fbpx

Фільм “Криваве Різдво” до 80-річчя створення УПА

Ініціатор подання: Центр культурних послуг с. Саджавка та Молодіжна рада Саджавки
Автор подання: Мирослава Березовська
Коротка інформація
Місто / Область: с. Саджавка, Коломийської міської ради Івано-Франківської обл.
Дата початку: 2 Жовтня, 2022
Дата завершення: 14 Жовтня, 2022
239 голосів
Поширити
Поширити
Інтерв'ю

Короткий опис проєкту ( Що було зроблено? З якою метою? Для кого? Які отримані результати та ефект від проекту? ).

Із 24 лютого 2022 р. до нас на Захід України почали приїжджати люди із східних областей  країни, у зв*язку із війною. І спілкуючись із багатьма ми зрозуміли, що більшість із них не знає іторії України, а історію УПА - зовсім. Тож знаючи, що 14 жовтня буде відзначатися 80-річчя створення УПА ми спонтанно вирішуємо відзняти фільм за романом написаним на реальних подіях Мирослави Гордєєвої-Мельник  "По тоненькій кладці". Прототипом Анни - зв*язковою УПА стала бабуся самої п. Мирослави, яка була вивезена на Сибір.

Прєм*єра нашого відзнятого фільму відбулася 15 жовтня 2022 р. у Центрі культурних послуг. На прим*єру прийшло дуже багато молоді, а також ВПО. Переглянувши вони зрозуміли, що перш за все потрібно знати історію свого народу, щоб країна твердо стояла, тому що : "Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього".

У фільмі взяли участь працівники Центру культурних послуг, члени Молодіжної ради Саджавки, вокальний ансамбль "Берегиня", жінка із Запорізької обл. (ВПО) та декілька односельчан.

Якщо чесно, то такого результату ми навіть не очікували. Фільм всім дуже сподобався. Тому що кожен із нас має історію своєї сім*ї, роду... І багатьох наших предків радянська влада вивезла га Сибір у далеких 40-х. А тереп московія панує на Сході нашої країни.

У фільмі немає жодного професійного актора - це все звичайні аматори, жителі нашого села та одна із жінок ВПО.

На сьогоднійшній день у ЮТУБ наш фільм переглянуло майже 22 тис. людей.

Фільм можна переглянути за покликанням: https://www.youtube.com/watch?v=mcmNLi67m94&t=631s

Чому саме ваш проєкт має перемогти в конкурсі?

Тому що не зважаючи на все що відбувається у країні, наша молодь готова реалізовувати проєкти які побудовані на історичних подіях. Проєкти які відкривають кожному традиції, звичаї на культуру нашого українськго народу.

На даний момент відзнятий другий фільм про весільні традиції нашого населеного пункту, якраз монтується.

А також - головне, що у таких проєктах участь безпосередньо бере молодь. А молодь - це майбутнє, майбутнє яка має знати минуле, важкі часи та перепетії нашого народу для того, щоб не дати тій нечисті зруйнувати нашу неньку Україну

Інші конкурсанти в номінації Проєкт року
Поширити
Поширити
Перейти на сторінку всіх номінантів: