fbpx
Номінація:

Економічна Школа Мізеса

519 Голосів
Ініціатор
Громадська організація “Українські студенти за свободу”
Подав: Дідик Анатолій Миколайович
Коротка інформація
Галерея
Інтерв'ю

Короткий опис проєкту (Максимум 200 слів).

Відповідь:

Економічна школа Мізеса – це освітньо-інтерактивний проєкт, головною метою якого є формування базових економічних знань у студентів-неекономістів про економіку. В якості підходу до вивчення ми використовуємо ідеї та наукові працю Людвіга фон Мізеса, віденського економіста українського походження, який заснував Австрійську Економічну Школу.

 

 

Чому саме ваш проєкт має перемогти в конкурсі?

Відповідь:

Цей проєкт багаторівневий по своїй структурі, та наша команда виділяє три основних причини, чому наш проєкт має перемогти:

– Відродження культурної та інтелектуальної спадщини в Україні відомого за кордоном економіста Людвіга фон Мізеса, ідеями якого користувалися всі відомі реформатори другої половини 20 ст та 21 ст: від Рональда Рейгана, який зміг вивести США з довгої економічної стагнації, до Кахи Бендукідзе, завдяки реформам якого Грузія змогла пройти швидкий шлях від бідної пост-радянської республіки до країни з гідним рівнем життя. Нашій країні зараз як ніколи актуально мати ідейне та інтелектуальне підґрунтя на шляху вперед, а не просто прикриватися популістичними лозунгами чи обіцянками. Завдяки цьому проєкту з’являються чітке розуміння причини для економічного зростання й процвітання України. 
– Введення до формального академічного навчання студентів, як не-економістів, так і економістів, ідей Австрійської Економічної Школи завдяки неформальним освітнім проєктам.  В українських університетах досі панує радянський підхід до розуміння і вивчення економіки, а ідеї Людвіга фон Мізеса та його однодумців або взагалі не згадуються,  або мало представлені й піддаються жорсткій та необґрунтованій критиці, відповідно студенти не отримують знання або формують упереджене ставлення. Завдяки цьому проєкту є можливість ввести в це середовище свіжі погляди та ідеї не у вертикальній ієрархії “від університету до студентів”, а в горизонтальній системі “від студентів до університету”.
– Унікальна можливість для студентів університетів з різних міст України не просто отримати нові знання про економічні закономірності, правила та устрої світової торгівлі, що збільшує резистентність до політичних маніпуляцій, а ще й сформувати команди, які займаються аналізом та вирішенням державних економічних проблем. Отриманий досвід не просто буде доцільний для студентів у майбутньому, а вже тут і зараз використовується учасниками Економічної Школи Мізеса. Завдяки цьому проєкту студенти отримують можливість  початково осягнути економічні закономірності і правила гри у світовій торгівлі. Ми стисло навчаємо їх критичному мисленню через економічний аналіз, що дає змогу краще відрізняти маніпулятивну брехню з боку популістів від реального стану справ.

Економічна школа Мізеса є новим явищем в такому освітньо-інтерактивному форматі. Під час лекцій ми через прості приклади з базових понять ринкових відносин допомагаємо знайти причину виникнення того чи іншого кризового явища, спонукаючи накладати власні  знання студентів на нові економічні та ринкові виклики. Ми раді, що цей проєкт не обмежився тільки дводенними інтенсивами у Львові та Тернополі, а продовжує розвиватися і розширюватися географічно, що свідчить про важливість цього проєкту для студентства.