastrophenhilfe, Care, Mondo).
Завдяки донатам від відповідального бізнесу та приватних осіб фонд гнучко реагує на потреби, які не підпадають під визначені цілі проєктної діяльності. Партнерами для реалізації проєктів відбудови геріатричних закладів завжди виступає місцева влада, адже громада бере зобов’язання щодо утримання закладів і співробітників. Зі створенням кожного закладу у громаді з’являється 10-15 робочих місць.
Відповідь:
Людяність, проактивність, прозорість.
Відповідь:
Команда БО «Благодійний фонд «Схід SOS» від 2014 року реагує на виклики війни. Ми робимо все можливе, аби якомога ефективніше допомагати постраждалим і позитивно впливати на майбутнє України. Наш фонд реалізує повний цикл евакуації – від заявки у кол-центрі до повноцінного довгострокового розселення. Це допомагає евакуювати з небезпеки представників найвразливіших груп населення.
До координації евакуації залучені представники держави, місцевої влади, поліції, ДСНС та інших гуманітарних організацій.
Перемога в конкурсі допоможе продовжувати системну підтримку людей, які опинилися у скруті, а також привернути увагу до важливості захисту прав постраждалих від війни. Ми не лише надаємо всебічну допомогу, а й діємо задля посилення обізнаності суспільства, адвокації прав людини та створення довгострокових рішень для відновлення життя людей і громад.