Головна » Номінанти » Волонтерська ініціатива року » Проведення курсів з вивчення української мови “Говори українською!” для ВПО, які проживають у шелтерах Коломиї.
Відповідь:
«Говори українською!» - курс з вивчення української мови для ВПО
Волонтерська ініціатива – проведення курсів з української мови – дуже важлива, адже допомагає ВПО вивчати літературну українську мову і зрозуміти діалекти.
Директорка Навчально-наукового центру професійної кар’єри та освіти Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри філології Галина Волощук спільно з провідною фахівчинею Центру досліджень «Покутської трійці» Оксаною Ковальчук і студентами спеціальності «Середня освіта (українська мова та література)» Коломийського інституту Вікторією Бойко, Яною Федюк, Соломією Василишин, Христиною Тимків, Марією Мельник, Ольгою Костюк, Веронікою Петрук упродовж листопада-грудня проводили курс «Говори укоаїнською!» для ВПО, які проживають в шелтерах Коломиї. Загалом науковці провели 16 занять, на яких розглянули 4 теми: «Історія розвитку української мови», «Активна та пасивна лексика», «Морфологія», «Традиції Різдва на Гуцульщині та Покутті».
Відповідь:
«Варто сказати, що наш курс має багато схвальних відгуків. Адже до мене телефонувала пані Наталія Кузовова, науковиця Херсонського університету, який зараз працює на базі нашого Прикарпатського університету, і запропонувала провести курс з історії України для мешканців шелтерів, зазначивши, що науковцям Херсонського університету дуже імпонує ідея таких курсів. Тому продовження таких курсів буде в 2025 році», - розповідає Галина Волощук. «Для мене цей проєкт був дуже потрібний, дуже цікавий, тому що в нас в шелтері всі російськомовні, часто ми всі розмовляємо суржиком. Українська мова - це зброя і потрібно її вчити», - ділиться враженнями учасниця курсу Тамара Ластівка.
Після проведення курсів науковців і студентів нагородили подяками
від БФ «Карітас Коломия».
Відповіді: Науковці розповіли учасникам про багатогранність української мови. Вони пояснили, як формувалася українська лексика, яка включає слова з різних історичних періодів, власне українські терміни та запозичення з інших мов. Це допомогло учасникам відчути багатство нашої мови та її унікальний національний характер. Присутні мали змогу виконувати вправи, які підготували науковиці Галина Волощук та Оксана Ковальчук і студенти Вікторія Бойко, Соломія Василишин, Оксана Черкас, Яна Федюк. Курс «Говори українською» для внутрішньо переміщених осіб - це важлива ініціатива, яка сприяє адаптації людей, змушених покинути свої домівки через війну. Сьогодні боротьба триває як за землю українську, так і за культуру, літературу, мову. Зміцнення національної ідентичності – це також вивчення і досконале володіння українською мовою, що сприяє єдності та підтримці.