fbpx

Книга пам’яті Тернопільщини. Герої російсько-української війни

142
[wptelegram-login button_style="large" show_user_photo="1" corner_radius="15" lang="uk"]
[nextend_social_login]

Свій голос ви не зможете відмінити, чи змінити. Будьте уважні при голосуванні. Ви можете віддати лише по одному голосу за кожну номінацію.

Ініціатор подання: Громадська організація "Медіа-Центр Тернопіль"
Автор подання: Андріїшин Володимир Петрович
Місто / Область: Тернопільська область
Дата початку: 28 Лютого, 2022
Дата завершення: 29 Грудня, 2023
Поширити
Поширити
Фотогалерея
Інтерв'ю
  • Короткий опис проєкту (Дайте відповіді на запитання: Що було зроблено? З якою метою? Для кого? Які отримані результати та ефект від проекту? Максимум 300 слів).

Відповідь:

Проєкт зосереджений на зборі, опрацюванні, документуванні і поширенні мультимедійних матеріалів про уродженців Тернопільської області, котрі загинули в боях під час російсько-української війни з 2014 року.

Задокументовано матеріали, що стосуються періоду війни до 24 лютого 2022 року. Зібрано повну інформацію про героїв, їхню біографію, обставини загибелі, місця поховання, нагороди, увіковічення пам”яті, фото тощо. 105 сторінок про загиблих у цей період героїв відображено у створеному сайті «Книга пам’яті» (bookofmemory.te.ua). Інформація, фотографії та особисті дані полеглих отримані з відкритих джерел, при зустрічах з членами родин, друзями та бойовими побратимами воїнів, а також  від працівників територіальних центрів комплектування, органів місцевого самоврядування, військових адміністрацій. Опрацьовано більше тисячі публікацій, відео- і аудіо матеріалів, оприлюднених раніше у центральних та місцевих ЗМІ, веб-сайтах.

Налагоджено співпрацю з релігійними, волонтерськими, громадськими організаціями щодо використання матеріалів проєкту в соціальній роботі з родинами полеглих, увіковічення ратних подвигів. Підписано меморандуми про співпрацю з 17 територіальними громадами області, в рамках виконання якої організовуються зустрічі з родинами полеглих, матеріали використовуються в оформленні тематичних стендів у адміністративних спорудах громад, місцевих школах, бібліотеках.

Розпочато наступний етап проєкту, який передбачає роботу над матеріалами після початку повномасштабного вторгнення росії. Планується:

-          поповнення тематичного сайту «Книга пам’яті»,

-          виготовлення відеоролика про кожного героя,

-          видання книги «На щиті».  Екземпляри книги будуть безоплатно передані родинам загиблих, бібліотекам краю а також будуть використані громадськими, волонтерськими та педагогічними організаціями у військово-патріотичній роботі,

-          виготовлення стилізованих плакатів для оформлення стендів у місцях організації військово-патріотичного виховання,

-          систематизація інформації про пам’ятники, монументальні об’єкти і меморіальні дошки.

Проєкт триватиме, допоки не буде увіковічнено пам'ять про кожного героя.

 

Чому саме ваш проєкт має перемогти в конкурсі?

Відповідь:

- Повністю відповідає завданням конкурс - зібрати та розповісти історії боротьби нації в умовах війни, відзначити та мотивувати українців й надалі працювати на перемогу України.

- Участь і перемога дасть додатковий розголос проєкту, що сприятиме відкритішому доступу до різних джерел інформації у подальшій роботі.

- Це дасть додатковий стимул нашим колегам в інших областях для започаткування і реалізації подібних регіональних проєктів.