fbpx

Українські Студенти за Свободу

Ініціатор подання: Громадська організація "Українські Студенти за свободу", подає заявку Директор з регіонального розвитку ГО – Аділь Абдураманов
Автор подання: Абдураманов Аділь Ділявєрович
Коротка інформація
Місто / Область: вся Україна
Дата початку: 19 Квітня, 2017
378 голосів
Поширити
Поширити
Інтерв'ю

Опишіть проєкти були реалізовані за останній рік, які стосувалися волонтерства чи інших ініціатив, покликаних пришвидшити нашу перемогу?

Опишемо обрані проєкти з 26 реалізованих за рік:

Проєкт “Страшно жити - рано вмирати” – захід, організований Чернівецьким осередком УСС за кілька днів до початку повномасштабного вторгнення росії. Мета заходу — розповісти молоді, як підготуватися цивільному населенню до вторгнення та як поводити себе під час бойових дій.

Учасники дізналися, як збирати тривожний рюкзак і які функції він має виконувати, де брати для нього складові; дізналися і про бомбосховища (куди йти, і на що розраховувати), як надавати першу допомогу та впоратися з тривожністю.

Ми запросили спікерів: очевидця з ОРДЛО, який розповідав про окупацію та війну; психолога, яка давала поради як вберегти фізичне та ментальне здоров’я; і військового медика, який розповідав про специфіки роботи у ЗСУ.

Такі ж проєкти мали і відбутися у інших містах України, однак реалізувати ми їх не встигли: настало вторгнення.

Маєток УСС – навесні 2022 року за підтримки УСС у Дрогобичі був відкритий колівінг для членів та членкинь Організації, які евакуювались на Захід України від повномасштабної війни. З квітня та упродовж наступних кількох місяців будинок став прихистком для евакуйованих. У колівінгу жили члени УСС з Києва, Харкова, Краматорська, Житомира, Бердянська, Одеси та Прихильники УСС.

Проєкт @WeStandWithUkraine_bot – команда УССівців (за півроку до виборів, midterm elections, у США) створила спеціальний бот, який дозволяє із легкістю знайти членів Палати Представників США і сконтактувати із ними задля лобіювання заходів у підтримку України у Конгресі.

Ми окреслили вимогу повного ембарго на енергоресурси в росії, на її дипломатичну ізоляцію і закликали надати Україні більше зброї.

Також у Twitter було понад 100 твітів зі зверненнями до членів Палати Представників та згадкою про нас (на деякі із них були відповіді), а на наш сайт congresshelpukraine.org станом на 06.03.2022 було понад 400 унікальних відвідувань із Штатів.

Окрім цього, наші УССівці провели ряд тренінгів з тактичної медицини та домедичної допомоги до та під час повномасштабної війни, створили гуманітарні штаби (за підтримки УСС), невпинно волонтерили та організовували збори коштів на ЗСУ.

Детальніше - у звіті Організації за рік: https://drive.google.com/file/d/1UbQJwoaUJ0JL04jMRGPLeK5ft2B-VKz1/view.

Скільки людей було залучено в рамках проектів?

Якщо брати до уваги саме вищеописані проєкти, то до організації Маєтку УСС у Дрогобичі було долучено до 50 людей, до проєкту “Страшно жити – рано вмирати” близько 30 людей, до створення боту – 8 людей (результати охоплення вище). В цілому, за 2022 рік наша офлайн-діяльність охопила понад 2 тисячі людей – зібрані дані з усіх реєстраційних Google-форм та внутрішніх опитувань є цьому підтвердженням.

Які проблеми були вирішенні завдяки реалізованим проєктам?

багато УССівців та їх сімей були змушені покинути домівки, аби не наражатися на небезпеку обстрілів з боку російської федерації. Відповідно, Маєток УСС дозволив їм мати прихисток для стабілізації себе, планування подальших дій та підготовки до більш тривалої релокації.
Проєкт бота дозволив людям прямо долучитися до звернень до Конгресу США – провідного стратегічного партнера України в цій війні – для демонстрації того, що прості українці потребують підтримки. Цільові звернення працювали оптимально, тому що впиралися не тільки в загальний імідж США, а і в особистий бренд конгресменів і конгресвумен, в їх публічну позицію, яку вони показують виборцям у соцмережах.
“Страшно жити – рано вмирати” мав на меті мінімізувати рівень тривоги серед населення, натомість озброїти це населення знаннями про те, як підготуватися до вторгнення, як планувати свій виїзд, яким чином сприймати інформацію і жити в умовах повномасштабного вторгнення.

У підсумку, якщо говорити про усі реалізовані проєкти УСС за рік – абсолютно кожен тренінг, інтенсив, школа, медіакампанія, чи онлайн-пікет – були покликані транслювати ідеї Свободи, навчати та об’єднувати молодь задля перемоги України та її подальше відновлення.

Чи були партнери в реалізації проєктів?

Основний партнер Організації — міжнародна мережа Atlas Network. Саме Atlas Network допомогли нам в облаштуванні Маєтку УСС, закритті потреб для військових та цивільних. Віцепрезидент з міжнародних програм Atlas Network, пан Том Палмер, неодноразово приїжджав до України з гуманітарними візитами до деокупованих територій. Нині партнерами УСС також є ГО “Київський Гуманітарний Штаб” та БФ “Другий Фронт”.  Якщо ж говорити про інші реалізовані проєкти, нашими партнерами ставали молодіжні центри, локальні громадські організації та місцеві ініціативи.

Назвіть три якості, якими пишається ваша організації

Вірність ідеям Свободи – ми прагнемо зберігати та просувати принципи вільного суспільства та мінімальної держави та ідею про те, що люди повинні мати можливість приймати власні рішення без втручання.

Проактивність – Наша організація спрямована на конкретні дії задля зміни України. Саме тому ми завжди готові до мобілізації наших ресурсів задля різнопланової діяльності: від створення та просування законопроектів до організації просвітницьких заходів та участі в акціях.

Горизонтальність зв’язків в Організації – будь-який член або членкиня Організації може організувати будь-який проєкт, який відповідає нашим цінностям, і отримає повну підтримку на всіх етапах його проведення. Проєкти не спускаються згори, вони генеруються знизу і є результатом активної і чіткої громадянської позиції наших ретельно відібраних членів.

Чому саме ваша громадська організація має перемогти в конкурсі?

Наша організація — одна з найбільш активних студентських організацій в Україні. Ми влаштовуємо десятки освітніх подій щороку та кампанії, про які пишуть головні українські ЗМІ. Це простір для розвитку, втілення крутих ідей і пошуку можливостей. Це спільнота однодумців, де кожна особистість має унікальну історію знайомства з ідеями вільного суспільства і неповторний досвід лідерства.

Інші конкурсанти в номінації Громадська організація року
Поширити
Поширити
Перейти на сторінку всіх номінантів: