fbpx
Номінація:

Відродимо культурний спадок

32 Голосів
Ініціатор
активістка
Подав: Пшенична Юлія Володимирівна
Коротка інформація
Галерея
Інтерв'ю

Короткий опис ідеї, яку не вдалося реалізувати?

Відповідь:Рішенням Варковицької сільської ради від 26.02.2021 року було створено Центр культури та дозвілля на базі центральної садиби будинку культури в с.Варковичі. Даний будинок культури є найбільшим в окрузі  по площі  (1718,7 м² основа приміщення), є типовим для великих населених пунктів та має: кіноконцертний зал на 450 місць та площею 520 м², танцювальні зали, спортивний зал, бібліотеку та інше. В приміщенні налагоджена робота 10 клубних формувань дитячого і дорослого спрямування загальною кількістю більше 120 чоловік. Від початку існування в будинку культури проводились великі свята та концерти не меньше 8-10 на рік, виступали народні хори на 70 чол, було багато приїжджих колективів з театральними виставами та інше. Зали проведення концертів були переповнені.
Через якийсь час будинок культури застарів і став потребувати ремонту. Недостатнє фінансування закладу та з плином часу призвело до того, що  одяг для сцени площею 144  м² прийшов в непридатний стан, тканини вигоріли і порвалися. В даний момент сцена облаштована лише завісою придбаною в  1989 році під час відкриття будинку культури. Відкрита сцена не має гарного зовнішнього вигляду і не відповідає загальноприйнятим вимогам. Коли завіса закрита більша частина сцени є недоступною для повноцінного функціонування. Отож в даних умовах неможливо проводити  різноманітні масові заходи з залученням танцювальних колективів через малу площу сцени. Ідеєю проекту було придбати матеріали для виготовлення одягу сцени (приблизна сумма становить 35 000 грн). Роботи по виготовленню одягу були власним внеском так як і придбання декоративної символіки України.

 

Чому не вдалося реалізувати ідею?

Відповідь: Проект подавався на розгляд грантовій організації, але члени жюрі не підтримали ідею, проект так і залишився не реалізований, а працівники закладу культури облаштували сцену старими шторами, які були принесені з дому.

 

Чому саме ваша ідея має перемогти в конкурсі?

Відповідь: На даний момент сцена не має гарного естетичного вигляду і якщо дану проблему не вирішувати не буде досягнуто максимального охоплення аудиторії при проведенні культурних заходів, як для місцевих жителів так і для всієї громади та гостей. Всі старання організаторів будуть зведені до мінімального значення при плануванні фестивалів, концертів, виставок та інше. А як наслідок в жителів громади та гостей відпадає бажання відвідувати будинок культури, з подальшим зниженням культурного рівня і обізнаності жителів. Даний проект є новим і вже почалася робота стосовно його реалізації. Почалося планування концертних заходів, збір попередньої інформації у постачальників, налагодження зв”язків з партнерами.

Вдосконалення осередку культури сприятиме залученню різноманітних творчих колективів з інших громад для виступів та презентації своїх номерів. Для закладів освіти це буде гарне місце для проведення шкільних свят.

Ми хочемо відродити культурну спадщину, повернути приміщенню колишній гомін та згуртованість людей. Вдихнути нове життя.