Молодь Буковини

Голосів:
40
Голосування завершене
Ініціатор подання: Громадська організація
Автор подання: Крижановський Володимир Петрович
Місто / Область: вул.Шухевича 3б, місто Чернівці, Чернівецька область
Дата початку: 4 Жовтня, 2022
Фотогалерея
Інтерв'ю

Опишіть проєкти були реалізовані за останній рік, які стосувалися волонтерства чи інших ініціатив, покликаних пришвидшити нашу перемогу(Максимум – 300 слів)

Відповідь:

У 2024 році наша організація активно працювала над підтримкою волонтерів, розвитком молодіжної активності та створенням можливостей для молоді, яка прагне змін. Зокрема, Форум молодих волонтерів: серцем і дією (24 лютого 2024)
Ми об’єднали 25 молодих волонтерів, щоб обговорити, як ефективно організовувати збори допомоги, долати волонтерське вигорання та комунікувати з суспільством. Форум став платформою для обміну досвідом та пошуку нових рішень у волонтерській діяльності. Захід реалізовано у партнерстві з Управлінням молоді та спорту Чернівецької ОВА та Молодіжною радою при Чернівецькій ОДА. Вагомим був і обмін “ВідНОВА:UA” (4-9 вересня 2024)

Разом із Міністерством молоді та спорту України, ПРООН та ГО “Молодіжний центр Волині” ми реалізували програму залучення молоді до відбудови країни. 30 учасників із різних регіонів України приїхали в Магальську громаду для створення нового молодіжного простору. Завдяки цьому проєкту молодь отримала змогу долучитися до реальних змін у своїх громадах. Ми провели тренінг “Стрес-менеджмент та профілактика емоційного вигорання” (23 червня 2024)Волонтери часто стикаються з емоційним виснаженням, тому ми організували тренінг, де 12 учасників навчалися управляти стресом та знаходити внутрішні ресурси для подальшої діяльності. Захід реалізовано у співпраці з Міжнародною організацією з міграції.
Ми реалізували Форум молоді Буковини: ідентичність та різноманітність (23 листопада 2024). Об’єднавши 100 учасників, ми обговорили, як молодіжні ініціативи можуть сприяти розвитку громадянської свідомості та національної ідентичності. Учасники працювали над рекомендаціями щодо безбар’єрності молодіжної інфраструктури, які можуть бути імплементовані в місцеву політику. Проєкт реалізовано разом із Управлінням молоді та спорту Чернівецької ОВА, Молодіжною радою при Чернівецькій ОДА, ГО “Чернівецьке об'єднання “Захист” та Асоціацією молодіжних працівників України.

Скільки людей було залучено в рамках проектів?

Відповідь:

За рік діяльності ми змогли залучити понад 500 унікальних учасників до різноманітних заходів, тренінгів, форумів та ініціатив. Окрім цього, наші проєкти об’єднували десятки та навіть сотні людей, які долучалися до волонтерства, навчання, розвитку громад та зміцнення молодіжного руху.

Які проблеми були вирішенні завдяки реалізованим проєктам?

Відповідь:

Наша організація працює над тим, щоб молодь мала більше можливостей для розвитку, навчання та самореалізації. Ми створили нові молодіжні простори в громадах Чернівецької області, щоб молоді люди мали місце для навчання, обміну ідеями та реалізації своїх задумів. Зокрема, проєкт “Активізація молодіжного руху”. У рамках цього проєкту було створено 4 нові молодіжні простори у Вашківецькій, Волоківській та Чагорській громадах. Простори отримали меблі, обладнання, настільні ігри та підтримку для подальшого розвитку. Ми здійснили обмін “ВідНОВА:UA” (4-9 вересня), який відбувся у Магальській громаді за підтримки урядів Данії та Японії. Відкриття ще одного молодіжного простору стало для нас важливою ініціативою.Ми працюємо над тим, щоб голос молоді був почутий і щоб молодіжна політика ставала ефективнішою. Долучилися до створення Чернівецького обласного молодіжного центру. Команда ГО була залучена до адвокаційної кампанії, що призвела до створення центру 29 жовтня 2024 року.Ми допомагаємо молоді розвивати важливі навички, необхідні для самореалізації та побудови кар’єри. Зокрема, тренінг “Від S до М” (17 квітня) онлайн-навчання з SMM для молоді зі всієї України (33 учасники) та онлайн-навчання “Медіаграмотність і молодь” (9 травня) – курс про вплив та взаємодію медіа (22 учасники). Ми допомагаємо волонтерам та надаємо їм підтримку та інструменти для запобігання вигоранню. Задля цього ми здійснили низьку вагомих проектів, зокрема Форум молодих волонтерів: серцем і дією (24 лютого) – обговорення успішних кейсів, кібербезпеки, вигорання та психологічної підтримки волонтерів (25 учасників).Тренінг “Стрес-менеджмент та профілактика емоційного вигорання” (23 червня) – навчання для волонтерів у співпраці з Міжнародною організацією з міграції (12 учасників). Ми прагнемо, щоб молоді люди вірили в себе, розвивали свої здібності та ставали активними громадянами. Зокрема, курс “GIRL POWER UKRAINE” (15 листопада – 20 грудня) – програма для дівчат 13-18 років став вагомою допомогою для дівчат віком від 13 до 18 років у пізнанні себе, розвитку навичок та подоланні гендерних стереотипів (30 учасниць).

Чи були партнери в реалізації проєктів?

Відповідь:

Ми віримо, що великі зміни можливі тільки через партнерство. Тому за рік ми об’єднали зусилля з багатьма організаціями та установами, серед яких: Державні структури – Чернівецька ОВА, місцеві громади, управління молоді та спорту. Міжнародні партнери – ПРООН в Україні, уряди Данії та Японії, EU4Recovery, Western NIS Enterprise Fund, Українсько-данський молодіжний дім. Громадські та молодіжні організації – AIESEC, ВМГО “Фундація регіональних ініціатив”, ГО “Чернівецьке об'єднання “Захист”, Асоціація молодіжних працівників України. Освітні ініціативи – проєкт “GIRL POWER UKRAINE” від благодійного фонду “Благомай”, освітні курси для молоді.

Назвіть три якості, якими пишається ваша організації

Відповідь:

Орієнтованість на молодь, партнерство та співпраця, підтримка та стійкість.

Чому саме ваша громадська організація має перемогти в конкурсі?

Відповідь:

"Молодь Буковини" заслуговує перемоги в конкурсі, адже ми не просто створюємо проєкти, а змінюємо життя молоді та громад Чернівецької області: за рік залучили понад 500 людей, відкрили 4 молодіжні простори як осередки розвитку й творчості, реалізували ініціативи “Активізація молодіжного руху” та “ВідНОВА:UA”, що дали молоді інструменти для самореалізації, а громадам — імпульс для зростання, провели тренінги з SMM, медіаграмотності та стрес-менеджменту, підтримали волонтерів програмами проти вигорання, а завдяки партнерству з державними органами, міжнародними донорами та іншими організаціями ми досягаємо більшого — перемога стане не лише визнанням, а й можливістю масштабувати нашу роботу та залучити ще більше молоді до змін.

Інші конкурсанти в номінації Громадська організація року
Громадська організація року
“Ідея для майбутнього”
Голосів: 754
Громадська організація року
ГО “УПС! Життя в моєму місті”
Голосів: 63
Громадська організація року
ГО “Європейська школа”
Голосів: 104
Громадська організація року
Громадська спілка “Українська академія медіації”
Голосів: 483
Громадська організація року
ProLife Ukraine
Голосів: 24
Громадська організація року
Громадська організація “Kyiv Defenders”
Голосів: 53