fbpx

Молодіжний центр “Нові крила”

Ініціатор подання: Команда молодіжного центру
Автор подання: Павло Медина
Коротка інформація
Місто / Область: Нововолинськ, Волинська область
Дата початку: 14 Лютого, 2022
Дата завершення: 2 Лютого, 2025
30 голосів
Поширити
Поширити
Інтерв'ю

Короткий опис проєкту (Вказані дані будуть висвітленні в формі для голосування. Дайте відповіді на запитання: Що було зроблено? З якою метою? Для кого? Які отримані результати та ефект від проєкту? ).

Команда Молодіжного центру, яка працює вже понад 6 років, починала січень з планування роботи на рік основним напрямком було створення коворкінгу та фізичного молодіжного центру для молоді громади де вони зможуть мати доступ до неформальної освіти та робочих місць.

Лютий все змінив.

Командою було прийнято рішення призупинити всі проєкти та всіма силами перемкнутися на гуманітарне реагування для підтримки тих хто цього потребує найбільше. Нововолинська громада знаходиться на Україно-Польському кордоні та прийняла понад 10 тисяч внутрішньо переміщених осіб.

Напрямки роботи були розділені за напрямками та пріорітетами:
Пріорітет 1.
Гуманітарне реагування:
- почали підтримку створених в громаді шелтерів на базі навчальних закладів таких як Нововолинський електромеханічний коледж, Вище професійне училище та Нововолинський ліцей інтернат в яких на той час проживало понад 700 осіб. Разом з партнерами ми почали забезпечення їх продуктами, побутовою хімією та гігієнічними засобами. Наступним кроком було забезпечення обладнанням згідно з потребами цих прихистків: мікрохвилеві печі, електро плитки,   душові кабіни, бойлери, сушарки, чайники, праски і тд.

- Адресна підтримка речами першої потреби та харчові продукти людям у складних життєвих обставинах, а також тим хто приїхав до нашої громади. Було організовано збір потреб та адрес тих кому ця допомога була потрібна найбільше і була доставлена адресно кожному силами молодих людей, представників соцслужб, а також поліції. Було здійснено понад 200 адресних доставок.

- Співпраця з “Благодійною їдальньою”, яка забезпечує гарячими обідами мешканців громади та внутрішньо переміщених осіб. Підтримка їх та надання їм продуктів та побутових речей для приготування обідів. Щодня вони годують понад 400 осіб, а зараз вони відкрили, ще одну в іншому районі громади.

- Підтримка укриттів в закладах освіти (школи й садочки) та культури (бібліотека та школа мистецтв) забезпечення їх необхідним обладнанням для роботи та надання освітніх послуг. Термоковдри, термоподи, маршрутизатори, столи та інші речі для безпечного та комфортного перебування дітей та молоді під час повітряних тривог.

Пріорітет 2.
Освітньо-психологічний:
- Проведення серії навчань з надання першої домедичної допомоги для представників органів освіти, культури та молоді громади, а також для всіх хто працює з дітьми й молоддю, а також всіх охочих. Навчання відвідали понад 300 людей.

-  Проведення освітніх, психологічних, мистецьки, арттерапевтичних заходів для молоді для їх соціалізації в час війни. Заходи проводилися, як у самих прихистках, так і в навчальних закладах та в молодіжному центрі. Проведень понад 100 заходів, які охопили понад 1500 молодих людей.

- Експертна підтримка волонтерських ініціатив.
Експертами з команди молодіжного центру було підтримано волонтерські ініціативи, які реалізовувалися для збору донатів на підтримку військовим. Ми виготовляли брендований мерч, надавали послуги копірайтерів, дизайнерів, медіаспеціалістів, розробляли інформаційні матеріали та інше.

Пріорітет 3.

Інфраструктурно-побутовий

Проведення ремонтних робіт та забезпечення необхідним обладнання дитячої бібліотеки для проведення більшої кількості культурних та освітніх заходів для дітей.

Створення та облаштування коворкінгу для молоді та створення безпечного місця для роботи, навчання та дозвілля в громаді. Забезпечення його всім необхідним, а також додатковими джерелами живлення для можливості навіть у блекаут давати всім доступ до світла, зарядки гаджетів та інтернету.
Запуск дизайн-студії де власними силами створюємо та виготовляємо брендований мерч (чашки, футболки, сумки і тд) та передаємо їх волонтерським ініціативам для продажу на благодійних ярмарках для підтримки зборів на потреби ЗСУ.

Зараз молодіжний центр відвідують понад 400 молодих людей щомісяця. За кожним з напрямків робота продовжується для реалізації більш глобальних змін на місцях.
Команда нараховує зараз 10 молодих людей, а також команду з 30 волонтерів, які допомагають популяризувати волонтерство та доброчинність в громаді. Команда націлена на масштабування кожного з напрямків

Чому саме ваш молодіжний проєкт має перемогти в конкурсі?

Ми просто хочемо ділитися досвідом та викликами з якими стикалися й тим сами мотивувати інших взяти на себе відповідальність за наше спільне завтра

Інші конкурсанти в номінації Молодіжний проєкт року
Поширити
Поширити
Перейти на сторінку всіх номінантів: