Повномасштабне вторгнення росії до України спричинило масову вимушену міграцію українців за кордон. Понад 14,5 млн українців виїхало після 24 лютого, а щонайменше 11,7 млн в'їхало до країн Євросоюзу. Так, 7,7 млн зареєстровані в Європі як отримувачі тимчасового захисту. Країни, що прийняли вимушених мігрантів з України, надали значну підтримку українцям. Наш проєкт мав на меті узагальнити та презентувати досвід семи країн у наданні освітніх та інтеграційних програм підтримки.
У рамках проєкту ми провели 7 онлайнових зустрічей, кожна з яких присвятили досвіду роботи певної країни з вимушеними мігрантами з України. Під час зустрічей було презентовано освітні та інтеграційні програми Вірменії, Грузії, Естонії, Литви, Молдови, Німеччини та Польщі. Усі відеозаписи опубліковано і вони доступні на YouTube-каналі Інкубатору демократичних ініціатив: https://www.youtube.com/@DII.Ukraine. За результатами кожної зустрічі створили та опублікували скрабінги (візуальні нотатки).
Завдяки цим активностям проєкту ми підвищили рівень обізнаності вимушених мігрантів щодо освітніх та інтеграційних програм у країнах, що приймають. Матеріалами проєкту охоплено понад 8,7 тисяч людей і ця кількість постійно зростає, адже всі матеріали є публічними і доступні онлайн.
Наш проєкт – це підтвердження міжнародної солідарності з Україною. Він допомагає відчути підтримку нашої держави найближчими сусідами. Він допомагає людям, в першу чергу жінкам з дітьми, зрозуміти, що вони не будуть сам-на-сам закордоном і зможуть отримати допомогу. Перемога у конкурсі – це буде не стільки перемога команди нашої організації, скільки перемога міжнародних партнерів, які щодня докладають власні сили та ресурси, щоб підтримати українців. Перемога у конкурсі – це буде визнання зусиль держав-сусідів, хто допомагає Україні.