fbpx

“ХАБ розвитку овочівництва в Теофіпольській територіальній громаді”

28
[wptelegram-login button_style="large" show_user_photo="1" corner_radius="15" lang="uk"]
[nextend_social_login]

Свій голос ви не зможете відмінити, чи змінити. Будьте уважні при голосуванні. Ви можете віддати лише по одному голосу за кожну номінацію.

Ініціатор подання: ГО "ТЕРИТОРІЯ НОВИХ ЗМІН"
Автор подання: Ірина СКУРАТКО
Місто / Область: смт. Теофіполь, Хмельницької області
Дата початку: 1 Березня, 2023
Дата завершення: 30 Вересня, 2023
Поширити
Поширити
Фотогалерея
Інтерв'ю

Короткий опис проєкту (Дайте відповіді на запитання: Що було зроблено? З якою метою? Для кого? Які отримані результати та ефект від проекту? Максимум 300 слів).

Відповідь:

Повномасштабне вторгнення,що розпочалось 24.02.2022, спричинило низку проблем та викликів в питаннях продовольчої безпеки України. Цей фактор створив певні загрози,як щодо зменшення кількості продовольства,так і до загального росту цін на продукти харчування,що особливо гостро відчуватимуть соціально вразливі та малозахищені категорії населення.

Оскільки значні частини територій держави поки втрачені(і найближчим часом ще не будуть безпечними для перебування,навіть після деокупації),а мешканці цих територій вимушено змінили місце проживання на більш територіально безпечне –  додатково виникає проблема продовольчого навантаження на громади,де знайшли прихисток вимушені переселенці.

В таких умовах вкрай важливим є зростання продовольчої ефективності територіальних громад з тилових та опорних регіонів України.

Теофіпольська селищна ТГ Хмельницької області однією з перших серед громад – опорного регіону країни провела аналіз власної продовольчої забезпеченості та напрацювала у 2022 році місцеву Програму продовольчої безпеки громади.

 

Стратегічне завдання проекту - створити передумови для самозабезпечення продуктами харчування соціально вразливих категорій населення, що проживають на території Теофіпольської територіальної громади. Задля досягнення завдань проекту,ГО “ТЕРИТОРІЯ НОВИХ ЗМІН” спільно з організаціями-партнерами впроваджувала комплекс заходів,згідно з сформованим календарним планом.

 

 

Мета проєкту: створення передумов для забезпечення продовольчої безпеки Теофіпольської територіальної громади шляхом розвитку овочівництва.

 

Основні завдання:

 

1.             Підвищення спроможності комунального підприємства “Теофіпольлісвод” щодо ведення тепличного господарства для вирощування основних груп розсади та овочів на території громади шляхом:

-              створення тепличної інфраструктури;

-              навчання персоналу;

-              реалізації пілотних заходів з вирощування овочів.

2.             Сприяння самозабезпеченню продуктами харчування(овочами) вразливих категорій мешканців Теофіпольської громади шляхом:

-              аналізу існуючих потреб/запитів;

-              безоплатного надання саджанців для індивідуального вирощування на присадибних ділянках.

3.             Підтримання економічно активних домогосподарств / малих фермерських господарств громади задля формування продовольчого резерву громади шляхом:

-              безоплатного посадкового матеріалу;

-              координаційної та навчальної діяльності.

4.            Поширення досвіду та практики Теофіпольської громади щодо забезпечення власної продовольчої безпеки серед 20 громад центральної та західної частин України.

 

Для зростання продовольчої ефективності регіону потрібно, щоб інші громади змогли розробити/впровадити практичні рішення, відповідно випереджувати загрози/вчасно реагувати.

Чому саме ваш проєкт має перемогти в конкурсі?

Відповідь: