fbpx

Відповідь громадянської освіти на виклики вимушеної міграції

Ініціатор подання: Громадська організація «Інкубатор демократичних ініціатив»
Автор подання: Боярський Назарій Федорович
Коротка інформація
Місто / Область: онлайн
Дата початку: 5 Липня, 2022
Дата завершення: 15 Листопада, 2022
35 голосів
Поширити
Поширити
Інтерв'ю

Короткий опис проєкту (Що було зроблено? З якою метою? Для кого? Які отримані результати та ефект від проекту? ).

Повномасштабне вторгнення росії до України спричинило масову вимушену міграцію українців за кордон. Понад 14,5 млн українців виїхало після 24 лютого, а щонайменше 11,7 млн в'їхало до країн Євросоюзу. Так, 7,7 млн зареєстровані в Європі як отримувачі тимчасового захисту. Країни, що прийняли вимушених мігрантів з України, надали значну підтримку українцям. Наш проєкт мав на меті узагальнити та презентувати досвід семи країн у наданні освітніх та інтеграційних програм підтримки.

У рамках проєкту ми провели 7 онлайнових зустрічей, кожна з яких присвятили досвіду роботи певної країни з вимушеними мігрантами з України. Під час зустрічей було презентовано освітні та інтеграційні програми Вірменії, Грузії, Естонії, Литви, Молдови, Німеччини та Польщі. Усі відеозаписи опубліковано і вони доступні на YouTube-каналі Інкубатору демократичних ініціатив: https://www.youtube.com/@DII.Ukraine. За результатами кожної зустрічі створили та опублікували скрабінги (візуальні нотатки).

Завдяки цим активностям проєкту ми підвищили рівень обізнаності вимушених мігрантів щодо освітніх та інтеграційних програм у країнах, що приймають. Матеріалами проєкту охоплено понад 8,7 тисяч людей і ця кількість постійно зростає, адже всі матеріали є публічними і доступні онлайн.

Чому саме ваш проєкт має перемогти в конкурсі?

Наш проєкт – це підтвердження міжнародної солідарності з Україною. Він допомагає відчути підтримку нашої держави найближчими сусідами. Він допомагає людям, в першу чергу жінкам з дітьми, зрозуміти, що вони не будуть сам-на-сам закордоном і зможуть отримати допомогу. Перемога у конкурсі – це буде не стільки перемога команди нашої організації, скільки перемога міжнародних партнерів, які щодня докладають власні сили та ресурси, щоб підтримати українців. Перемога у конкурсі – це буде визнання зусиль держав-сусідів, хто допомагає Україні.

Інші конкурсанти в номінації Проєкт року
Поширити
Поширити
Перейти на сторінку всіх номінантів: