fbpx

Неформальний волонтерський штаб Кореччини

Ініціатор подання: Комунальний заклад "Центр дитячої та юнацької творчості" Корецької міської ради, громадська організація "Простір жіночих можливостей "АктивнаЯ"
Автор подання: Орина Витовщик
Коротка інформація
Місто / Область: м. Корець, Рівненська область
89 голосів
Поширити
Поширити
Інтерв'ю

Короткий опис ініціативи

З початком вторгнення РФ на територію України в комунальному закладі "Центр дитячої та юнацької творчості" Корецької міської ради згуртувалися жителі усієї громади та ті, хто в перші дні війни знайшов прихисток у Корці. Від малого, до дорослого, кожен робив свій внесок у Перемогу. Непомітно, але оперативно у закладі утворився неформальний волонтерський штаб.
Розпочалося все з виготовлення маскувальних сіток. Згодом, ми навчилися самі плести і основи на сітки. Виготовляємо їх і сьогодні. В перші дні – це був справжній вулик. Час минав.. війна не закінчувалася.. А діяльність розширювалася за потребою тих, хто до нас звертався за допомогою. Ми навчилися шити бафи, для ТРО, прапори для захисників; згодом розробляли викрійки та моделі розгрузок для бійців ТРО.
Навесні, після звільнення Чернігівщини, ми організували збір допомоги для постраждалих жителів деокупованого регіону: одяг, продукти харчування, засоби гігієни, побутовий інвентар, насіння тощо. До збору долучались працівники закладу, батьки вихованців, тимчасово-проживаючі мешканці громади, пенсіонери, усі, кого турбувала доля українців, яким прийшлося першими  прийняли на себе удар росіян.

Колектив волонтерів у штабі настільки надихнувся вдячністю чернігівчан, що збір коштів та провізії було продовжено та, навіть, систематизовано. Від тоді з "Центр ДЮТ" щомісяця відправляється автівка з допомогою у потребуючі регіони. На сьогодні – це дванадцята автівка, яка відправилась на Донеччину.
Крім допомоги мирним жителям, ми також активно допомагаємо і військовим ЗСУ. Закриваємо потреби, з якими до нас звертаються бійці. А вихованці закладу постійно створюють обереги, державну символіку, малюнки, листи і багато іншого та передають захисникам. Також вихованці є постійними учасниками благодійних акцій, ярмарок та зборів, загрузок машин.

Чим важлива ваша ініціатива? Які її результати? 

Отримуючи запит від постраждалих жителів та військових, ми допомагаємо підтримувати та облаштовувати їх щоденний побут та частково забезпечуємо харчуванням. Військові земляки знають, що є куди звернутися в разі гострої, термінової необхідності і обов'язково матимуть посильну підтримку. Це їх надихає боротися, а нам дарує віру в Перемогу.
Завдяки нашій ініціативі в Корці згуртувалася велика кількість населення громади та поза нею для досягнення спільної мети, де кожен учасник відчуває свою цінність, важливість та власний внесок в Перемогу.
Тут згуртувались люди різного віку та соціального статусу, які мають спільні інтереси – збереження та розвиток нашої України.
Активність неформального волонтерського штабу на базі КЗ "Центр ДЮТ" стала джерелом натхнення для усіх учасників освітнього процесу закладу. Вихованці вчаться бути добрими, милосердними, ініціативними патріотами своєї держави, волонтерами. Батьки, - підтримуючи ініціативи своїх дітей, також стають учасниками хорошої справи та змінюють власну свідомість, яка роками накладала клеймо русизму… Педагоги отримують якісне підґрунтя, широкі можливості для формування у вихованців ціннісного ставлення до новітнього українства через мистецтво і творчість у гуртках. Тимчасово-переміщені сім'ї, працюючи та відпочиваючи разом з нашими волонтерами, педагогами отримували відчуття присутності домівки.

Чому саме ваша ініціатива має перемогти в конкурсі 

Тому що наша активність змінює нас, змінює й тих, хто бачить, як ми працюємо.
А працюємо, бо знаємо, що ми – сильна, потужна, єдина нація !

Інші конкурсанти в номінації Волонтерська ініціатива року
Поширити
Поширити
Перейти на сторінку всіх номінантів: