fbpx

Бугуртна Січ

4
[wptelegram-login button_style="large" show_user_photo="1" corner_radius="15" lang="uk"]
[nextend_social_login]

Свій голос ви не зможете відмінити, чи змінити. Будьте уважні при голосуванні. Ви можете віддати лише по одному голосу за кожну номінацію.

Ініціатор подання: Громадська організація "Асоціація бугуртного спорту в Україні"
Автор подання: Нойнець Олена Анатоліївна
Місто / Область: Київ та область
Дата початку: 21 Серпня, 2023
Поширити
Поширити
Фотогалерея
Інтерв'ю

Короткий опис проєкту (Дайте відповіді на запитання: Що було зроблено? З якою метою? Для кого? Які отримані результати та ефект від проекту? Максимум 300 слів).

Відповідь:

Ідея «БугуртСічі» полягає в створенні та підтримці баз для психологічної реабілітації ветеранів та членів їх сімей за допомогою «живої історії» та бугуртного спорту.

Україна поступово перетворюється у країну ветеранів. За підрахунками Міністерства у Справах Ветеранів від 2023 року, після війни кількість ветеранів та членів їх сімей може зрости до 5 мільйонів осіб. Це майже шоста частина населення країни, тому єдиним виходом є створення спеціалізованої розгалуженої інфраструктури для них.

Усвідомивши проблему, ми почали думати, чи може наша спільнота бугурту та історичної реконструкції (велика частина якої прямо зараз боронить нашу країну) якимось чином допомогти. Як виявилося – можемо, і будемо.

БугуртСіч спирається на досвід спільноти американських ветеранів Steel Soldier, який доводить, що бугурт є чудовим інструментом для допоміжної терапії ПТСР у військових ветеранів. Це командний вид спорту, що збирає навколо себе громаду поціновувачів, яка пропагує братерство та взаємодопомогу. Частина наших підопічних вдало займається на протезах, і навіть на інвалідних візках. Одна з необхідних умов – тренерський склад має складатися із ветеранів, тому що таким чином ми автоматично успішно проходимо перші стадії контакту.

Наша практика показує, що занурення в бугурт та живу історію не просто допомагає ветеранам «випустити пару», адже ми пропонуємо не тільки спорт, а ще широкий спектр інклюзивних занять і спільноту людей, яку легко назвати «своєю». Для ветерана відкривається величезне хобі, де легко знайти своє місце. Кого не цікавлять обладунки та навіть «софт» (тобто бої на м’якій протектованій зброї) мають можливість спробувати себе у історичних ремеслах – гончарстві, ковальстві, каліграфії, куховарстві або прослухати цікаву лекцію.

За три місяці роботи у 2023 на двох локаціях (одна з них - на базі реабілітаційного центру МОЗ України «Лісова Поляна») відновлення пройшли більше 50 осіб. Тренування проводяться за програмою з урахуванням поранень та контузій. Тренери – бугуртсмени, що повернулися зі служби, і готові допомагати побратимам на волонтерських засадах.

 

Чому саме ваш проєкт має перемогти в конкурсі?

Відповідь:

Це надасть можливість для ширшого розповсюдження інформації про нашу діяльність та долучення нових учасників, яким потрібна наша допомога.