fbpx

Благодійна організація “Благодійний фонд “Мій ДОНОР”

Ініціатор подання: Благодійна організація "Благодійний фонд "Мій ДОНОР"
Автор подання: Анастасія Козак
Коротка інформація
Місто / Область: Хмельницька область
44 голосів
Поширити
Поширити
Інтерв'ю

Короткий опис ініціативи

17 червня 2022 року була заснована благодійна організація “Благодійний фонд “Мій ДОНОР” (далі - Фонд), метою якої є популяризація безоплатного донорства крові та її компонентів на систематичній основі та формування культури донорства. Фонд є продовженням соціального проєкту “Мій ДОНОР”, який активно функціонував із 2019 року при Молодіжній раді Хмельницького. З початку повномасштабної агресії росії Фонд перетворився на центр координації донорів у місті Хмельницькому. Фонд акумулював підприємців, які виявили бажання сприяти роботі інститутів, які спеціалізуються на заготівлі крові та її компонентів, гуманітарною та фінансовою допомогою. Наразі команда Фонду щомісячно організовує колективні та корпоративні походи до КНП “Хмельницький обласний центр служби крові”, збирає та популяризує інформацію про донорство крові серед населення, гуртує навколо проблеми донорства крові соціально-відповідальний бізнес. За зверненням від приватних осіб Фонд поширює інформацію про людей, які потребують переливання крові, та під час колективних походів направляє кров та її компоненти точково пацієнтам у заклади надання медичної допомоги. За понад 2 роки функціонування проєкту до 24 лютого проєкт “Мій ДОНОР” залучив до здачі крові понад 400 людей. З початку військової агресії РФ кількість донорів, долучених у межах проєкту, збільшилася у три рази, включно із особами, що здавали кров та її компоненти фізично та які отримали координаційно-інформаційний супровід.

Чим важлива ваша ініціатива? Які її результати? 

У поточних цілях Фонду – формування бази донорів запасу для постійного наповнення банку крові та максимального зменшення кількості критичних ситуацій у межах Хмельницької області. В межах практичної роботи у напрямку реалізації визначеної цілі була створена спеціальна анкета донора, яикй прагне долучитися до локальної бази донорів резерву, а також протягом IV кварталу 2022 року проведена низка заходів з метою залучення людей з числа внутрішньо переміщених осіб до визначеної Бази та їх інтеграції у соціокультурне середовище міста Хмельницький у межах проєкту за підтримки релокованої з Маріуполя громадської організації “Заходи” та грантового фінансування від ISAR “Єднання” спільно із Агентством США з міжнародного розвитку USAID. Запит на постійне поповнення запасу донорського матеріалу у Хмельницькому є надзвичайно актуальним, оскільки донорська кров та її компоненти є необхідними для функціонування закладів охорони здоров’я та надання допомоги пораненим військовим, потреба у чому особливо загострюється в умовах воєнного стану, тому що кров, зібрана у західно-центральних регіонах, систематично направляється у регіони ведення активних бойових дій. Окрім цього, діяльність Фонду спрямована на формування культури безоплатного донорства крові та її компонентів серед населення, зокрема серед спільноти ВПО.

Чому саме ваша ініціатива має перемогти в конкурсі 

Благодійний фонд «Мій ДОНОР» є прикладом акумуляції представників усіх сфер громадського життя задля розвитку життєво необхідної ніші та задоволення потреб донорства в Україні під час війни. Перемога у номінації «Волонтерська ініціатива року» є важливою у контексті популяризації теми донорства крові та її компонентів, що є надзвичайно соціально-важливим у період проведення воєнних дій на території країни, а також сприятиме поширенню необхідності формування локальних баз донорів резерву серед інших регіонів. Саме визначені бази є першочерговою необхідністю з метою забезпечення закриття усіх донорських потреб у критичних ситуаціях на території області, що включає задоволення потреб жителів, що звертаються у заклади медичної допомоги та благодійних фондів щодо термінового та систематичного пошуку донорів крові та її компонентів. Окрім цього, резонанс, який існує навколо конкурсу «Золотий фліпчарт», стане інструментом поширення ідей свідомого донорства крові із дотриманням усіх вимог та тимчасових/абсолютних протипоказів до донорства крові, що сприятиме збору більшої кількості якісного донорського матеріалу та наповненню банку крові відповідно, оскільки кров донора, який недотримується зазначених вимог, є непридатною для використання.

Інші конкурсанти в номінації Волонтерська ініціатива року
Поширити
Поширити
Перейти на сторінку всіх номінантів: