Номінація: Громадська організація року
Голосів: 22
Сергій Адамович
Поширити допис на підтримку Поступовий гурт франківців
Відповідь:
Вересень 2020 рр. – до сьогодні: проєкт «Незвисько – переправа крізь століття». Передбачає створення збірного військового цвинтаря і популяризацію туристичного потенціалу Дністровського каньйону.
Травень-грудень 2019 рр: проєкт «Велика війна: пам’ять в Карпатах». Опіка над військовими похованнями Першої світової війни.
2019-2020 рр.: перемога у міських конкурсах партиципаторного бюджетування. Організовано студентське телебачення, придбано обладнання для забезпечення доступності навчально-методичної документації і адміністративних послуг для студентського середовища.
2019 рр.: члени команди проекту громадської організації «Інститут миру і порозуміння» задля створення сприятливих умов соціальної та економічної інтеграції демобілізованих військових.
2018-2019 рр.: співорганізатори разом з ГО “Наш Захід” І та ІІ фестивалів історичної реконструкції «Галицьке лицарство».
Червень 2018 – червень 2019: проєкт «Велика війна: поховання та історична пам’ять». Опіка над військовими похованнями Першої світової війни.
Червень 2018 – до сьогодні: партнери спільно з Брошнів-Осадською об’єднаною селищною громадою в реалізації проєкту «Музей депортацій українців у ХХ столітті».
2017 р. – до сьогодні разом з Івано-Франківською обласною універсальною науковою бібліотекою ім. І.Франка реалізується проєкт „Назустріч улюбленому письменнику”, який передбачає популяризацію найкращих сучасних письменників Прикарпаття – Ю. Андруховича, Т. Прохаська, Т. Малярчук, М. Ткачівську, О. Деркачову, С. Процюка, М. Вайно, Є. Барана, Г. Петросаняк.
2015 р. – до сьогодні проект «Нереабілітована пам’ять», у якому досліджуються історії прикарпатців, які, виборючи незалежність України, стали жертвами радянського терору і мають право на належну шану від держави.
Відповідь:
Від 20 до 100 осіб залежно від проєкту
Відповідь:
На жаль з розпадом Австро-Угорської і Російської імперій не залишилося зацікавлених державних чинників в збереженні історичної пам’яті про Велику війну. Через часту зміну правлячих режимів в Східній Галичині не було дотримано і міжнародних договорів щодо догляду за військовими похованнями. У зв’язку з реалізацією проєктів по збереженню пам’яті про Першу світову війну докладено зусиль для збереження військових меморіалів, проведення паспортизації поховань, виявлених під час пошукових досліджень, місць боїв, захоронень військової техніки та ін. Розпочалися наукові дослідження, впорядковування та меморіалізація військових поховань.
В результаті проведення фестивалів «Галицьке лицарство» популяризовано історико культурну спадщину давнього Галича, залучено до 6 тисяч туристів.
В процесі реалізації проектів «Музей депортацій українців у ХХ столітті» відкрито музей, ведуться роботи на музейними експозиціями, створений інтернет-ресурс «Втрачений рай» і готуються до друку кілька книг з запланованої серії про депортації українців. Проєкт «Нереабілітована пам’ять» дозволив підняти в суспільному дискурсі питання реабілітації жертв політичних репресій, опубліковано в обласних часописах серію матеріалів про опір ОУН-УПА і радянські репресії, видано книгу “Нереабілітована пам’ять”, частина 1.
Проєкт „Назустріч улюбленому письменнику” сприяв популяризації найкращих сучасних письменників Прикарпаття. Організовані зустрічі з Ю. Андруховичем, Т. Прохаськом, М. Ткачівською, О. Деркачовою, С. Процюком, М. Вайно, Є. Бараном, Г. Петросаняк.
Докладені зусилля задля створення сприятливих умов соціальної та економічної інтеграції демобілізованих військових. Організовано студентське телебачення, придбано обладнання для забезпечення доступності навчально-методичної документації і адміністративних послуг для студентського середовища.
Відповідь:
Партнерами в реалізації проєктів виступали: Міжнародний Вишеградський фонд, АОМС “Єврорегіон Карпати – Україна” в межах проєкту “Карпатська мережа регіонального розвитку” спільно з Міністерством розвитку громад і територій України та Івано-Франківською обласною радою, ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені В. Стефаника», Івано-Франківська обласна універсальна наукова бібліотека ім. І.Франка, комунальне підприємство Івано-Франківської обласної ради з питань пошуку та перепоховання жертв воєн, депортацій та репресій тоталітарних режимів «Пам’ять», Брошнів-Осадська об’єднана селищна громада, громадська організація «Інститут миру і порозуміння», ГО “Наш Захід”, часописи «Галичина» та «Галицький кореспондент»
Відповідь:
http://postup.if.ua/ ; https://www.facebook.com/groups/1406617359632577/?multi_permalinks=2440449762915993¬if_id=1603276124552087¬if_t=feedback_reaction_generic&ref=notif
Відповідь:
ГО «Поступовий гурт франківців» тривалий час реалізовує проекти, що пов’язані з національною культурою, освітою та історією і є соціально значимими. В цих напрямках організація досягла значних успіхів, але у силу специфіки спрямованості діяльності не може розраховувати на підтримку закордонних благодійних організацій та фондів. Крім того, перемога у конкурсі стане серйозним стимулом для підтримки волонтерів організації і недопущення вигорання їх активності.
Проєкт направлений на підтримку активних громадян шести областей заходу України. Ми ставимо собі за мету підвищити роль мешканців та якість роботи активістів у громадах.
“Центр розвитку громадської активності ” — це можливість отримати консультації з правових, фінансових та фандрейзингових питань. Центр дає змогу як молодим активістам і тим хто давно у цій сфері швидко отримати необхідну інформацію, навчитись нового, заручитись підтримкою однодумців.
Проєкт охоплює шість областей України : Тернопільську, Івано-Франківську, Львівську, Рівненську, Хмельницьку та Чернівецьку. В рамках проєкту будуть проведені ряд форумів та тренінгів направлених на покращення використання інструментів участі у громадах та інших тем.
Проєкт реалізовує громадська організація “Освітньо-аналітичний центр розвитку громад”, за підтримки Європейського фонду за демократію (EED).
Цей сайт створено за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені на сторінках сайту, є виключною відповідальністю його авторів.