Номінація: Ідея року
Голосів: 19
Ініціативна група та ГО "Агенція сталого розвитку міста"
Поширити допис на підтримку Українсько-німецька резиденція пермакультурного ленд-арту “Мистецтво дотику”
Відповідь:
Проект об’єднає 30 молодих митців з України та Німеччини для створення мистецьких об’єктів пармакультурного лендарту на території парку колишнього помістя німецького графа Берга в селі Студянка Смизької ОТГ Рівненської області. Програма буде відбуватися в форматі резиденції із залученням професійних митців з України на Німеччини як експертів та менторів проекту. Проект сприятиме міжкультурній комунікації та обміні досвідом, популяризації теми екології та значення мистецтва в процесі збереження навколишнього середовища. Як результат проекту, буде створено перший в Рівненській області парк з лендарт об’єктами та новий туристичний продукт в Смизькій ОТГ – еко-стежку «Стежка Берга». Також проект спрямований на вивчення спільної українсько-німецької історії та культури.
Відповідь:
Через зменшення бюджету Українського культурного фонду у 2020 році та обмеження на проведення офлан заходів за участю міжнародних партнерів
Відповідь:
Влітку 2019 року молодь Смизької громади взяла участь у Скульптурній майстерні. Таким чином перший візит української молоді з нашого регіону за підтримки програми MEET UP став поштовхом до генерації нових ідей та планування спільних проектів. Важливим моментом та одним з основних факторів при виборі партнерів також є те, що Смига та Небельшютц знаходяться в культурному просторі Віа Регія (Via Regia), яка з давніх давен з’єднує Західну та Східну Європу. Бренд «Віа Регія», як нематеріальна культурна спадщина під патронатом Ради Європи, не використовується належним чином в Україні. Даний проект є спробою популяризувати цей культурний шлях в Рівненській області, а також можливість перейняти досвід в німецьких партнерів щодо реалізації культурних проектів в невеликих сільських громадах, що буде великим стимулом для спільної роботи. Члени організації-партнера з Німеччини щиро зацікавленні у співпраці з українською стороною для обміну досвідом та створення спільного мистецького продукту.
Німецькі партнери емоційно прив’язані до України, адже відносяться до етнічної групи лужицьких сорбів, тобто мають слов’янські корені, а також хочуть активно сприяти розвитку сільської місцевості (оскільки Небельшютц також є сільською громадою). Успішна реалізація проекту дасть можливість німецьким партнерам продовжити розпочате у 2019 році партнерство та розширити його на різні сфери, в тому числі і на міжмуніципальне співробітництво. Для організації-заявника це можливість налагодження тісного партнерства заради нових міжнародних спільних проектів. Також для членів організації участь в проекті стане унікальною можливістю стати частиною творення нової мистецької сторінки в житті громади Смиги через використання новітніх мистецьких практик.
Проект передбачає створення нового напрямку в парковому мистецтві – пермакультурного ленд-арту. Для цього буде вироблена спільно з учасниками резиденції концепція, а також будуть запропоновані культурно-мистецькі продукти, які стануть арт-об’єктами парку в с. Студянка Смизької ОТГ. Ми прагнемо створити успішну історію співпраці скульпторів, художників та дизайнерів із двох країн та відобразити цю міжкультурну взаємодію в інноваційних рішеннях, які пропонує пермакультурний ленд-арт.
Проєкт направлений на підтримку активних громадян шести областей заходу України. Ми ставимо собі за мету підвищити роль мешканців та якість роботи активістів у громадах.
“Центр розвитку громадської активності ” — це можливість отримати консультації з правових, фінансових та фандрейзингових питань. Центр дає змогу як молодим активістам і тим хто давно у цій сфері швидко отримати необхідну інформацію, навчитись нового, заручитись підтримкою однодумців.
Проєкт охоплює шість областей України : Тернопільську, Івано-Франківську, Львівську, Рівненську, Хмельницьку та Чернівецьку. В рамках проєкту будуть проведені ряд форумів та тренінгів направлених на покращення використання інструментів участі у громадах та інших тем.
Проєкт реалізовує громадська організація “Освітньо-аналітичний центр розвитку громад”, за підтримки Європейського фонду за демократію (EED).
Цей сайт створено за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені на сторінках сайту, є виключною відповідальністю його авторів.