Номінація:

Бурштин: Local digital history

Голосів: 9

Аліна Рега

Поширити допис на підтримку Бурштин: Local digital history

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram

Короткий опис проєкту (Максимум 200 слів).

Відповідь:

Проєкт “Бурштин: Local digital history” – цифрова інтерпретація культурних та історичних особливостей міста Бурштина Івано-Франківської області, що включає інтерактивну карту історичних пам’яток міста Бурштина Івано-Франківської області, віртуальний тур історичною частиною міста  «Бурштин 360», а також онлайн-колекції старовинних карт, архівних фото, листівок та літографій.

Вебсайт проєкту: https://sites.google.com/view/burshtyncityhistory/

Ініціатива виникла в рамках щорічної міської історико-краєзнавчої вікторини серед шкіл міста Бурштина Івано-Франківської області.

(детальніше про вікторину:

тут:    https://burosvita.com.ua/index.php/robota-z-obdarovanymy-ditmy/turniry/323-final-shchorichnoi-miskoi-viktoryny-naikrashchi-kraieznavtsi

і тут: https://www.facebook.com/osvita.burshtyn/posts/2349886418609602?__tn__=K-R )

Учасники вікторини – учні місцевих шкіл – зібрали інформацію та фотоматеріали про місцеві історичні та архітектурні пам’ятки, зокрема про сакральну архітектуру (храми і каплиці міста), історичну архітектуру кінця ХІХ початку ХХ століття, пам’ятники та меморіальні дошки. Довідкова інформація була зібрана з друкованих джерел, а також шляхом опитування місцевих мешканців, на приватній території яких збереглися зразки сакральної архітектури (каплиці).

На основі зібраних матеріалів за допомогою додатка Google My Maps організатори вікторини створили інтерактивну карту історичних пам’яток м.Бурштина Івано-Франківської області.

Також з використанням середовища Google VR створено віртуальний тур історичною частиною міста «Бурштин 360».

Проєкт доповнено онлайн-добіркою архівних фото, літографій, листівок, старовинних карт.

Інформацію про проєкт можна знайти також за посиланнями:

Local digital history

https://reherit.org.ua/wp-content/uploads/2020/08/Burshtyn_profil-spadshhyny_REHERIT.pdf

Чому саме ваш проєкт має перемогти в конкурсі?

Відповідь:

Проєкт “Бурштин: Local digital history” пропонує інноваційні рішення для популяризації історичної та культурної спадщини нашого міста.  Наш проєкт  виник у середовищі освітян, об’єднав молодіжну аудиторію (учнівську молодь) та допомагає зробити обличчя нашого містечка більш впізнаваним і привабливим для потенційних туристів.