Номінація:

Українсько-німецька резиденція пермакультурного ленд-арту “Мистецтво дотику”

Голосів: 19

Ініціативна група та ГО "Агенція сталого розвитку міста"

Поширити допис на підтримку Українсько-німецька резиденція пермакультурного ленд-арту “Мистецтво дотику”

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram

Короткий опис ідеї, яку не вдалося реалізувати?

Відповідь:

Проект об’єднає 30 молодих митців з України та Німеччини для створення мистецьких об’єктів пармакультурного лендарту на території парку колишнього помістя німецького графа Берга в селі Студянка Смизької ОТГ Рівненської області. Програма буде відбуватися в форматі резиденції із залученням професійних митців з України на Німеччини як експертів та менторів проекту. Проект сприятиме міжкультурній комунікації та обміні досвідом, популяризації теми екології та значення мистецтва в процесі збереження навколишнього середовища. Як результат проекту, буде створено перший в Рівненській області парк з лендарт об’єктами та новий туристичний продукт в Смизькій ОТГ – еко-стежку «Стежка Берга». Також проект спрямований на вивчення спільної українсько-німецької історії та культури.

 

Чому не вдалося реалізувати ідею?

Відповідь:

Через зменшення бюджету Українського культурного фонду у 2020 році та обмеження на проведення офлан заходів за участю міжнародних партнерів

 

Чому саме ваша ідея має перемогти в конкурсі?

Відповідь:

Влітку 2019 року молодь Смизької громади взяла участь у Скульптурній майстерні. Таким чином перший візит української молоді з нашого регіону за підтримки програми MEET UP став поштовхом до генерації нових ідей та планування спільних проектів. Важливим моментом та одним з основних факторів при виборі партнерів також є те, що Смига та Небельшютц знаходяться в культурному просторі Віа Регія (Via Regia), яка з давніх давен з’єднує Західну та Східну Європу. Бренд «Віа Регія», як нематеріальна культурна спадщина під патронатом Ради Європи, не використовується належним чином в Україні. Даний проект є спробою популяризувати цей культурний шлях в Рівненській області, а також можливість перейняти досвід в німецьких партнерів щодо реалізації культурних проектів в невеликих сільських громадах, що буде великим стимулом для спільної роботи. Члени організації-партнера з Німеччини щиро зацікавленні у співпраці з українською стороною для обміну досвідом та створення спільного мистецького продукту.
Німецькі партнери емоційно прив’язані до України, адже відносяться до етнічної групи лужицьких сорбів, тобто мають слов’янські корені, а також хочуть активно сприяти розвитку сільської місцевості (оскільки Небельшютц також є сільською громадою). Успішна реалізація проекту дасть можливість німецьким партнерам продовжити розпочате у 2019 році партнерство та розширити його на різні сфери, в тому числі і на міжмуніципальне співробітництво. Для організації-заявника це можливість налагодження тісного партнерства заради нових міжнародних спільних проектів. Також для членів організації участь в проекті стане унікальною можливістю стати частиною творення нової мистецької сторінки в житті громади Смиги через використання новітніх мистецьких практик.

Проект передбачає створення нового напрямку в парковому мистецтві – пермакультурного ленд-арту. Для цього буде вироблена спільно з учасниками резиденції концепція, а також будуть запропоновані культурно-мистецькі продукти, які стануть арт-об’єктами парку в с. Студянка Смизької ОТГ. Ми прагнемо створити успішну історію співпраці скульпторів, художників та дизайнерів із двох країн та відобразити цю міжкультурну взаємодію в інноваційних рішеннях, які пропонує пермакультурний ленд-арт.