fbpx

Бережи себе – збережи родину

139
[wptelegram-login button_style="large" show_user_photo="1" corner_radius="15" lang="uk"]
[nextend_social_login]

Свій голос ви не зможете відмінити, чи змінити. Будьте уважні при голосуванні. Ви можете віддати лише по одному голосу за кожну номінацію.

Ініціатор подання: Бережанська міська громадська організація “Рідне місто”, Благодійна організація "Українська освітня платформа".
Автор подання: Ірина Бандура
Місто / Область: Бережанська громада Тернопільської області, Україна
Дата початку: 1 Січня, 2023
Дата завершення: 31 Грудня, 2023
Поширити
Поширити
Фотогалерея
Інтерв'ю

Короткий опис ініціативи (Максимум – 200 слів)

Відповідь:

Спілкуючись з рідними військовослужбовців, ВПО та мешканцями міста  ми зауважили тривожні стани, перепади емоцій та страхи. Для нас стало важливим поширення та ознайомлення з інструментами для саморегуляції та самодопомоги у складних обставинах, коли емоції переважають над раціональністю. Допомогти навчитися розуміти свого партнера та знати, як правильно з ним комунікувати, щоб підтримувати та зберегти адекватний емоційний стан у сім’ї.

У проєкті “Бережи себе - збережи родину” було проведено ряд комплексних заходів, які спрямовані для ознайомлення та вивчення інструментів по збереженні ментального здоров’я, практики саморегуляції та самодопомоги для збереження сім’ї через: зустрічі, воркшопи з спеціалістами, арт-терапевтичні майстер-класи, фотосесії, як прояв емоцій та можливість чути одне одного разом у спільній справі. Групові зустрічі і створення подій емоційно-розвантаженого характеру для допомоги переключитися на позитивні емоції та відчуття: творчі посиденьки, зустрічі з психологом, вечори малювання, заходи для дітей та людей першого контакту. Фотосесії для військовослужбовців, ветеранів та їхніх сімей і близьких, а також сімей загиблих захисників. Виставка для громади та гостей міста про любов, надію та підтримку попри всі складнощі теперішнього.

Чим важлива ваша ініціатива? Які її результати? (Максимум – 200 слів)

Відповідь:

В даному проекті вдалося підсилити інформативний безпечний простір для військовослужбовців та їх родин. Про цінності збереження родини та можливості розвитку, психо-емоційного розвантаження, юридичну підтримку, інше. У співпраці з Громадським центром “Рідне місто” проводили заходи для військових, ветеранів, їхніх родин, та для людей першого контакту і всіх потребуючих: воркшопи, майстер-класи, зустрічі з експертами, психологами, фотосесії та виставка.

Ініціатива охопила опосередковано в інформаційній кампанії - 3836 осіб, на заходах - 468 осіб, у фотосесії прийняло участь 43 сім’ї військовослужбовців (загально 91 людина) з Бережанщини, та з різних куточків України, які знайшли захист та підтримку у нашій громаді.

Чому саме ваша ініціатива має перемогти в конкурсі (Максимум – 200 слів)

Відповідь:

Ініціатива “Бережи себе - збережи родину”  іноваційна, адже ми намагаємося відновити психо-емоційний стан військовослужбовців та їх родичів, а також зміцнюємо родини через розвантаження фототерапією та взаємодію через фотозйомки.

Мало хто реалізовує проєкти з фокусом на близьких військовослужбовців, ветеранів та їхніх сімей, поєднюючи різноформатні заходи для інформування та ознайомлення з інструментами саморегуляції, самодопомоги та проживання емоцій. Завдяки цій ініціативі ми підсвітили важливу тему взаємодії не лише з військовослужбовцями та переміщеними особами, а й також з їхніми близькими та людьми першого контакту. Допомогли усвідомити, що піклуватися та допомагати собі важливо, щоб вберегти свій морально-фізичний стан, а також, змогти допомогти своїм рідним.  Піклуватися про себе і свій стан - важлива необхідність. Тому, наш основний посил в назві ініціативи – “Бережи себе - збережи родину”.