fbpx

Громадська Організація “Спілка жінок Львівщини” (ГО СЖЛ)

Ініціатор подання: Громадська Організація "Спілка жінок Львівщини" (ГО СЖЛ)
Автор подання: Дума Богданна Андріївна
Коротка інформація
Місто / Область: Львівська область, м. Львів
Дата початку: 23 Липня, 2018
42 голосів
Поширити
Поширити
Інтерв'ю

Опишіть проєкти були реалізовані за останній рік, які стосувалися волонтерства чи інших ініціатив, покликаних пришвидшити нашу перемогу?

Координаційно-консультаційний центр «Сила Єдності – Відновлення» – спочатку був запущений у 2019 році як координаційна лінія допомоги для допомоги людям під час COVID-19.

Враховуючи поточні виклики українського громадянського суспільства, тісно пов’язані з повномасштабним військовим вторгненням росії в Україну, ініціатива, започаткована у 2019 році, трансформувалася в Координаційно-консультаційний центр «Сила Єдності – Відновлення», де команда волонтерів та молодь допомагає вимушено переміщеним громадянам України у Львівській області за такими напрямками:
• Надання психолого-педагогічних корекційних послуг. Зокрема, центр сприяє адаптації та оздоровленню українських дітей та дорослих, тому була створена ініціатива «Інтеграційні послуги для дітей і дорослих». Де крім освітніх та корекційних послуг для дітей, наша команда супроводжує тимчасово переселені сім'ї за такими напрямками: психотравма; психоемоційні розлади, допомога у формуванні «Впроваджувального професійного пакету можливостей, відповідно до професійних навичок» для людей, які мають бажання працювати, волонтерити, ефективно реалізовувати свій час у цих мінливих умовах; послуги адвоката; сприяння наданню гуманітарної, соціальної допомоги: ліків, засобів гігієни, одягу тощо. Окремою пріоритетною ланкою є допомога та підтримка людей з інвалідністю та жінок, які виховують дітей з інвалідністю. Шляхом створення єдиної безбар’єрної платформи «Сім’я без дискримінації, без насилля» («Біла кімната надії»), де надаються послуги жінкам соціально активного віку, які виховують дітей з інвалідністю.
• Проведення навчальних тренінгів для фахівців психолого-педагогічного профілю; реабілітологи; професійні навчання для перекваліфікації ВПО з напрямків відповідно запитів; формальні та інформальні навчальні ініціативи для молоді та дорослих для адаптації та психологічної підтримки.
• Надання гуманітарної допомоги тимчасово переміщеним особам.
• Проведення навчальних заходів для волонтерів.
• Активне волонтерське та ментроське залучення команди ГО СЖЛ та партнерів Координаційно-консультаційного центру до волонтерських ініціатив в Україні, які спрямовані на схожий вектор нашої діяльності - психологічні послуги та реабілітація, навчання та перекваліфікація, менторство та супровід, перекладацькі послуги для психологів із інших країн, які прибули до України поділитися своїм професійним досвідом із спеціалістами цієї сфери.

• Всеукраїнська допомога відповідно запитів: збір медикаментів військовим, передача гуманітарної допомоги до деокупованих та тимчасово окупованих територій України, консультаційна дистанційна підтримка відповідно запитів.

Проект Центру такого типу є унікальним та інноваційним в Україні. Автори проекту та співзасновники центру: Голова Правління ГО «Спілка жінок Львівщини» (ГО СЖЛ) Дана Мехедова та координатор проекту Центру Богданна Дума з офіційним візитом відвідали Голову Львівської обласної державної/військової адміністрації п. Максима Козицького, де під час офіційної зустрічі було представлено Координаційно-консультаційний центр «Сила єдності – Відновлення». На момент презентації Центру Максиму Козицькому наша команда вже чотири місяці успішно працювала над допомогою ВПО в нашому Центрі. Після зустрічі з представниками ГО СЖЛ та головою облради такі координаційно-консультаційні центри поширилися по всій Львівській області. Львівщина стала першим і єдиним регіоном України, який надав таку комплексну допомогу. Тож регіоном поширилася наша задекларована єдина платформа: «від запиту до практичної реалізації» та тривала підтримка локально поставлених завдань для допомоги людям, які в умовах війни вимушено переїхали до Львова.

Зокрема, ГО СЖЛ паралельно з роботою Координаційно-консультаційного центру долучається до миротворчої платформи розробленою та задекларованою ГС "Спілка жінок України", яка об'єднує міжнародних жінок-лідерок з різних сфер, задля заходів із підтримки миру в країнах у яких війна. Зокрема, ГО СЖЛ відкрила напрямок молодіжної миротворчої дипломатії, де залучає молодь ВПО до просвітницьких ініціатив про концепцію миротворення.

Скільки людей було залучено в рамках проектів?

Склад команди волонтерів (не членів організації) приблизно 20-25 людей

Залученість членів нашої організації - 60+ людей

Які проблеми були вирішенні завдяки реалізованим проєктам?

Опрацьовано близько 2 тис. запитів сімей ВПО різновекторного спрямування відповідно напрямків діяльності Координаційно-консультаційного центру та індивідуальних волонтерських ініціатив членів організації. Усі ланки центру активно функціонуючі, тож завдання відповідно стратегії Центру - успішно реалізуються.

Чи були партнери в реалізації проєктів?

Основними соціальними партнерами Громадської Організації "Спілка жінок Львівщини" (ГО СЖЛ) та проекту Координаційно-консультаційного центру "Сила Єдності Відновлення" стали:

- Амбасадорка миру IWPG Леокадія Герасименко;

-  Департамент соціального захисту населення Львівської ОДА (ОВА);

- Гуманітарний центр розвитку "У Світ Разом";

-  Організація благодійної підтримки пані Ларисою Гриджук;

- Офісу Урядової уповноваженої з прав осіб з інвалідністю від старшої референти Офісу пані Валентини Уварової;

- Міжнародні благодійні партнери;

- Всеукраїнська Громадська Спілка «Спілка жінок України.»

Назвіть три якості, якими пишається ваша організації

Ціннісність, дієвість та людиноцентричність.

Чому саме ваша громадська організація має перемогти в конкурсі?

Ми переконані, що наша кандидатура на перемогу є заслуженою, оскільки команда ГО СЖЛ, наші партнери та волонтери різних вікових категорій яким близькі наші цінності та ідея проекту Координаційно-консультаційного центру "Сила Єдності Відновлення", з перших днів війни своєю щоденною роботою працювали роблячи внесок у неминучу перемогу України та відновлення громадян України, які постраждали від наслідків війни. Саме реабілітаційні процеси, психологічна підтримка, переоцінка цінностей та нових реалій життя особистості - створюють середовище до вразливості індивіда, де необхідний фаховий та кваліфікований комплексний супровід ВПО, військових та українців, що постраждали від війни. Саме тому, Україна зможе відновитися тільки тоді, коли кожен українець внутрішньо та ціннісно відновиться, пройде необхідні відновлювальні та трансформаційні етапи - цей вектор є основною ціннісною метою та ідеологією команди фахівців Громадської Організації "Спілка жінок Львівщини" (ГО СЖЛ) та проекту Координаційно-консультаційного центру "Сила Єдності Відновлення". Перемога нашої організації у номінації, зможе спонукати та ініціювати поширенню центрів такого типу Україною та створити простір для відновлення кожного українця.

Інші конкурсанти в номінації Громадська організація року
Поширити
Поширити
Перейти на сторінку всіх номінантів: