fbpx

Впровадження менторської підтримки та консультування ветеранського підприємництва від старту до розвитку

3
[wptelegram-login button_style="large" show_user_photo="1" corner_radius="15" lang="uk"]
[nextend_social_login]

Свій голос ви не зможете відмінити, чи змінити. Будьте уважні при голосуванні. Ви можете віддати лише по одному голосу за кожну номінацію.

Ініціатор подання: ГО НОМАД ЛІВ спільно з партнерами ГО ПРО ВІМЕН ЮА
Автор подання: Валянік Ольга Романівна
Місто / Область: Львівська область
Дата початку: 1 Липня, 2023
Дата завершення: 31 Грудня, 2023
Поширити
Поширити
Фотогалерея
Інтерв'ю

Короткий опис проєкту (Дайте відповіді на запитання: Що було зроблено? З якою метою? Для кого? Які отримані результати та ефект від проекту? Максимум 300 слів).

Відповідь:

Проєкт "Впровадження менторської підтримки та консультування ветеранського підприємництва від старту до розвитку" впроваджувався спільно громадськими організаціями НОМАД ЛІВ та ПРО ВІМЕН ЮА. Спеціально для цього проєкту була розроблена програма з "горотерапії" та "основам управління родинною справою", долучена до команди професійна психологиня.

На програму з 168 заявок було відібрано 60 бучасників (30 команд), які протягом трьох тижнів у львівських бескидах вчились знаходити бізнес-ідеї, вираховувати маржинальність, готували проєкти для донорів для фінансування майбутнього бізнесу, ходили в походи в гори. Після таборувань команди змогли пройти онлайн менторські сесії, семінари з практики розвитку сімейного бізнесу від від власників родинних бізнесів, подати свої заявки на програму фінансування від Українського Ветеранського Фонду та Дії. Три проєкти учасників отримали фінансування на свої ідеї. Крім того, одна з учасниць відкрила простір для родин військових та ветеранів у своїй області.

Наш проєкт з розвитку сімейного бізнесу серед екскомбатантів виявив значний вплив на ветеранів, Захисників та Захисниць України та їхні сім'ї. Цей проєкт надав їм можливість створити або розвинути власний бізнес, масштабувати його, подивитися на бізнес з вибору високомаржинальні моделі, що сприяло їхньому підсиленню в економічній сфері та зайнятості.

Він також допоміг створити не травматичний перехід від військової до цивільної сфери, надаючи можливість отримати навички управління бізнесом, маркетингу та фінансів, що стимулювало їхню соціальну інтеграцію та відчуття приналежності до суспільства, важливість для нього.

Наш проєкт не лише стимулював підприємництво серед ветеранів, а й сприяв їхньому активному участь у громадському та економічному житті країни. Це відкриває нові можливості для їхнього залучення до економіки та сприяє загальному підвищенню рівня благополуччя і розвитку суспільства в цей непростий час. Найкращим доказом стали проєкти ветеранів, які навчалися на нашій програмі, які отримали фінансування та найвищі бали в програмі “Варто:Золоті Руки”, двоє з них створили громадські організації та подавались на інші програми фондів, які підтримують ветеранів та їх  родини в Україні.

 

Чому саме ваш проєкт має перемогти в конкурсі?

Відповідь:

Наш проєкт - перший випадок в 2023 році, який залучив до своїх активностей не лише ветерана чи ветеранку, але й їх родини, таким чином посиливши резіл'єнтність такої родини до викликів сучасного світу та життя "після війни" у війні. Крім того, він поєднав в собі два компоненти - відпочинок та командне навчання поза межами міста та постійними відволіканнями на робочі справи.

Проєкти з навчання сімейного бізнесу мають значний позитивний вплив на розвиток можливостей та підтримку ветеранів, Захисників та Захисниць України, а також їхніх сімей. Такі проекти сприяють підвищенню якості життя ветеранів та їхніх сімей, стимулюючи економічний розвиток, забезпечуючи нові можливості та сприяючи реінтеграції в громадське життя, створюють спільноти підтримки. Вони показують, що нам тут не байдуже на ветеранів та їх родини та ми - громадський сектор, бізнес - готові долучатися до їх реінтеграції в суспільство.

Навчання з управління сімейним бізнесом надає знання та навички для розвитку власного підприємства. Це дає можливості для ветеранів та їхніх сімей забезпечити себе економічно, покращити фінансовий стан та незалежність. Навчання підтримує ветеранів у важливому переході від військової служби до цивільного життя. Воно допомагає їм використовувати вже наявні навички та досвід у обраній бізнес-сфері.
Посилення підприємницького середовища серед ветеранів сприяє розвитку бізнесу та створює нові робочі місця, в т.ч. для побратимів та посестер, які повернуться скоро демобілізуються. Це, в свою чергу, сприяє економічному розвитку та збільшенню конкурентоспроможності регіону, в якому вони створюють чи масштабують сімейний бізнес.