fbpx

Творчі волонтери Ужгорода

Ініціатор подання: Громадська організація "Левенятко"
Коротка інформація
Місто / Область: Ужгород, Закарпатська обл.
109 голосів
Поширити
Поширити
Інтерв'ю

Короткий опис ініціативи

"Творчі волонтери Ужгорода" - це об'єднання людей, спільною метою яких стало допомогти адаптуватись до нових умов найбільш вразливій частині суспільства – дітям, особливо тим, що були змушені покинути свій дім через російську агресію.  Творчість та арт-терапія стали для дітей острівцем безпеки і спокійного дитинства, а у батьків звільнився час для вирішення нагальних справ чи просто, щоб перевести подих. Крім того, волонтери організовують благодійні ярмарки, лотереї та дитячі свята, щоб збирати кошти на потреби військових. Також, важливими напрямками роботи стали психосоціальна підтримка дорослим та військовим, що знаходяться на реабілітації в госпіталях і лікарнях.
Нашою метою є забезпечення реалізації творчого потенціалу дітей,  молоді та дорослих, впровадження технік арт-терапії для подолання травматичних наслідків серед населення, створення сприятливих умов для формування емоційно здорового суспільства, розвиток волонтерського руху та створення креативного простору у містах для взаємодії людей у різних сферах культури, освіти, підприємництва та громадського життя.

Чим важлива ваша ініціатива? Які її результати? 

Наша ініціатива сформована на принципах проактивності та горизонтальної ініціативи, тобто, кожен/а, хто долучається, має змогу реалізувати свою ідею. Тому ми працюємо одразу в кількох напрямках: робота з дітьми ВПО та місцевими, створення для них безпечного, веселого, творчого простору, арт-терапія, масові заходи; психосоціальна підтримка, творчість для дорослих, створення можливостей для реалізатії, залучення до командної роботи та відпочинку; організація благодійних ярмарків, аукціонів та інших заходів для збору коштів на потреби ЗСУ, відвідини поранених воїнів в лікарнях та госпіталях.
За майже рік активної діяльності, ми провели більше 500 різноманітних активностей для дітей (майстер-класи, квести, вечірки, створили дитячий клуб "Коцик" та ютюб канал з одноїменною назвою, проводили уроки з театральної майстерності, англійської мови, садили квіти, створювали інсталяції...), на які залучили більше 4500 дітей, 23 благодійні ярмарки в центрі Ужгорода, на яких зібрали на потреби ЗСУ близько 420 000грн (на авто "Єлизавета ІІ", яке розмальовували діти і воно досі захищає наших воїнів, дрони, рації, радіостанції та інше), зробили 6 візитів до поранених військових, дарували подарунки та гарний настрій, залучили до волонтерства більше 100 людей, а також коней, величезних ростових панд, ведмедів, зайців та інших цікавих персонажів від аніматорів.

Чому саме ваша ініціатива має перемогти в конкурсі 

Бо наша команда змогла об'єднати незнайомців з різних міст, сфер і професій в одну невтомну потужну волонтерську силу. За рік активної діяльності, ми не згасли, а навпаки запалили інших людей іскрою волонтерства. Ми довели, в першу чергу, собі та місцевій громаді, що навіть не маючи ресурсів чи фінансової підтримки, завдяки людській синергії, можна робити великі справи та з любов'ю дарувати підтримку тим, хто цього потребує. Наша команда команда починала з гасла "місяць-два поволонтеримо, поки в цьому буде потреба, і повернимося до звичного життя", але надихаючися результатами нашої роботи та очевидними позитивними змінами, ми вирішили не зупинятися та у листопаді 2022року створили ГО "Творчі волонтери". Зараз ми плануємо ще більше розширювати сфери нашої діяльності, щоб допомогти якомога більшій кількості людей, залучати їх до місцевих активностей, проводити інтеграційні заходи та займатися розвитком міста.

Інші конкурсанти в номінації Волонтерська ініціатива року
Поширити
Поширити
Перейти на сторінку всіх номінантів: