fbpx

Благодійний фонд “Громадянин”

Ініціатор подання: Громадська організація
Автор подання: Кочеткова Галина Валентинівна
Коротка інформація
Місто / Область: Вся територія України
Дата початку: 19 Жовтня, 2012
239 голосів
Поширити
Поширити
Інтерв'ю

Опишіть проєкти були реалізовані за останній рік, які стосувалися волонтерства чи інших ініціатив, покликаних пришвидшити нашу перемогу?

З відкритих джерел відомо, що щодня на фронті отримують порання 500 військових. Крім того, за даними Генштабу ЗСУ, до 60% від усіх травм, зазнаних на фронті, становлять саме поранення кінцівок. Тобто, кількість пацієнтів з ампутацією є досить значною і потребує особливої уваги як зі сторони держави, так і громадського сектору.

Тому, благодійним фондом «Громадянин» у 2022 році було започатковано проект «Кіборги» - сучасне протезування для українських військових, які втратили кінцівки. Наша мета – допомогти їм залишатись Супергероями із суперможливостями в мирному повсякденному житті завдяки отриманню найсучасніших протезів та реабілітаційних програм.

Проєкт безпосередньо спрямований на фінансову допомогу для забезпечення сучасного та своєчасного протезування. У рамах проекту також консультуємо пацієнтів з питань протезування, супроводжуємо з моменту потрапляння в шпиталь до отримання протезу, в тому числі шукаємо протезно-реабілітаційні центри, спеціалістів в Україні та за кордоном для найефективнішої допомоги нашим воїнам. Завдяки підтримці небайдужих громадян та соціально-відповідального бізнесу ми сплачуємо ремонти протезів, закупівлю необхідних комплектуючих до протезів, беремо участь у співфінансуванні протезування разом із державною програмою та сплачуємо за протезування та ендопротезування в повному обсязі у складних випадках.

Окремо Фонд допомагає вітчизняним центрам протезування, було виграно грант від Канадсько-Української Фундації на придбання 2 термошаф з інфрачервоним нагріванням полімерних плит компанії Ottobock, модель 701E43 для потреб "Українського науково-дослідного інституту протезування, протезобудування та відновлення працездатності" загальною вартістю 1 446 490,00 грн.

Скільки людей було залучено в рамках проектів?

Протягом 2022 року Фондом була надана фінансова благодійна допомога 16 бенефіціарам на загальну суму майже 3 млн. грн. Детальніше про це на сайті благодійного фонду "Громадянин".

Завдяки придбанню 2 термошаф з інфрачервоним нагріванням полімерних плит для «Українського науково-дослідного інституту протезування, протезобудування та відновлення працездатності» покращену допомогу отримають сотні пацієнтів.

Команда проекту «Кіборги» складається з 6 осіб, яка фахова вирішує всі організаційні, медичні, юридичні та інші питання. Також до проекту підключаються експерти (лікарі, протезисти, амбасадори тощо).

Які проблеми були вирішенні завдяки реалізованим проєктам?

Завдяки реалізованим проектам було покращено якість життя  осіб, які втратили кінцівки або їх функції внаслідок війни, та зміцнено їх фізичний та психологічний стан.

Чи були партнери в реалізації проєктів?

Для ефективної реалізації програми «Кіборги» Фонд співпрацює з провідними центрами протезування.

Діяльність Фонду активно підтримується партнерами: чайними брендами G’tea та TET, Канадсько-Українською Фундацією, ТОВ «КЦУ», асоціацією Europa GrenzLos eV.

Проект також підтримують: Північний міжрегіональний департамент Національної служби здоров’я України; Координаційна Рада  у справах ветеранів АТО Міністерства у справах ветеранів України та наші абмасадори, зоокрема Сергій Жадан, Андрій Козінчук, Сергій Іванов, Андрій Зелінський, Наталка Панченко та інші.

Назвіть три якості, якими пишається ваша організації

-       Професійність (всі наші збори та проекти здійснюються на підставі ретельного аналізу ситуації та консультацій з відповідними спеціалістами. Крім того, маємо великий досвід у сфері благодійності, з 2012 року було реалізовано більше 2 300 благодійних проектів);
-       Прозорість (всі надходження можна відслідкувати в режимі реального часу на нашому сайті в розділі «Звітність», а всі витрати перевірити в щомісячній звітності).
-       Єдність (ми об’єднуємо над проблемою протезування та реабілітації людей з усього світу, спеціалістів різних галузей  та соціально-відповідальний бізнес).

Чому саме ваша громадська організація має перемогти в конкурсі?

Війна триває, а чисельність осіб, які потребують протезування та забезпечення допоміжними засобами реабілітації, щоденно збільшується. Тому, унікальність програми «Кіборги» полягає в тому, що допомагаючи пораненим захисникам з отриманням найсучасніших протезів, ми створюємо надійний тил для тих військовослужбовців, які прямо зараз захищають нас на передовій.

Проблема осіб з ампутацією не закінчується встановленням протеза. В багатьох випадках потрібна регулярна фізична та психологічна реабілітація, технічне обслуговування протезів та допомога в адаптації. Ми стратегічно бачимо нашу роль у всебічній підтримці ветеранів війни (Кіборгів) і їх родин. Вважаємо, що перемога в конкурсі приверне більшу увагу до проблеми протезування та реабілітації військових, що дозволить допомогти більшій кількості поранених. Впевнені, що це є невід’ємною складовою нашої перемоги!

Інші конкурсанти в номінації Громадська організація року
Поширити
Поширити
Перейти на сторінку всіх номінантів: