fbpx

BAVOVNA HUB – волонтерський простір

Ініціатор подання: БФ "Сила дії молоді" & Молодіжний Конгрес Зборова
Автор подання: Леся Голояд
Коротка інформація
Місто / Область: Зборівська міська територіальна громада, Тернопільська область
112 голосів
Поширити
Поширити
Інтерв'ю

Короткий опис ініціативи

BAVOVNA HUB - це волонтерських простір для військових та їх родин. Авторами проєкту є Благодійний фонд «Сила дії молоді» у партнерстві з Молодіжним Конгресом Зборівської громади; міським будинком культури. Проєкт реалізовано у рамках гранту «Діалоги Перемоги», що реалізується у партнерстві із Міністерством молоді та спорту України та ГО “Молодіжна платформа” за підтримки проєкту ПРООН «Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини в Україні», що фінансується МЗС Данії.
Зараз команда хабу займається видачею допомоги військовим чи їх родинам: ліки, продукти, гігієна, інформаційна підтримка, створення та поширення запитів. На базі простору можна безкоштовно випити каву чи чай, наявні ігри для дітей різного віку, іграшки та інше, поспілкуватись про наболіле та зустріти однодумців. Крім того, команда займається відправками авто та допомоги на Схід та веде свій Телеграм канал для жителів громади.

Чим важлива ваша ініціатива? Які її результати? 

З початку повномасштабного вторгнення  Молодіжний Конгрес Зборова & БФ "Сила дії молоді" використовували свої ресурси та сили для підтримки ЗСУ, з часом нашої роботи ми зрозуміли, що у нашій громаді дуже багато захисників, які дають нам можливість працювати та жити відносно спокійним життям у тиловому містечку. Однак, ми також зрозуміли, що коли військові повертались у місто під час відпусток, то у  нас не було простору для їх спілкування між собою, комунікації з волонтерами та для організації спільних заходів з їх родинами. Адже родини військовослужбовців - це ресурс, що має надзвичайно важливе значення, бо поки їх захисники на передовій, то вони потребують спілкування, соціалізації та підтримки, не лише матеріальної, а й психологічної у колі людей, що здатні їх зрозуміти.

У ході діяльності волонтерського хабу у нас відбулись зустрічі: з військовими, з їх дружинами, батьками, близькими людьми. За теплим чаєм чи кавою, під час розмови ми могли краще зрозуміти потреби військових, реальну ситуацію їх буденного життя та їх побажання. Багато хто з них наголошував на тому, що неоціненну підтримку їм надають речі, що створенні від чистого серця: окопні свічки, домашнє печиво, малюнки і сувеніри дітей, енергетичні батончики від школярів. Таким чином, ми змогли залучити до роботи громадськість міста та сіл та відправити військовим не лише амуніцію, техніку, одяг, авто, а й те, що створено з любов'ю, кожен долучався, як міг і допомагав тим, що вміє найкраще.
Найбільшим нашим досягненням і результатом на сьогодні є те, що ми змогли створити справжню міцну родину з військових та жителів громади.

https://te.20minut.ua/Podii/7-sitok--7-filmiv-yak-molod-u-zborovi-kreativno-volonterit-11634144.html

https://suspilne.media/325042-na-ternopilsini-vidkrili-hab-dla-vijskovih-ta-ih-simej/ 

https://rovesnyknews.te.ua/u-zborovi-na-ternopilshhyni-stvoryly-prostir-pidtrymky-rodyn-vijskovyh-bavovna-hub/ 

Чому саме ваша ініціатива має перемогти в конкурсі 

Відповідь: Ми є унікальним осередком між військовими та активною частиною громади. І перебуваючи у теплих домівках ми прагнемо краще розуміти військових та їх сім'ї. Крім того, наша ініціатива пішла зі сторони активістів з числа молоді, а вже після створення ми змогли залучити до нашої діяльності інші соціальні групи різного віку та професій. Суспільство задоволене, що може бути корисним для військових, а військові відчувають підтримку за тисячі кілометрів від дому. Своїм прикладом ми хочемо показати іншим молодіжним організаціям, що вони можуть творити подібні ініціативи у своїх громадах, адже після перемоги такі простори будуть без перебільшення першочерговою потребою для соціалізації ветеранів та ветеранок.

Інші конкурсанти в номінації Волонтерська ініціатива року
Поширити
Поширити
Перейти на сторінку всіх номінантів: