“Центр науки Тернополя”

Голосів: 40

Михайло Сиротюк

Поширити допис на підтримку “Центр науки Тернополя”

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram

Які проєкти були реалізовані за останні два роки?

Відповідь:

4 лютого 2019 – День народження Пулюя. Захід організовано щоб гідно вшанувати нашого славетного земляка Івана Пулюя, який народився 2 лютого 1845 року. Програмою заходу передбачені науково-популярні лекції.

12 лютого 2019 – Благодійна екскурсія в рамках “Єднання поколінь”

2-3 березня 2019 – Змагання зі швидкісного складання кубика Рубіка. Четверті змагання зі швидкісного складання кубика Рубіка включали в себе такі дисципліни: 2*2*2, 3*3*3, 4*4*4, мегамінкс та пірамінкс.

16 березня 2019 – Arduino Day 2019. Учасники свята побували на цікавих майстер-класах і отримали сертифікати про їх проходження, заслухали доповіді досвідчених розробників та почули консультації експертів.

17 березня 2019 (та 9 червня) – 15х4. Серія некомерційних заходів для фанатів науки
та лекторів.Новий івент – нові лекції та спікери! На вас чекають чотири 15 хвилинні лекції на найрізноманітніші теми.

30 березня 2019 – Молодіжний історичний форум. З нагоди міжнародного дня історика – Центр Науки Тернополя організував Молодіжний історичний форум. МІФ – це освітній проект, спрямований на залучення активної молоді в процес реформування міста.

3 травня 2019 – Нобелівські читання. Були обговорення на Нобелівських читаннях. Просто, цікаво, ілюстративно. Великий об’єм
інформації в стислих часових межах.

17-19 травня 2019 – Молодіжний форум Наукових Пікніків. Учасниками стали люди яким цікаво, як організувати неймовірний формат популяризації науки в своєму населеному пункті, ОТГ чи просто на великому спальному районі.

19 травня 2019 – 7-й Науковий Пікнік на Театральному майдані Тернополя. Проект «Наукові пікніки в Україні» – це інтерактивні експерименти для всіх зацікавлених у бажанні підвищувати свій освітній та науковий рівень.

30 травня – 1 червня 2019 – Базовий тренінг «Молодіжний працівник». Міністерство молоді та спорту України спільно з Державним інститутом сімейної та молодіжної політики та Програмою розвитку ООН в Україні, продовжує реалізовувати навчальну програму «Молодіжний працівник». Організаторами тренінгу в Тернопільській
області є ГО «Центр Науки Тернополя» та Тернопільська молодіжна міська рада.

29-30 червня 2019 – Святкування «Дня Молоді». Спільно з Міністерством молоді і спорту, Тернопільською обласною державною адміністрацією та Тернопільською міською радою підготували насичену програму для молоді.

25-28 липня 2019 – Представлення «Центру науки Тернополя» на
фестивалі «Файне місто». Щодня наша команда робила цікаві квести, ми палили руки усім охочим, вчили грати на співучій чаші, розповідали про теорію ймовірності, плазмову лампу, модель Чорної діри та показували вибухове хімік-шоу.

1 вересня 2019 – ДЕНЬ ЗНАНЬ ver 1.0. Цікаве та неформальне відзначення початку навчального року, 1 вересня 2019 року, з 15.00 до 19.00 у парку Шевченка.

9 вересня 2019 – День народження Олександра Смакули. Захід організовано, щоб гідно вшанувати нашого славетного земляка Олександра Смакулу, який народився 9 вересня 1900 року в селі Доброводи Тернопільської області.

22 вересня 2019 – II Наукові Пікніки у місті Бучач. У неділю 22 вересня з 13.00 по 16.00 год. у міському
сквері міста Бучача відбулися II Наукові пікніки. «Наукові пікніки» – це місце, де кожен зміг перевірити теорію на практиці. Саморобні роботи, досліди з хімії та фізики. Також це хороша нагода закріпити свої знання з природничих наук перед контрольними та ЗНО. Багато
цікавих та корисних розіграшів.

28 вересня 2019 – Змагання «Speedcubing Ternopil». 28 вересня найкращі спідкубери Тернополя змагалися між собою за титул найкращого та найшвидшого! На змаганнях спортсмени змагалися між собою одразу в п’яти дисциплінах: 2*2*2, 3*3*3, 4*4*4, мегамінкс та пірамінкс!

11 жовтня 2019 – IV Наукові Пікніки у Бережанах. На Площі Ринок розмістилось чимало палаток, у кожній з яких свої дослідження. Талановиті люди закохані у свою справу, Майстри, демонструвались експерименти та наукові винаходи, хімік-шоу, робототехніку, дрони, квести.

12 жовтня 2019 – Наукові Пікніки у Чорткові. Перші Наукові пікніки
у Чорткові! Було чудово, адже всі охочі змогли проексперементувати, ознайомитися із законами фізики та хімії, спробувати себе в радіотехніці, спробувати себе в педмайстерності, психології, бізнесі, економіці, підприємництві, пройти тестування по вибору професії, а також спробувати пластових смаколиків.

13 жовтня 2019 – Культурні пікніки. Доєднатися до мистецького едьютейнменту (саме так називається освіта в розвазі) на Культурних пікніках, що відбудуться 13 жовтня на Театральному майдані ми запросили всіх без обмежень у віці. Це перші Культурні Пікніки у Тернополі.

18 -20 жовтня 2019 – Базовий тренінг «Молодіжний працівник». Міністерство молоді та спорту України спільно з Державним інститутом сімейної та молодіжної політики та Програмою розвитку ООН в Україні, продовжує реалізовувати навчальну програму «Молодіжний працівник». Організаторами тренінгу в Тернопільській
області є ГО «Центр Науки Тернополя» та Тернопільська молодіжна міська рада.

23-29 жовтня 2019 – «Державотворець» Тернопіль. Найактивніша молодь з усієї Тернопільщини мала можливість пізнати рушійні сили держави: місцеві органи влади, бізнес-компанії, засоби масової інформації та громадські організації.

5, 8 листопада 2019 – Зустріч по створенню програми підтримки молоді 2020. Зустріч відбувалася спільно із громадськими організаціями Тернополя, Молодіжною міською радою та Управлінням сім’ї, молоді та спорту Тернопільської міської ради.

7 грудня 2019 – День людей з інвалідністю. Щороку 3 грудня разом із світовою спільнотою Україна відзначає Міжнародний день людей з обмеженими можливостями.

10 грудня 2019 – Нобелівські читання. Нобелівські читання – це атмосфера особливого дійства, занурення у світ Нобелівської премії та її лауреатів. Який основний винахід Альфреда Нобеля? Чим особливі
життєві шляхи інтелектуальної еліти світу? Чи дотична Україна до Нобелівської премії?

20 грудня 2019 – Презентація УМКС (Польща) в Тернополі. Університет Марії Кюрі-Склодовської у Любліні- це найбільший державний вищий навчальний заклад Східної Польщі. Зараз тут навчається більше 26 тис. студентів.

24 січня 2020 – Всеукраїнський молодіжний форум “Молодь Offline”. Форум, на якому відбулася передача статусу “Молодіжна столиця” Тернополя.

Весна 2020 – Налагодження волонтерського руху з допомоги постраждалим від пандемії. Друк медичних щитків для медиків, вчителів. Доставка продуктів людям похилого віку. Тощо

24 червня 2020 – Саміт проактивної молоді. Он-лайн лекції від молоді для молоді.

Впродовж 2020 року – реалізація онлайн-платформи “Портал Волонтера”.

За останні два роки в стінах Центру науки відбулись майже 5 сотень науково-популярних екскурсій.

Скільки людей було залучено в рамках проектів?

Відповідь:

Спільно з представниками влади, бізнесу та громадськості за 2019 рік було реалізовано 150 заходів, які відвідали 37 тисяч осіб.

Інтерактивний музей Центру науки відвідало майже 8 тисяч осіб.

Залучено 150 волонтерів.

Залучено 40 партнерів.

Понад сотня згадок у ЗМІ.

Які проблеми були вирішенні завдяки реалізованим проєктам?

Відповідь:

Наші проекти несуть просвітницьку та інформативну цінність. Теми, яких ми торкалися впродовж діяльності:
– неформальна освіта
– державотворення
– молодіжна політика
– ефективні зміни в громаді
– культура
– мистецтво
– інтеракції
– політична обізнаність
– міжнародний досвід
– наука для дітей
– шана відомим тернополянам
– волонтерство
– тощо.

Наша робота щодо розвитку волонтерського руху є найбільш яскравим прикладом вирішення нами проблем. Оскільки в Тернополі є багато активної молоді, але відсутній ефективний механізм її залучення до громадськості, Центр науки Тернополя спільно з тернополянами розробив та впроваджує онлайн-платформу Портал Волонтера, що буде виводити на контакт організаторів подій та волонтерів.
Також напрацьована нами база волонтерів стала кістяком Волонтерського руху допомоги Тернополю в рамках боротьби з наслідками пандемії цієї весни (допомога медикам та людям похилого віку, громадські патрулі тощо).

Чи були партнери в реалізації проєктів?

Відповідь:

Міністерство молоді та спорту

Тернопільська міська рада

Тернопільська обласна державна адміністрація

Тернопільський національний педагогічний університет ім. В. Гнатюка

Тернопільський національний технічний університет ім. Пулюя

Тернопільський національний економічний університет

КЗ ТМР «Станція Юних Техніків»

Галицький коледж ім. В. Чорновола

Молодіжна міська рада Тернополя

Центр науки Коперника (Варшава)

Університет Марії Кюрі-Склодовської (Люблін)

Та понад 20 громадських організацій з якими були організовані спільні проєкти.

Надайте посилання на сайт чи сторінку в соціальних мережах вашої організації.

Відповідь:

https://www.facebook.com/sciencecentre.org.ua/

Чому саме ваше громадська організація має перемогти в конкурсі?

Відповідь:

За надзвичайно короткий термін Центр науки Тернополя став провідним рушієм молодіжної політики міста. На базі нашої ГО відбувається загальноміський, а іноді й всеукраїнський нетворкінг. Наші проєкти не внутрішні чи закриті, а завжди загальнодоступні. Від невеличких цільових подій до кількатисячних потужних заходів – ми робимо усе, що в наших силах, задля розвитку просвітництва, культури, науки та волонтерства у місті. Оскільки наші плани на майбутнє передбачають копіткої роботи та великих зусиль, статус “Громадська організація року” дозволить ефективніше залучати партнерів та учасників та робити ще більш якісні заходи та проєкти.