Поступовий гурт франківців

Голосів: 22

Сергій Адамович

Поширити допис на підтримку Поступовий гурт франківців

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram

Які проєкти були реалізовані за останні два роки?

Відповідь:

Вересень 2020 рр. – до сьогодні: проєкт «Незвисько – переправа крізь століття». Передбачає створення збірного військового цвинтаря і популяризацію туристичного потенціалу Дністровського каньйону.

Травень-грудень 2019  рр: проєкт «Велика війна: пам’ять в Карпатах». Опіка над військовими похованнями Першої світової війни.

2019-2020  рр.: перемога у міських конкурсах партиципаторного бюджетування. Організовано студентське телебачення, придбано обладнання для забезпечення доступності навчально-методичної документації і адміністративних послуг для студентського середовища.

2019 рр.: члени команди проекту громадської організації «Інститут миру і порозуміння» задля створення сприятливих умов соціальної та економічної інтеграції демобілізованих військових.

2018-2019 рр.: співорганізатори разом з ГО “Наш Захід” І та ІІ фестивалів історичної реконструкції «Галицьке лицарство».

Червень 2018 – червень 2019: проєкт «Велика війна: поховання та історична пам’ять». Опіка над військовими похованнями Першої світової війни.

Червень 2018 – до сьогодні: партнери спільно з Брошнів-Осадською об’єднаною селищною громадою в реалізації проєкту «Музей депортацій українців у ХХ столітті».

2017 р. – до сьогодні разом з Івано-Франківською обласною універсальною науковою бібліотекою ім. І.Франка реалізується проєкт „Назустріч улюбленому письменнику”, який передбачає популяризацію найкращих сучасних письменників Прикарпаття – Ю. Андруховича, Т. Прохаська, Т. Малярчук, М. Ткачівську, О. Деркачову, С. Процюка, М. Вайно, Є. Барана, Г. Петросаняк.

2015 р. – до сьогодні проект «Нереабілітована пам’ять», у якому досліджуються історії прикарпатців, які, виборючи незалежність України, стали жертвами радянського терору і мають право на належну шану від держави.

Скільки людей було залучено в рамках проектів?

Відповідь:

Від 20 до 100 осіб залежно від проєкту

Які проблеми були вирішенні завдяки реалізованим проєктам?

Відповідь:

На жаль з розпадом Австро-Угорської і Російської імперій не залишилося зацікавлених державних чинників в збереженні історичної пам’яті про Велику війну. Через часту зміну правлячих режимів в Східній Галичині не було дотримано і міжнародних договорів щодо догляду за військовими похованнями. У зв’язку з реалізацією проєктів по збереженню пам’яті про Першу світову війну докладено зусиль для збереження військових меморіалів, проведення паспортизації поховань, виявлених під час пошукових досліджень, місць боїв, захоронень військової техніки та ін. Розпочалися наукові дослідження, впорядковування та меморіалізація військових поховань.

В результаті проведення фестивалів «Галицьке лицарство» популяризовано історико культурну спадщину давнього Галича, залучено до 6 тисяч туристів.

В процесі реалізації проектів «Музей депортацій українців у ХХ столітті» відкрито музей, ведуться роботи на музейними експозиціями, створений інтернет-ресурс «Втрачений рай» і готуються до друку кілька книг з запланованої серії про депортації українців. Проєкт «Нереабілітована пам’ять» дозволив підняти в суспільному дискурсі питання реабілітації жертв політичних репресій, опубліковано в обласних часописах серію матеріалів про опір ОУН-УПА і радянські репресії, видано книгу “Нереабілітована пам’ять”, частина 1.

Проєкт „Назустріч улюбленому письменнику” сприяв популяризації найкращих сучасних письменників Прикарпаття. Організовані зустрічі з  Ю. Андруховичем, Т. Прохаськом, М. Ткачівською, О. Деркачовою, С. Процюком, М. Вайно, Є. Бараном, Г. Петросаняк.

Докладені зусилля задля створення сприятливих умов соціальної та економічної інтеграції демобілізованих військових. Організовано студентське телебачення, придбано обладнання для забезпечення доступності навчально-методичної документації і адміністративних послуг для студентського середовища.

Чи були партнери в реалізації проєктів?

Відповідь:

Партнерами в реалізації проєктів виступали: Міжнародний Вишеградський фонд, АОМС “Єврорегіон Карпати – Україна” в межах проєкту “Карпатська мережа регіонального розвитку” спільно з Міністерством розвитку громад і територій України та Івано-Франківською обласною радою, ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені В. Стефаника», Івано-Франківська обласна універсальна наукова бібліотека ім. І.Франка, комунальне підприємство Івано-Франківської обласної ради з питань пошуку та перепоховання жертв воєн, депортацій та репресій тоталітарних режимів «Пам’ять», Брошнів-Осадська об’єднана селищна громада, громадська організація «Інститут миру і порозуміння», ГО “Наш Захід”, часописи «Галичина» та «Галицький кореспондент»

Надайте посилання на сайт чи сторінку в соціальних мережах вашої організації.

Відповідь:

http://postup.if.ua/ ; https://www.facebook.com/groups/1406617359632577/?multi_permalinks=2440449762915993&notif_id=1603276124552087&notif_t=feedback_reaction_generic&ref=notif

Чому саме ваше громадська організація має перемогти в конкурсі?

Відповідь:

ГО «Поступовий гурт франківців» тривалий час реалізовує проекти, що пов’язані з національною культурою, освітою та історією і є соціально значимими. В цих напрямках організація досягла значних успіхів, але у силу специфіки спрямованості діяльності не може розраховувати на підтримку закордонних благодійних організацій та фондів. Крім того, перемога у конкурсі стане серйозним стимулом для підтримки волонтерів організації і недопущення вигорання їх активності.