Головна » Номінанти » Благодійна організація року » БО “Координаційний гуманітарний центр”/ Relief Coordination Centre
Відповідь: Масштабний проєкт БО "КГЦ" - це SSA (Sustainable settlement assessment), який став важливим кроком до стратегічного планування.
Sustainable settlement assessment (SSA) - інструмент оцінки спроможності сталого розвитку населених пунктів, включає в себе 8 головних критеріїв: описову частину населеного пункту, демографічний та безпековий показник, логістичну складову, міську інфраструктуру, соціальну інфраструктуру, структуру ринку, відновлення, цивільний захист.
На базі зібраних даних для Дашборду SSA, є розробка Плану розвитку та відновлення громад. З основних завдань для громади є ключові напрямки, як: невідкладне реагування, відновлення та розвиток. Плани розроблені спрямовані на відбудову та покращення умов життєдіяльності місцевих жителів.
У п'яти громадах Запорізької та Харківських областях відкрилися Центри розвитку громад і громадянського суспільства. Сучасний центр створений для залучення громадян до місцевого розвитку, зміцнення співпраці між місцевою владою, громадськими організаціями та активістами. Активні спільноти можуть навчатися, розвиватися та створювати власні проєкти, залучаючи фінансування по Плану розвитку громад.
Як результат проєкту, це розвиток громади та залучення більшої кількості гуманітарного фінансування. Утворилися нові громадські організації, які спрямували свою діяльність на розвиток населення.
Відповідь:
Представники БО "КГЦ" під час проєкту взаємодіяли з головами громад, заступниками, департаментами від ОВА, активним населення. Особи, які імплементували проєкт на два регіони - 10.
Відповідь:
Завдяки дашборду SSA були залучені нові організації та вирішено низку проблем. У співпраці з благодійним сектором, були реалізовані такі проєкти:
Товариство Червоного Хреста України встановили мобільні укриття у громадах.
Міжнародна організація STEP-IN спрямували мобільні бригади у громади, які постійно під обстрілами та відсутні медичні заклади для вразливих категорій населення у віддалені старостати.
Міжнародна організація MEDAIR відновновили водопостачання та водовідведення, залучили системи ємності для зберігання води та глубинні нососи.
Також БО "Посмішка ЮА" впроваджують проєкт спрямований на покращення економічного стану в громадах.
Найбільшим досягнення для БО "КГЦ" - це покращення умов життя людей у віддалених населених пунктах та активний розвиток громад.
Більш детальну інформацію щодо проєкту можна побачити на нашому сайті після реєстрації.
Відповідь:
Фінансування проєкту здійснювало за підтримки французької організації ACTED, також були залучені локальні ініціативи з громад та міжнародні організації, які допомагали вирішувати критичні питання в громадах.
Відповідь:
Відкритість- наша організація є повністю відкритою перед партнерами
Залученість - в першу чергу для нас важливо оперативно реагувати на кризи в регіонах (евакуація населення, приліт, брак гуманітарної допомоги), тому ми найперші реагуємо та залучаємо партнерів.
Партнерство - наша організація об'єднує локальний сектор т міжнародні ініціативи, тому партнерство є важливою якістю для нас.
Відповідь:
Ми організація комплексного підходу, яка вирішує низку проблем - це можна побачити по проєкту SSA. Ми готові ділитися своїм досвідом з іншими гуманітарними гравцями у нашому секторі, щоб українці, які постраждали від війни відчували, що вони не одні та, що про них турбуються.