fbpx

Х ювілейний фестиваль «VinBookFest»

919
[wptelegram-login button_style="large" show_user_photo="1" corner_radius="15" lang="uk"]
[nextend_social_login]

Свій голос ви не зможете відмінити, чи змінити. Будьте уважні при голосуванні. Ви можете віддати лише по одному голосу за кожну номінацію.

Ініціатор подання: Громадська організація "КУЛЬТУРНИЙ ВСЕСВІТ"
Автор подання: Левицька Людмила
Місто / Область: Вінниця
Дата початку: 9 Вересня, 2023
Дата завершення: 10 Вересня, 2023
Поширити
Поширити
Фотогалерея
Інтерв'ю

Короткий опис проєкту (Дайте відповіді на запитання: Що було зроблено? З якою метою? Для кого? Які отримані результати та ефект від проекту? Максимум 300 слів).

Відповідь:

Упродовж двох днів: 09 та 10 вересня 2023 року відбувся Х-й ювілейний книжковий фестиваль https://www.facebook.com/VINBOOKFEST, який проходив під гаслом «Книга - єднає! Вінниця - читає!».

Метою заходу є стимулювання розвитку книговидавничої справи та книгорозповсюдження, репрезентація нової української книги та сучасних авторів, популяризація державної мови, виховання культури читання, поповнення фондів міських бібліотек.

Грандіозне відкриття оркестром військової частини 3008 Національної гвардії України нашого фестивалю не залишило байдужим нікого. В рамках фестивалю відбулося нагородження переможців та лауреатів загальноміського конкурсу «Літературна премія «Золота Вежа». Члени журі обрали найкращі книги вінницьких авторів, які вийшли друком за останніх 5 років, у двох номінаціях: «Повісті та романи» та «Новели, оповідання, есе, краєзнавчі дослідження».

Пройшла відкрита дискусія «Читання: світло, укриття, зброя» про вплив війни на читачів, творців та популяризаторів книжок, за участю громадських діячів, працівників культури та освіти, видавців, літераторів, представників органів місцевого самоврядування.

Відбулися творчі зустрічі з відомими сучасними корифеями українського слова Мирославом Дочинцем, Катериною Пилипчук, Валентиною Захабурою та Інною Курило.

Відбувся «Відкритий мікрофон», де вінницькі поети, письменники - учасники проєкту «Під спалахи сирен та блискавиць» - виступили зі своїми авторськими творами. Також в рамках програми фестивалю були представлені виставки «Натхненні! Сильні! Незалежні!», де проходили авторські презентації книг вінницьких авторів, а також автограф-сесії.

В рамках фестивалю була організована лялькова вистава «Гусеня» від Вінницького академічного обласного театру ляльок для наймолодших учасників заходу.

Протягом усієї програми фестивалю працювали різноцільові майданчики: «Книжковий аванпост» – виставка-продаж книг від вінницьких та українських видавництв ( 9 видавництв), локація Goethe Institut, майданчик для дитячих розваг, «Творча майстерня» - майстер-класи для дітей, арт- та фото-зони, плетіння маскувальних сіток, уроки безпеки для дітей.

Протягом двох днів нашого фестивалю було зібрано понад 250 книг та кошти для військових та ветеранів, які проходять лікування та реабілітацію у вінницьких медичних закладах! Ця подія стала справжньою вибуховою книжковою енергією, яка надихає на читання та підтримує наших захисників.

 

Чому саме ваш проєкт має перемогти в конкурсі?

Відповідь:

Сьогодні Україна переживає страшні часи. Війна стала найтяжчим випробуванням для українців, зруйнувала значну частину нашої країни, внесла біль і втрати в життя кожного, завдала значних збитків культурній інфраструктурі. Проте, завдячуючи героїчній боротьбі ЗСУ та мужньому опору українського народу, наша держава відстоює свою незалежність, територіальну цілісність та національну ідентичність.

У складних умовах воєнного часу наша громадська організація разом з усім українським народом приймають активну участь у підтримці Збройних Сил України, проводять значну волонтерську діяльність, здійснюють просвітницьку та інформаційну роботу.

Вважаю, що наш проєкт вартий перемоги у номінації «Проєкт року», тому що фестиваль «VinBookFest» - це вагомий внесок у спільну боротьбу на культурному фронті проти російської агресії. Тільки об’єднавши зусилля, ми підтримали книговидавничу справу, сприяли читанню та популяризації книги, активізували культурне життя Вінниці!