fbpx

Київський Гуманітарний Штаб

Ініціатор подання: Громадська організація "Українські студенти за свободу". Подає заявку Директор з регіонального розвитку ГО, Аділь Абдураманов
Автор подання: Головний координатор проєкту: Єлизавета Підопригора. Разом із нею штаб заснували Назарій Ковбаса, Дарина Корж, Анатолій Дідик та Ілля Платухін. Всі мають членство в УСС.
Коротка інформація
Місто / Область: Київ
215 голосів
Поширити
Поширити
Інтерв'ю

Короткий опис ініціативи

Створений на базі ГО «Українські студенти за свободу» Київський гуманітарний штаб народився як відповідь на неминучі гуманітарні потреби, спричинені російським вторгненням в Україну. У найтемніший момент сучасної історії України наша нація мобілізувалася, щоб захистити своє право на життя у свободі. Ми залишилися на тилу, щоб підтримати наших захисників і допомогти тим, хто цього найбільше потребує. Київський гуманітарний штаб допомагає доставляти медикаменти, продукти харчування, броню, одяг та багато іншого.

Київський Гуманітарний Штаб з’явився на початку березня 2022 року. Його співзасновниками стали учасники ГО «Українські студенти за свободу», що заручилися допомогою своїх друзів та знайомих. Як молоді люди з активною громадською позицією ми не могли стояти осторонь в найтемніші часи для нашої країни, тому об’єднані бажанням допомогти ми почали збирати кошти, купляти та доставляти гуманітарну допомогу для лікарень та цивільних, а також екіпірування для військових. З часом КГШ сфокусувався на технічній та медичній допомозі військовим. Одним з основних принципів нашої організації є політика максимальної концентрації коштів для допомоги. Всі учасники КГШ працюють безоплатно та часто покривають логістичні, комунікаційні та організаційні витрати з власної кишені.Таким чином КГШ проходить через постійну фінансову оптимізацію, а над нашими проектами працює широке коло спеціалістів відповідних сфер, яким вдається суміщати основну роботу та волонтерську діяльність.

Чим важлива ваша ініціатива? Які її результати? 

Силами наших донорів та волонтерів нами було видано більше 45000 товарів з моменту повномасштабного вторгнення. 40% з цього обсягу – це засоби медицини: ліки, турнікети, аптечки, підсумки для аптечок, тощо.

Ми допомагаємо військовим із засобами захисту, лікарям із медичними засобами, біженцям – із засобами для існування, провізією.

Також наша організація грала допоміжну організаційну роль в багатьох проектах на кшталт доставки автомобіля для військових з-за кордону. Крім того, ми побудували комунікаційну стратегію, яка залучає молодих дорослих та підлітків до участі в наших ініціативах. Ми спілкуємося з новим поколінням українців через гумор, меми та заклики до єдності, а наші фандрейзингові кампанії піднімають людям настрій та стають віральними.

Одне з наших головних досягнень – це те, що нам вдалося розробити власну систему обліку та керування запитами в Notion. Наша система менеджменту складена за прикладом тих, що використовуються сучасними ІТ організаціями. Це дає змогу нашому волонтерському штабу швидко обробляти запити та формувати пакунки по ним.

А також завдяки цій системі ми бачимо загальну картину по поточним та виконаним запитам і по спорядженню наявному на складі.

Наша робота ефективно транслюється в наближення перемоги України. Як мінімум один танк, підірваний гранатою, що скинули з нашого дрону.

Чому саме ваша ініціатива має перемогти в конкурсі 

Ми - це приклад маленького, проте ефективного штабу, створеного для рішення конкретних викликів за короткий час. Вже майже рік КГШ функціонує на засадах жорсткого волонтерства та під величезним тиском обставин. Попри вигоряння, втрату важливих донорів та турботи життя під час війни, наша ініціатива змогла вижити в буремні її перші дні та продовжує існувати впродовж наступних виснажливих місяців, розвиваючись та адаптуючись.

До цього ніхто з нас не працював з військовими, проте об’єднавши сили з сильним (палким) бажанням ми змогли використати бізнес навички для конкретних результатів.

Ми - це 1 філософ, 2 економісти, 1 архітектор, 3 комп’ютерні інженери 1 майбутня лікарка та ще десятки ініціативних помічників, які просто не змогли сидіти склавши руки і почали робити, що в їхніх силах.

Інші конкурсанти в номінації Волонтерська ініціатива року
Поширити
Поширити
Перейти на сторінку всіх номінантів: