Мета проєкту “Біжимо разом” — об'єднати людей, які бігають, надихнути тих, хто тільки хоче та разом розвивати активний спосіб життя для здоров’я української нації. Довжина кожного пробігу 2 км, після якого ще відбувалися спортивні ігри. Маршрут щоразу був на іншому масиві, щоб показати різносторонність міста, об’єднати людей, оживити подіями не тільки центральну частину Бучача.
Коротко про кожен пробіг (дата, локація, кількість людей, посилання на короткий звіт у соцмережах про пробіг):
1. 15 травня, Міський сквер, 45 людей. Деталі тут;
2. 22 травня, Південний масив, 35 людей. Деталі тут.
3. 29 травня, локація “Технікум”, 75 людей. Деталі тут.
4. 5 червня, селище Цукрового заводу, 100 людей. Деталі тут.
5. 13 червня, Чортківське роздоріжжя, 92 людини. Деталі тут.
6. 19 червня, Нагірянка, 135 людей. Деталі тут.
7. 26 червня, Південний масив, 165 людей. Деталі тут.
8. 8-й пробіг став благодійним. Загалом було залучено 195 учасників, 20 волонтерів та зібрано 35 019 гривень для ЗСУ. Деталі тут.
842 бігуни взяли участь у всіх пробігах, з 8 населених пунктів.
24 липня ми долучилися до спортивного флешмобу, в підтримку полонених бійців гарнізону «Маріуполь» — «Біжу за «Азовсталь» #runforAzovstal. Деталі тут.
До Дня Незалежності Україну був запущений челендж #Біжу_за_Незалежність, ціллю якого було за 10 днів пробігти 31 км, ділитися результатом та розповідати історії про незламність українців у соцмережах. Деталі тут.
Наступною акцією нашого проєкту став пробіг #Біжу_за_Незалежність. Об'єднавши бігунів з різних населених пунктів та передаючи синьо-жовтий стяг, ми подолали маршрут, довжиною понад 38 км. Пробігом #Біжу_за_Незалежність допомагали зібрати кошти (за ініціативою «SushiRoom») на тепловізор бучацьким воїнам.
Завершальним заходом проєкту “Біжимо разом” у 2022 році стала зустріч, яка відбулася 29 вересня в Бучацького будинку культури з чемпіонами України з бігу - Іваном та Наталею Стребковими.
Все почалося з ідеї. 15 травня День народження нашої організації “Молодіжний портал Бучача”. Здебільшого цей день ми присвячували організації, спільному відпочинку та пригадування того, що вже було зроблено. Проте цього року керівник організації — Мирослав Ліщинський, запропонував, в честь Дня народження організації, зробити подарунок місту. Отож це переросло в концепцію цілісного проєкту: 8 пробігів, кожної неділі на різних локаціях міста, середня довжина маршруту 2 км.
Це ініціатива, що залучила понад 800 людей, активізувала місто, в рамках якої було зреалізовано багато різних заходів. Вона демонструє та показує активність малого міста. Окрім явних результатів, також є й не такі явні, люди справді більше почали бігати, дехто з них доєднався далі до нашої організації, дехто просто дізнався про нас, дехто продовжує й надалі бігати. У спільному діалозі “Біжимо разом” люди досі збираються разом для пробіжок та діляться своїми досягненнями.
Ми робили це, бо відчували, що хочемо та здатні це робити. У нас був внутрішній поклик до даного проєкту. Люди підхопили це, і тоді це стало чимось більшим, ніж просто проєктом чи пробіжками, це створило спільноту, стало певною культурою чогось нового та більшого у місті, з населенням близько 12 тисяч людей.