Український незалежний центр політичних досліджень (УНЦПД)

Голосів:
5
Голосування завершене
Ініціатор подання: Комунікаційна менеджерка Українського незалежного центру політичних досліджень (УНЦПД)
Автор подання: Яковенко Ірина Миколаївна
Місто / Область: місто Київ
Дата початку: 21 Лютого, 2000
Фотогалерея
Інтерв'ю

Опишіть проєкти були реалізовані за останній рік, які стосувалися волонтерства чи інших ініціатив, покликаних пришвидшити нашу перемогу?

Ми зробили вагомий внесок у розробку 26 законопроєктів і аналіз 32 проєктів нормативно-правових актів, спрямованих на прозорість роботи ОГС та їхній розвиток. Серед них, зусиллями експертів УНЦПД проєкту “Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства”  було ухвалено  законопроєкти №6401 “Про прозорість ОМС” та №7283 “Про народовладдя в громадах”.  Також ухвалили ЗУ №4254 “Про публічні консультації”. Для нас історія створення цього документу розпочалася ще у 2015 році, коли написали першу редакцію тексту.

У рамках цього проєкту наші експерти надали понад 170 консультацій  представникам ГО/БО, активістам та волонтерам завдяки діяльності “Гарячої лінії правової допомоги ОГС”

Окрім цього, було проведено шість фундаментальних досліджень у межах “Національна платформа стійкості та згуртованості” та презентація українського звіту Індексу сталості організацій громадянського суспільства за 2023 рік. Проєкт є продовженням Civil Society Organizations Sustainability Index.

Також наша команда  організувала понад 20 заходів у Києві, Одесі, Львові, Чернівцях та Миколаєві. Під час них обговорювали: питання гуманітарної допомоги, звітність і податкові аспекти для неприбуткових організацій, розвиток інструментів громадської участі, а також виклики стійкості та джерела згуртованості на різних рівнях.

Скільки людей було залучено в рамках проектів?

Відповідь: Понад 50 людей 

Які проблеми були вирішенні завдяки реалізованим проєктам?

Відповідь: виявити та класифікувати основні проблеми у сфері гуманітарної допомоги (як у законодавстві, так і на практиці), вдосконалили законодавчу  базу для просування різних форм благодійності (наприклад, податкові пільги, спрощення державного фінансування, корпоративна соціальна відповідальність тощо), розробка та адвокація законопроєкт для  покращення правових умов діяльності (ПУД) громадянського суспільства в Україні.

Чи були партнери в реалізації проєктів?

Відповідь: Так, проєкт “Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства” реалізовується  ІСАР Єднання у консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку. 

"Національна платформа стійкості та згуртованості" разом з Українською Гельсінською спілкою з прав людини (УГСПЛ). 

Назвіть три якості, якими пишається ваша організації

Відповідь: Експертність, досвід і вміння адаптуватися до будь-яких викликів.

Чому саме ваша громадська організація має перемогти в конкурсі?

Відповідь: Бо наша робота говорить сама за себе)

Інші конкурсанти в номінації Громадська організація року
Громадська організація року
Громадська організація Об’єднання дружин захисників України “Дружина Воїна”
Голосів: 2
Громадська організація року
Молодь Буковини
Голосів: 40
Громадська організація року
ГО “Європейська школа”
Голосів: 104
Громадська організація року
Інкубатор демократичних ініціатив
Голосів: 32
Громадська організація року
Громадська організація “РАЙЗ+”
Голосів: 1
Громадська організація року
GoGlobal
Голосів: 3