fbpx
Номінація:

«ГОСЛАВСЬКИЙ – СПІВЕЦЬ ПОДІЛЛЯ» (єднання польської та української культур)

106 Голосів
Ініціатор
Благодійна організація «Волонтери Ярмолинеччини»
Подав: Беренда Наталія Миколаївна
Коротка інформація
Галерея
Інтерв'ю

Короткий опис ідеї, яку не вдалося реалізувати?

До яскравих представників «української школи» в польській літературі належить Маврицій Гославський (1802-1834) – польський поет та фольклорист.

Метою проекту є налагодження міжнародного співробітництва, сприяння подальшому розвитку поетичного та образотворчого мистецтва населення шляхом створення музею та проведення фестивалю на честь Мавриція Гославського, відомого польського діяча в с.Косогірка Ярмолинецької селищної ради Хмельницької області.

Створенням музею та проведенням заходів до 220-річчя з дня народження Мавриція Гославського у с.Косогірка Ярмолинецької селищної ради Хмельницької області буде надана шана непересічній особистості, дитячі роки якого тісно зв’язані з подільським краєм.

Село Косогірка (до 1947 року с.Фрампіль) славетне своєю історією. Перша згадка про населений пункт датується ще 18 століттям. Село, яке в минулому було містечком (18 ст.), розташоване на перехресті доріг зі сходу на захід, з півночі на південь, у якому встановлена пам’ятна дошка на честь народження Мавриція Гославського.

 

Чому не вдалося реалізувати ідею?

Проєкт «Фестиваль «Гославський – співець Поділля» надіслано для участі у конкурсі Міжнародного фонду «Відродження» «Культура. Спільнота» в рамках проєкту «EUSociety» у співпраці з Європейським Союзом у березні 2021 року. За результатами розгляду проєкт не підтримано, надано рекомендації щодо відкриття сторінки проєкту у соціальній мережі.

Фінансування заходів відбуватиметься за рахунок бюджетних та позабюджетних коштів, інших джерел фінансування, не заборонених чинним законодавством. Очікувана вартість проекту – 680,0 тис.грн, з них планується спрямувати  для відкриття музею – 500,0 тис.грн, проведення фестивалю – 180,0 тис.грн.    

Головним партнером проєкту є Ярмолинецька селищна рада.

Також досягнуто попередніх домовленостей  щодо партнерів  проекту: Кам`янець-Подільська міська організація ВГО «Український клуб», громадські організації «Спілка поляків Ярмолинеччини», «Спілка поляків м.Кам’янця-Подільського», Польська асоціація скаутів м.Краків, Польський студентський рух м.Вроцлав, Об’єднання українців в Польщі, Товариство польських католицьких родин на Поділлі.

 Проект «Гославський – співець Поділля» (єднання польської та української культур), який передбачає проведення фестивалю та створення музею М.Гославського в с.Косогірка запропоновано для співпраці представникам Посольства Польщі  в Україні.

 

Чому саме ваша ідея має перемогти в конкурсі?

В результаті реалізації проекту буде популяризовано творчий потенціал видатного польського діяча Мавриція Гославського; створено музей як багатофункціональний центр, що поєднує  можливості літератури, культури, освіти з окремими функціями дозвіллєвого центру; налагоджено міжнародне культурне співробітництво у рамках проєкту.