fbpx

Громадська організація “Лабораторія Ініціативної Молоді”

Ініціатор подання: Громадська організація “Лабораторія Ініціативної Молоді”
Автор подання: Тимченко Анжела Володимирівна
Коротка інформація
Місто / Область: м. Ніжин, Чернігівська область
Дата початку: 29 Листопада, 2018
27 голосів
Поширити
Поширити
Інтерв'ю

Опишіть проєкти були реалізовані за останній рік, які стосувалися волонтерства чи інших ініціатив, покликаних пришвидшити нашу перемогу?

У зв’язку з повномасштабним вторгненням рф на територію України, за останній рік були реалізовані у більшій мірі проекти, які направлені на забезпечення нагальних потреб жителів Ніжинської ТГ, зокрема це:

Проект “Всебічна підтримка Ніжина” за підтримки ПРООН (сума фінансування – 450 000 грн) - Підвищення соціальної згуртованості та громадянської позиції жителів Ніжинської громади, активізація ніжинців та ніжинок, популяризація волонтерського руху шляхом організації низки заходів з надання гуманітарної допомоги постраждалим унаслідок війни росії проти України у період березня-квітня 2022 року.

Проект “Організація та проведення активностей із соціального згуртування в Ніжинській громаді” за підтримки Британської Ради в Україні (сума фінансування – 300 000 грн) - Підвищення рівня соціальної згуртованості населення та зменшення соціальної нерівності шляхом надання гуманітарної допомоги потребуючим верствам населення, а також підвищення рівня психоемоційної стійкості молоді громади шляхом проведення ряду заходів неформальної освіти та організації змістовного дозвілля впродовж травня-липня 2022 року.

Проект «Діяльність, яка відповідає ССС, спрямована на здійснення первинного реагування в Україні» за підтримки ЮНІСЕФ (сума фінансування – 500 000 грн) – Підвищення рівня соціальної згуртованості населення та зменшення соціальної нерівності шляхом надання гуманітарної допомоги потребуючим верствам населення, а також підвищення рівня психоемоційної стійкості молоді громади шляхом організації змістовного дозвілля впродовж березня-серпня 2022 року.

Однак, мала місце реалізація проектів не гуманітарного спрямування, а націлені на освіту та розвиток молоді:

Проект «Просто про складне» за підтримки NGO YouthUp (сума фінансування 60 000 грн)  - Підвищення сексуальної культури підлітків та молоді шляхом організації циклу просвітницьких зустрічей з психологом та сексологом, а також використання візуальної інформаційної продукції на базі Ніжинського міського молодіжного центру впродовж січня 2023 року.

Скільки людей було залучено в рамках проектів?

Проект “Всебічна підтримка Ніжина”: 409 осіб, які отримали гуманітарну допомогу; 199 волонтерів; 116 осіб з команди волонтерів пройшли навчання з основ гуманітарного реагування; 454 респондентів у дослідженні

Проект «Організація та проведення активностей із соціального згуртування в Ніжинській громаді»: 400 осіб отримали гуманітарну допомогу – залучено 45 волонтерів, 443 осіб взяли участь у заходах проекту

Проект «Діяльність, яка відповідає ССС, спрямована на здійснення первинного реагування в Україні»: 400 осіб отримали гуманітарну допомогу, 250 осіб отримали соціо-емоційну або психологічну підтримку, 543 волонтери було залучено, 569 осіб узяли участь в заходах проекту

Проект «Просто про складне»: 58 осіб взяло участь у заходах проекту, 5 волонтерів було долучено до реалізації проекту

Які проблеми були вирішенні завдяки реалізованим проєктам?

Гранти швидкого реагування (Проекти за підтримки ЮНІСЕФ, ПРООН та Британської Ради в Україні) були направлені на забезпечення гуманітарних потреб жителів Ніжинської ТГ, запобігання гуманітарної кризи в громаді, покращення психологічного здоров’я ніжинців та ніжинок, а також підвищення рівня психоемоційної стійкості молоді громади шляхом проведення ряду заходів неформальної освіти та організації змістовного дозвілля.

Щодо проекту «Просто про складне», то він був започаткований саме орієнтуючись на потреби молодих людей громади у підвищенні рівня сексуальної культури та обізнаності з питань особистої безпеки і відповідальності у стосунках. За відгуками молодих людей, молодіжних працівників і працівниць громади, партнерів, батьків молодих людей та учителів, які долучились до заходів ,проведених в межах проекту, сексуальна освіта молоді вкрай актуальна і потребує більш масштабної та грунтовної роботи, адже це є надзвичайно важливим для майбутнього кожної молодої людини. Тож, реалізація проекту з сексуальної освіти молоді була зумовлена запитом та орієнтована на потреби цільової аудиторії та бенефіціарів.

Чи були партнери в реалізації проєктів?

У реалізованих проектах були партнерами такі організації як Ніжинський міський молодіжний центр, Ніжинська міська рада, ПРООН, ЮНІСЕФ, Британська Рада в Україні, NGO YouthUp, Кунашівська сільська рада, ГО «Час для нас», ГО «Місто Н», Відділ у справах сім’ї та молоді, Фонд «МАША», БФ «Повір у себе», СпівДія

Назвіть три якості, якими пишається ваша організації

Першою якістю, якою пишається ГО «ЛІМ» є працьовитість. ГО «Лабораторія Ініціативної Молоді» має невелику команду, однак залучає до власної діяльності різноманітних партнерів та експертів. Та попри це, ГО «ЛІМ» спільно з партнерами  проводить потужну молодіжну роботу і є одним з головних рушіїв у цій сфері Ніжинській територіальній громаді.

Другою якістю є інноваційність та креативність. ГО «Лабораторія Ініціативної Молоді» реалізовує креативні та інноваційні проекти, орієнтовані на потреби молодих людей громади. Вони орієнтовані на різноманітні інтереси молодих людей, мають цікавий формат та свою певну «родзинку», адже команда та волонтери ГО «ЛІМ», які долучаються до реалізації даних проектів, завжди мають свіжі та оригінальні ідеї та нестандартний погляд на роботу з молоддю.

Третьою якістю, якою пишається ГО «ЛІМ» є партнерство та співпраця. За роки своєї діяльності, ГО «Лабораторія Ініціативної Молоді» має велику базу партнерів у різних сферах, що забезпечує партнерство та комплексний підхід до виконання роботи у певному напрямі. ГО «ЛІМ» співпрацює з місцевими, регіональними, державними, національними і міжнародними організаціями; є надійним партнером, якого долучають до виконання адміністрування проектів та грантів; тією організацією, яка сприймається організаціями як сталий і відповідальний партнер.

Чому саме ваша громадська організація має перемогти в конкурсі?

З початку повномасштабного вторгнення рф на територію України, не було жодного дня, коли б ГО «Лабораторія Ініціативної Молоді» припинила свою діяльність. ГО «ЛІМ» була гнучкою та забезпечувала нагальні потреби – передавала їжу, ліки та каремати на потреби військових; забезпечувала гуманітарною допомогою вразливі категорії населення у часи важкої екомономічної ситуації в місті; залучала експертів задля надання безкоштовної психологічної підтримки для молоді; реалізовувала творчі та освітні заходи для молоді з метою психоемоційного розвантаження; реалізовувала проекти в різних напрямках, не боячись осуду в стилі «не на часі зараз таке проводити» - загалом, максимально адаптувала свою діяльність під сучасні реалії та проблеми . ГО «Лабораторія Ініціативної Молоді» є налагодженим механізмом роботи молодіжних працівників і працівниць задля розвитку молоді; організацією з невеликою сталою командою та багатьма залученими експертами та партнерами до своєї роботи; командою людей, яка об’єднана спільними цінностями, поглядами та підходами до молодіжної роботи, які забезпечують максимально ефективну реалізацію молодіжної політики в громаді.

Інші конкурсанти в номінації Громадська організація року
Поширити
Поширити
Перейти на сторінку всіх номінантів: