fbpx

Сила права: вирішення правових проблем соціально незахищених верств населення

33
[wptelegram-login button_style="large" show_user_photo="1" corner_radius="15" lang="uk"]
[nextend_social_login]

Свій голос ви не зможете відмінити, чи змінити. Будьте уважні при голосуванні. Ви можете віддати лише по одному голосу за кожну номінацію.

Ініціатор подання: ГО «Інкубатор демократичних ініціатив"
Автор подання: Боярський Назарій Федорович
Місто / Область: Україна, онлайн
Дата початку: 15 Березня, 2023
Дата завершення: 15 Листопада, 2023
Поширити
Поширити
Фотогалерея
Інтерв'ю

Короткий опис проєкту (Дайте відповіді на запитання: Що було зроблено? З якою метою? Для кого? Які отримані результати та ефект від проекту? Максимум 300 слів).

Відповідь:

Метою проєкту стало формування спільноти правників, вільних від упереджень та готових надавати правовий захист соціально вразливим групам населення в Україні.

Було досягнуто такі якісні результати:

1. Покращено розуміння українськими правниками типових правових проблем та потреб у наданні послуг правового захисту соціально вразливим групам населення, зокрема, в контексті військової агресії росії проти України.

2. Зменшено упереджене ставлення правників до соціально вразливих груп населення в Україні.

3. Розроблено шляхи удосконалення правового регулювання захисту соціально вразливих груп населення.

Кількісно результати проєкту можна описати так:

- 563 правника взяли участь у семи вебінарах («ЛГБТІК+ у фокусі правової допомоги: потреби, особливості, виклики, етика», «Особи, які постраждали від домашнього насильства у фокусі правової допомоги: потреби, особливості, виклики, етика», «Внутрішньо переміщені особи у фокусі правової допомоги: потреби, особливості, виклики, етика», «Роми у фокусі правової допомоги: потреби, особливості, виклики, етика», «Бездомні люди у фокусі правової допомоги: потреби, особливості, виклики, етика», «Люди з інвалідністю у фокусі правової допомоги: потреби, специфіка, виклики, етика», «Люди, які вживають наркотики, у фокусі правової допомоги: потреби, специфіка, виклики, етика»);

- 90 правників взяли участь у трьох живих бібліотеках, під час яких мали можливість безпосереднього спілкування із представниками(-цями) соціально вразливих груп населення;

- 94 науковці(-иці) у сфері права взяли участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Захист соціально вразливих груп: міжнародний та національний виміри;

- більше 4 тисяч разів переглянуто відеозаписи освітніх активностей проєкту.

Проте найкраще описують результати проєкту відгуки учасників та учасниць про його вплив, що вони залишили після завершення проєкту. Ось деякі з них: «Почала співпрацювати з громадською організацією, яка надає допомогу постраждалим від домашнього насильства, гендерно зумовленого насильства» - Олена, адвокатка; «Публікую статті у місцевій газеті про надання допомог ВПО, а також про захист прав» - Валентина, юристка системи безоплатної правової допомоги; «Почала співпрацювати з громадською організацією, яка надає допомогу постраждалим від домашнього насильства, гендерно зумовленого насильства» - Олена, адвокатка.

Чому саме ваш проєкт має перемогти в конкурсі?

Відповідь:

Наш проєкт вартий перемоги з кількох причин. По-перше, він відповідає нагальним потребам часу – готує правників надавати допомогу соціально вразливим групам населення, враховуючи їх потреби в умовах російської воєнної агресії. По-друге, наш проєкт зумів зібрати партнерів, що представляють різні сфери – громадську організацію «Інкубатор демократичних ініціатив», Координаційний центр з надання правової допомоги, Вищу школу адвокатури Національної асоціації адвокатів України, Інститут держави і права імені В.М. Корецького НАН України, Американську асоціацію юристів. По-третє, в центрі нашого проєкту – люди, а саме люди, які через існуючі у суспільстві стереотипи та упередження часто залишаються поза увагою суспільства.