fbpx

Українські Студенти за Свободу

124
[wptelegram-login button_style="large" show_user_photo="1" corner_radius="15" lang="uk"]
[nextend_social_login]

Свій голос ви не зможете відмінити, чи змінити. Будьте уважні при голосуванні. Ви можете віддати лише по одному голосу за кожну номінацію.

Ініціатор подання: Громадська організація
Автор подання: Абдураманов Аділь Ділявєрович
Місто / Область: Вся Україна
Дата початку: 19 Квітня, 2017
Поширити
Поширити
Фотогалерея
Інтерв'ю

Опишіть проєкти були реалізовані за останній рік, які стосувалися волонтерства чи інших ініціатив, покликаних пришвидшити нашу перемогу(Максимум – 300 слів)

Відповідь:

Сумарно ГО “Українські Студенти за Свободу” реалізувала більше сотні проєктів за 2023 рік. Оглянемо обрані проєкти з цієї сотні:

Маяки Свободи – це ініціатива зі створення просторів для роботи та навчання в умовах відключень комунікацій. У період 2023 року, коли обстріли російської армії пошкодили енергосистему, багато українців були змушені шукати способи, як зігрітися, де зарядити телефон і як підключитися до інтернету. Тому у Харкові, Одесі, Дніпрі, Кропивницькому та Івано-Франківську було організовано простори на базі кафе, бібліотек та молодіжних центрів – обладнані Starlink, зарядними станціями та генерторами, обігрівачами та міні-бібліотекою з книгами про економіку та суспільство, які відгукуються нам та нашим ідеям.

Ukrainian Renaissance – міжнародний дводенний офлайн-форум у м. Івано-Франківськ. В якості спікерів та учасників були не тільки українці, а також гості з Чехії, Польщі та Сполученого Королівства. Цей форум був присвячений обговоренню того, що має запровадити Україна та українське суспільство, аби після війни увійти у період не просто відбудови, а будівництва, відродження та розквіту української державності. Учасники могли слухати лекції та панельні дискусії українською та англійською мовою від провідних економістів, політологів, бізнесменів та громадських діячів. Хедлайнером події виступав заступник міністра світи на науки України – Михайло Винницький.

Freedom School – Всеукраїнський проєкт, в який було залучено 10 міст, 30 шкіл. Сутністю його було організація одночасного уроку в кількох містах про події Революції Гідності та її вплив на українське суспільство. Частиною підготовки була розробка унікального онлайн-курсу та проведення зустрічі зі спікерами перед реалізацією події для якісної підготовки наших вчителів-УССівців. Важливим є те, що ми показали учням приклад проактивних студентів, які займаються ціннісною діяльністю і говорять про важливі події.

Вогонь Свободи - Дводенний форум у м. Тернопіль, присвячений ідеям вільної економіки, філософії свободи та історії боротьби за свободу. Більше 100 відвідали лекції по філософії свободи, економіки, політології, тренінги з організації акції протесту, домедичної допомоги цивільним, ораторського мистецтва, панельні дискусії про особистий кредит довіри до волонтерів та студентські органи самоврядування.

Скільки людей було залучено в рамках проектів?

Відповідь:

В рамках всієї діяльності наші проєкти залучили близько 3700 учасників по всій Україні.

Вогонь Свободи мав 100 учасників  – студентів ЗВО України.

Ukrainian Renaissance мав 120 учасників – це і українські студенти, і гості з Чехії, Сполученого Королівства, Польщі.

Freedom School провів 30 одночасних уроків у 10 містах для 1037 учнів по Україні і для гімназії імені Тараса Шевченка у м. Білий Бор, Польща.

Маяки Свободи допомогли мешканцям 5 міст України продовжувати своє повсякденне життя у період блекаутів.

Які проблеми були вирішенні завдяки реалізованим проєктам?

Відповідь:

Метою Freedom School було провести уроки-рефлексії про Революцію Гідності, показати тяглість ідей Свободи протягом нашої історії і висвітлити цінності, які відстоювались на Майдані та продовжують виборюватись зараз.

Маяки Свободи – завдяки цим Маякам мешканці міст у блекаути могли продовжувати своє повсякденне життя, роботу, навчання, навіть якщо поруч з ними немає пункту незламності від міста.

Ukrainian Renaissance привернув та утримував увагу проблемам України серед іноземців, та знайомив європейських гостів з реаліями того, як Україна бореться за свою незалежність прямо зараз, і що можна зробити, аби ця боротьба не проходила даремно.

У підсумку, якщо говорити про усі реалізовані проєкти УСС за рік – абсолютно кожен тренінг, інтенсив, школа, медіакампанія, чи онлайн-пікет – були покликані транслювати ідеї Свободи, навчати та об’єднувати молодь задля перемоги України та її подальше відновлення.

Чи були партнери в реалізації проєктів?

Відповідь: Основний партнер Організації — міжнародна мережа Atlas Network. Саме Atlas Network допомогли нам в облаштуванні Маєтку УСС, закритті потреб для військових та цивільних. Віцепрезидент з міжнародних програм Atlas Network, пан Том Палмер, неодноразово приїжджав до України з гуманітарними візитами до деокупованих територій. Нині партнерами УСС також є ГО “Київський Гуманітарний Штаб” та БФ “Другий Фронт”.  Якщо ж говорити про інші реалізовані проєкти, нашими партнерами ставали молодіжні центри, локальні громадські організації та місцеві ініціативи.

Назвіть три якості, якими пишається ваша організації

Відповідь:

Вірність ідеям Свободи – ми прагнемо зберігати та просувати принципи вільного суспільства та мінімальної держави та ідею про те, що люди повинні мати можливість приймати власні рішення без втручання.

Проактивність – Наша організація спрямована на конкретні дії задля зміни України. Саме тому ми завжди готові до мобілізації наших ресурсів задля різнопланової діяльності: від створення та просування законопроектів до організації просвітницьких заходів та участі в акціях.

Горизонтальність зв’язків в Організації – будь-який член або членкиня Організації може організувати будь-який проєкт, який відповідає нашим цінностям, і отримає повну підтримку на всіх етапах його проведення. Проєкти не спускаються згори, вони генеруються знизу і є результатом активної і чіткої громадянської позиції наших ретельно відібраних членів.

Чому саме ваша громадська організація має перемогти в конкурсі?

Відповідь: Наша організація — одна з найбільш активних студентських організацій в Україні. Ми влаштовуємо десятки освітніх подій щороку та кампанії, про які пишуть головні українські ЗМІ. Це простір для розвитку, втілення крутих ідей і пошуку можливостей. Це спільнота однодумців, де кожна особистість має унікальну історію знайомства з ідеями вільного суспільства і неповторний досвід лідерства.