Головна » Номінанти » Громадська організація року » Інкубатор демократичних ініціатив
Відповідь:
У 2024 році ГО «Інкубатор демократичних ініціатив» реалізувала низку проєктів, які сприяють захисту прав людини, інтеграції вразливих груп та посиленню громадянського суспільства і сприяють пришвидшити нашу перемогу:
1. «Сила права: підхід, інформований про травму, у правничій роботі» – навчання 539 юристів для роботи з людьми, які пережили війну, забезпечення їх ефективною правовою підтримкою, освітні матеріали – більше 8 тисяч переглядів.
2. «Сила права: мережа правників на захист соціально вразливих груп» – навчання 660 юристів з особливостей захисту прав соціально вразливих груп населення в контексті війни.
3. «Протидія мові ворожнечі під час війни та політичної кризи засобами громадянської освіти» – міжнародна зустріч 21 експерта з 7 країн, що виробили рекомендації з протидії мові ворожнечі під час війни (більш ніж 21 тисяча переглядів).
4. «Інклюзія — просто зробімо це!» – підтримка людей з інвалідністю, розробка трьох інклюзивних мініпроєктів, що вже охопили 180 людей.
5. «Підсилюючи голоси молодих людей» – навчання через вебінари 135 молодих активістів, навчальний візит до Копенгагену для 15 людей, створення 12 адвокаційних кампаній для захисту прав молоді, записи вебінарів мають більше 14 200 переглядів.
6. «Мистецтво безпечного інтернету» – просвітницька кампанія, що охопила 5 039 молодих людей, спрямована на безпеку в цифровому просторі та 5 воркшопів у громадах Вінниччини для 116 підлітків.
7. «Застосування підходу, інформованого про травму, у громадянській освіті» – міжнародний семінар, розробка двох посібників, що вже мають 5 000+ переглядів.
8. «Протидія ЛГБТІК+ молоді мові ворожнечі онлайн» – набір навчальних матеріалів та рекомендацій для протидії мові ворожнечі, серія локальних заходів для 217 молодих людей, навчальний візит до Страсбургу (Франція).
Відповідь:
- Безпосередньо взяли участь у освітніх заходах 2 237 людей.
- Створені навчальні матеріали (відеоролики, візуальні нотатки тощо) переглянули 73 215 людей.
Відповідь:
Відповідь:
Так, ГО «Інкубатор демократичних ініціатив» співпрацює з:
· Рада Європи
· USAID
· Європейська комісія (Erasmus+)
· Федеральне міністерство закордонних справ Німеччини
· Датський інститут культури
· Всеукраїнська благодійна організація «Український фонд «Благополуччя дітей»
· Координаційний центр з надання безоплатної правничої допомоги України
· Вища школа адвокатури НААУ
· Вінницька обласна рада
· Комунальний позашкільний навчальний заклад «Донецький обласний дитячо-молодіжний центр» (релокований у Вінницю)
· Вінницький обласний молодіжний центр «Квадрат»
· Молодіжний простір Тульчина
· Молодіжний простір Чернівців
· Молодіжний простір Уланова «The XATA»
· Кіровоградський обласний молодіжний центр
· Копенгагенська молодіжна мережа (CYN, Данія)
Відповідь:
· Ефективність – ми реалізуємо проєкти, що мають довготривалий вплив.
· Інклюзивність – забезпечуємо рівні можливості для різних груп населення, зокрема тих, які переважно залишаються поза увагою інших громадських об’єднань.
· Інноваційність – використовуємо сучасні підходи для громадянської освіти та адвокації.
Відповідь:
· Молода, але амбітна команда – хоча ми невелика організація, нам вдається успішно реалізовувати масштабні та значущі проєкти.
· Затребувані освітні продукти – створені нами навчальні програми та ресурси користуються популярністю та приносять реальні результати.
· Сміливість працювати зі складними темами – ми не боїмося піднімати гострі питання, такі як мова ворожнечі під час війни, права людей із досвідом позбавлення волі та інші соціально важливі виклики.
· Інклюзія – не просто цінність, а стандарт нашої роботи – ми забезпечуємо переклад українською жестовою мовою, використовуємо просту мову в комунікаціях, створюємо доступні візуальні матеріали, щоб наші продукти були максимально інклюзивними.
· Розширення української експертизи за кордоном – співпрацюємо з європейськими партнерами, впроваджуємо найкращі європейські практики та популяризуємо український досвід, особливо у країнах Східного партнерства та Балтії.
· Отримали міжнародне визнання наших проєктів:
o «Мистецтво здорових стосунків» увійшов до посібника Ради Європи як приклад найкращих практик залучення аудиторії.
o «Караван громадянської освіти для вимушених мігрантів у Литві та Польщі» відібраний для презентації на Фестивалі громадянської освіти NECE 2024 як один із найінноваційніших та найбільш надихаючих проєктів у світі.
Ми не просто реалізовуємо проєкти – ми змінюємо суспільство, роблячи його більш відкритим, інклюзивним та стійким!