fbpx

Благоднійна організація “Центр Волонтерства та Захисту”

1069
[wptelegram-login button_style="large" show_user_photo="1" corner_radius="15" lang="uk"]
[nextend_social_login]

Свій голос ви не зможете відмінити, чи змінити. Будьте уважні при голосуванні. Ви можете віддати лише по одному голосу за кожну номінацію.

Ініціатор подання: Благодійна Організація
Автор подання: Оршак Ірина Богданівна
Місто / Область: Львів. Львівська область
Дата початку: 4 Квітня, 2022
Поширити
Поширити
Фотогалерея
Інтерв'ю

Опишіть проєкти чи ініціативи, які були реалізовані за останній рік та стосувалися волонтерства, допомоги військовим чи інших ініціатив, покликаних пришвидшити нашу перемогу(Максимум – 300 слів)

Відповідь:

Благодійна Організація «Центр Волонтерства та Захисту» (далі ЦВЗ) була заснована як фонд гуманітарного реагування з початку повномасштабного вторгнення. За останній рік ми проводили наступні напрямки діяльності.

Гуманітарна допомога (продукти харчування, засоби гігієни, одяг, техніка, ліки і т.ін.) для вразливих категорій населення прифронтових регіонів, а саме літніх людей, людей з інвалідністю, багатодітних сімей, а також внутрішньо переміщених осіб (далі ВПО). Основний склад знаходиться у Львові (3.5 тис. кв.м.). Для видачі допомоги у нас діють три хаби в Харкові, Запоріжжі та Жовтих Водах Дніпропетровської області, а також партнерські організації. Географія надання допомоги: Харківська, Херсонська, Запорізька, Донецька, Дніпропетровська, Миколаївська і ін. області. Загалом за 2023 рік ми надали гуманітарної допомоги цивільному населенню на більш аніж 318 млн.грн., зокрема майже 14 тис. продуктових наборів, більше 2 тис. гігієнічних наборів, 708 «зимових» коробок з теплим одягом, газовими пальниками, свічками.

Медичні проєкти: для допомоги медичним установам прифронтових регіонів із медикаментами, обладнанням, ремонтами приміщень медустанов. Окремо у нас діє проєкт «Цивільна аптечка», в рамках якого ми допомагаємо цивільному населенню, а саме громадам, у яких немає змоги придбати ліки. Так, ми передаємо великий пакунок з медикаментами загального призначення, розрахований орієнтовно на 150 людей, а фельдшери видають людям за необхідності ці ліки безкоштовно. За 2023 рік ми реалізували близько 170 таких наборів. Загалом загальна вартість наданої медичної допомоги за 2023 рік становить більше 212 млн.грн., а допомогу отримали більше 25 тис. осіб.

Проєкт «Відбудова», в рамках якого разом із парнерами ми відновлюємо будинки, пошкоджені внаслідок воєнних дій, де залишаються жити люди. За 2023 рік ми відновили будинки для 722 сімей, а також 39 соціальних комунальних установ (школи, садки, лікарні).

Також ми беремо участь та організовуємо заходи для ВПО та мешканців прифронтових регіонів, зокрема проводили культурні заходи у м.Жовті Води Дніпропетровської області, а також культурні заходи у партнерстві із «Культурним Десантом». Окрім організації заходів ми надавали гуманітарну допомогу та речі для школярів. На 2024 рік плануємо відкривати культурно-освітні хаби в Донецькій та Дніпропетровській областях для роботи із молоддю. Молодь - це рушійна сила позитивних змін у суспільстві. Вважаємо, що якісна робота молодіжного центру і різноманіття програм допоможуть молоді розширювати світогляд, розуміти свій вплив на владу та суспільство в цілому, бачити перспективи та залишатися в Україні.

Окремо окреслимо проєкт, яким пишаємося – соціальне виробництво «МИЛАНКА». Наприкінці 2023 року ми запустили соціальне підприємство з виробництва товарів для дому (туал.папір, паперові серветки та рушники, пергамент, фольга і т.п.). Мета: генерувати фінансові ресурси на реалізацію наших благодійних проєктів, надавати робочі місця ВПО та людям з інвалідністю. 100% від заробітку ми спрямовуємо на благодійність. Нашу продукцію можна придбати на поличках Аврора супермаркет, а також на маркетплейсі «Rozetka».

 

Скільки людей було залучено в рамках проєктів чи ініціатив?

Відповідь:

Загалом у ЦВЗ на постійній основі працює близько 40 осіб (включно із працівниками хабів та складу), 29 з яких залучені на громадських засадах. Окрім того, протягом нашої діяльності ми залучили близько 2 тис. волонтерів.

 

 

Які проблеми були вирішенні завдяки реалізованим проєктам чи ініціативам?

Відповідь:

Проблеми доступу до продуктів харчування, гігієни, для забезпечення життєдіяльності; проблеми доступу до ліків; проблеми нестачі медикаментів та устаткування у лікарнях; проблеми втрати житла чи безпечних умов проживання; проблеми соціальної згуртованості та інтеграції ВПО; проблеми недостатнього фінансування.

 

Чи були партнери в їх реалізації?

Відповідь:

У нас багато партнерських організацій, з якими ми спільно реалізовуємо наші благодійні проєкти. Це і українська, і міжнародні організації : USAID, PACT, United Ukrainian American Relief Committee, ALIGHT, Good Neighbors, ISAR Ednannia, IREX, UNICEPTA, Help Age, The Small Projects Team, УКУ, ГО «БУР» etc.

а також бізнес компанії, які на постійній основі є нашими фінансовими партнерами.

 

Назвіть три якості, якими пишається ваша організації

Відповідь:

Ефективність, відданість місії, прозорість.

 

Чому саме ваша благодійна організація має перемогти в конкурсі?

Відповідь:

Ми є одним із найбільших гуманітарних хабів України, при цьому маємо різні напрямки діяльності, які здійснюємо ефективно. За 2023 рік нам вдалося надати гуманітарної допомоги на загальну суму майже 667 млн. грн., при цьому співвідношення операційних витрат до наданої допомоги складає 3% (при допустимій нормі до 20%). Загалом за два роки діяльності ця сума допомоги 1 320 937 856 грн.