fbpx

Реєстр російських воєнних злочинців

Ініціатор подання: Громадська організація
Автор подання: Парушевскі Артур
Коротка інформація
Місто / Область: Діяльність проєкту поширюється на територію всієї України
Дата початку: 4 Травня, 2022
33 голосів
Поширити
Поширити
Інтерв'ю

Короткий опис проєкту ( Що було зроблено? З якою метою? Для кого? Які отримані результати та ефект від проекту? ).

Це онлайн-реєстр, що містить персональні дані військових російської армії, ідентифікованих осіб полонених росіян, а також вбитих під час війни в Україні росіян. У реєстрі також можна знайти докази присутності в Україні (у профайлі кожного військового зазначається лінк на доказову базу), щодо інших інформація ще збирається та обробляється.

На мапі відображені наступні відомості про російських військових: прізвище імʼя по батькові, звання, дата народження, Приналежність до військової частини, статус (причетний до війни в Україні, ліквідований, у полоні, підозрюваний).

Також до карток деяких військових додані дані з журналістських розслідувань, які вказують на конкретні злочини, які вони могли вчиняти на території України. Користувачі можуть надсилати додаткові дані на кожного військового, скориставшись спеціальною кнопкою у профайлі.

Метою проєкту є ідентифікація військовослужбовців Російської Федерації, які беруть безпосередню участь або причетні до війни Росії проти України. Одним із ключових завдань проєкту є допомога у збиранні доказів злочинів конкретних осіб під час військових дій — для подальшого використання українськими та міжнародними слідчими та надання цих доказів в українських судах та у Міжнародному кримінальному суді.

Для створення Реєстру була використана інформація з наступних джерел:

·       списки, оприлюднені Центром оборонних стратегій та Головним управлінням розвідки України;

·       інформація з бази даних «Ищи своих»;

·       інформаційного ресурсу РНБО;

·       списки російських військових, отримані журналістами розслідувачами, зокрема «Слідства.Інфо»;

·       інші сайти та соціальні мережі.

Чому саме ваш проєкт має перемогти в конкурсі?

Ідентифікування воєнних злочинців та документація їхніх злочинів є вкрай важливими діями під час війни, адже злочини проти основ національної безпеки та проти миру та безпеки людства не мають термінів давності. Державі складно стежити та здійснювати ці дії і саме тому допомога громадськості вкрай необхідна. Наш проєкт є найбільшим серед схожих і держава зацікавлена у його розвитку.

Інші конкурсанти в номінації Проєкт року
Поширити
Поширити
Перейти на сторінку всіх номінантів: