fbpx

Сильна Я / Sylna Ya

4
[wptelegram-login button_style="large" show_user_photo="1" corner_radius="15" lang="uk"]
[nextend_social_login]

Свій голос ви не зможете відмінити, чи змінити. Будьте уважні при голосуванні. Ви можете віддати лише по одному голосу за кожну номінацію.

Ініціатор подання: Ініціативна група від Львівської обласної громадської організації “Спілка багатодітних сімей Львівщини “Щаслива родина”
Автор подання: Ярмолюк Ольга Ігорівна
Місто / Область: Карпати (с. Тухля) та Львів
Дата початку: 15 Листопада, 2023
Дата завершення: 20 Січня, 2024
Поширити
Поширити
Фотогалерея
Інтерв'ю

Короткий опис проєкту (Дайте відповіді на запитання: Що було зроблено? З якою метою? Для кого? Які отримані результати та ефект від проекту? Максимум 300 слів).

Відповідь:

Метою нашого проекту "Сильна Я" було покращення психологічного здоров’я жінок та їх дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах та постраждали від війни, шляхом проведення серії тренінгів психосоціальної підтримки та 2х виїзних реабілітаційних таборів з залученням спеціалістів.

Проект успішно досяг короткострокових та довгострокових цілей, сприяючи позитивним змінам у психологічному стані учасників та їхніх родин.

Заходи допомогли учасницям знайти внутрішню силу, збільшити психологічну стійкість та відновити гармонію зі своїм внутрішнім "Я". Усі заходи проекту сприяли збільшенню соціальних зв’язків та інтеграції учасників ВПО у місцеві спільноти.

Учасники (жінки) успішно відновилися психологічно та опанували необхідні техніки для покращення емоційного стану.
Сімейні стосунки покращилися, стаючи більш довірливими та відкритими.
Здійснено позитивний вплив на психо емоційне здоров'я дітей, підвищивши якість і кількість соціальних зв'язків. Ми відзначили позитивну динаміку та покращення стану дітей: діти виявили здатність висловлювати свої емоції через творчість, зміцнили свою самооцінку та розвинули навички спілкування та роботи в команді.
Табір "Сильна Я" вразив позитивним впливом на учасників. Вони відзначили покращення у психоемоційному стані, зростання мотивації та зміни в своїх поглядах на життя. Програма сприяла розвитку впевненості, здатності керувати емоціями та спокою. Учасники високо оцінили організацію та взаємодію з психологом. Їхні побажання стосувались більшої доступності подібних проектів та індивідуальних консультацій з психологом.

Програма отримала позитивну оцінку від учасників, що вказує на значний вплив на їхній психоемоційний стан та життєві навички. Опитування та моніторингові дані підтверджують позитивний динамічний розвиток.

До нашого проекту ми запрошували ті категорії учасників, що перебувають в особливо складних ситуаціях.  До них належали:

  • жінки ВПО, що пережили травматичний досвід: бомбардування, обстріли, руйнування будинків, втрату рідних та звиклого способу життя;
  • жінки з інвалідністю, що частково обмежені в діяльності та мають складний психоемоційний стан через нереалізованість та проблеми зі здоров’ям;
  • жінки, що виховують дітей з інвалідністю. Вони, здебільшого, не мають можливості вести соціально-активне життя, змушені бути весь час з дітьми вдома та опікуватись ними, навчати їх та займатися їх реабілітацією;
  • жінки, що зазнали насильства ( фізичне, економічне, соціальне). Вони втратили віру в краще майбутнє, змирились з роллю жертви і, через страх та постійну загрозу, не намагаються змінити життя;
  • діти ВПО, що перебували в зоні бойових дій, пережили стрес вимушеного переселення, обстрілів та втрату рідних. Це негативно позначається на фізичному здоров'ї та навчанні, а також може призвести до появи травм в дорослому житті, таких як : насилля, розпаду сімей, тощо;
  • діти з інвалідністю, що переживають постійний стрес через свою особливість. Недосконалість системи обмежує їх в нормальному спілкуванні з однолітками та інтеграцію в суспільство;
  • жінки, що пережили втрату рідної людини через військові дії чи продовжують розшукувати пропавших безвісті. Горе та відчай дуже загострили і до того важкий психологічний стан.

В загальному проект призвів до того, що стосунки між матерями та дітьми в сім'ях учасників стали більш довірливими та відкритими завдяки спільно проведеному часу та отриманій психологічній допомозі. Учасники отримали багато цінних знань і навичок, зокрема, збагатили свій арсенал техніками дихання, склали копінговий план, опрацювали методи відновлення особистої активності, освоїли техніки самомасажу.

Діти, що брали участь у проекті, відзначили покращення якості соціальних зв'язків, появу дружніх стосунків, а також покращення навичок комунікації та ігор.

Аналіз анкет учасниць, в яких критеріями оцінювання були, рівень тривожності, огляд вживання ПАР та моніторинг безпеки показали суттєві результати.

За ними впевнено можна сказати, що жінки здобули психологічну стійкість до навколишніх викликів . Здобуті навики дадуть жінкам методи боротьби зі стресами в довгій перспективі та створене коло спілкування буде слугувати підтримуючим середовищем.

Надані матеріали та практики щодо інтеграції в нове оточення як жінок, так і дітей з особливими потребами мають спростити саму інтеграцію та значно її полегшити.  Позитивне спілкування, що мало місце на тобогах та заходах дає гарні перспективи впровадження його в середовище проживання учасниць, за умови дотримання рекомендацій психолога та постійних практик.

Саморозвиток і покращення виявлених навиків та цілей може призвести до поліпшення умов життя та загального психологічного стану в перспективі.

Зрозуміло, що всі позитивні моменти стануть реальними тільки завдяки підтримуючому середовища перебування учасниць, та їх прагнення впроваджувати на практиці всі здобуті навички та знання, а також від загальної ситуації в країні.

 

Проект та програма досягла своїх  цілей в повній мірі, завдяки роботі залучених  спеціалістів, розумінню проблем та потреб цільової групи, та  комплексній програми яка відповідала потребам цільової групи.

Чому саме ваш проєкт має перемогти в конкурсі?

Відповідь:

Ми маємо позитивний досвід проведення реабілітаційних таборів та досвідчену команду до якої входять професійний психолог, реабілітолог, менеджер проектів, інструктор з безпеки та інші.

Завжди шукаємо способи та методи, щоб найкраще виявити та зрозуміти потреби наших бенефіціарів. Важливим є те, що серед команди є люди, що або були в складних життєвих ситуаціях і успішно їх побороли і можуть надати напрацювання виходячи з досвіду, або й надалі залишаються в складі однієї з верств, що потребують соціального захисту і знають всі потреби такої цільової групи.