fbpx

ГО “Фундація підтримки осіб старшого віку “Вік щастя”

4
[wptelegram-login button_style="large" show_user_photo="1" corner_radius="15" lang="uk"]
[nextend_social_login]

Свій голос ви не зможете відмінити, чи змінити. Будьте уважні при голосуванні. Ви можете віддати лише по одному голосу за кожну номінацію.

Ініціатор подання: Громадська організація
Автор подання: Бондаренко Наталя Миколаївна
Місто / Область: Слов'янськ, Донецька обл./ Кропивницький, Кіровоградська обл.
Дата початку: 13 Травня, 2017
Поширити
Поширити
Фотогалерея
Інтерв'ю

Опишіть проєкти були реалізовані за останній рік, які стосувалися волонтерства чи інших ініціатив, покликаних пришвидшити нашу перемогу(Максимум – 300 слів)

Відповідь: Ми - організація, яка була релокована з міста Слов'янська у місто Кропивницький. У Кропивницькому ми продовжили свою діяльність і відкрили "Гуманітарний Хаб "Вік щастя" для підтримки людей старшого віку через освітні, культурні, арт-терапевтичні заходи.

На початку 2023 року нами був реалізований проект для людей старшого віку "Подолання травми. Техніки зцілення", що особливо було актуально для людей, які пережили бомбардування, втратили житло, втратили свою домівку і залишились самотніми. З допомогою досвідченого психолога були організовані групи підтримки, де люди старшого віку опановували техніки подолання травматичного досвіду.

у 2023 році ми реалізували проект "Психологічна допомога в подоланні хронічного стресу особам похилого віку з використанням арт- терапевтичних практик", який виконувався в декількох містах України: Дніпро, Біла Церква, Дрогобич, Київ, Слов'янськ, Кропивницький, Ми започаткували для людей поважного віку такі практики як ТЕКСТОТЕРАПІЯ, нейрографіка, музикотерапія, які дуже допомагали людям старшого віку долати самотність і в колі однодумців отримувати позитивні емоції.

Зараз ми реалізовуємо проект "Підтримка в адаптації та інтеграції внутрішньо переміщених осіб в приймаючу громаду". У нас відбуваються такі заходи для людей старшого віку "Клуб скандинавської ходи", "Смартфон - мій друг", "Оздоровча гімнастика для дорослих", танцювальні майстер-класи, малювання, нейрографіка, розмовний клуб "Говоримо Українською", Англійський розмовний клуб.

А особливо пишаємось, що започаткували таку форму спілкування з громадою, як ФОРУМ-ТЕАТР, де за допомогою ігрових практик люди поважного віку можуть розповісти про свої проблеми, обговорити їх і побачити вихід

Вперше нами впроваджується така форма навчання, як TED-school, де ми вчимось говорити про свої ідеї і бути видимими в суспільстві.

 

 

Скільки людей було залучено в рамках проектів?

Відповідь: До проектів було залучено близько 600 осіб поважного віку, в тому числі ВПО, люди з інвалідністю.

Які проблеми були вирішенні завдяки реалізованим проєктам?

Відповідь: Люди старшого віку, зараз живуть в стані постійного стресу. Особливо це стосується ВПО старшого віку, які змушені були залишити свої домівки і опинились в іншому місті.

Завдяки нашим проектам ми допомогли людям адаптуватись, знайти друзів і включитись в суспільне життя громади

Багато з них долучились до інших волонтерських ініціатив, які є в нашому місті і таким чином знайшли себе і відчули свою потрібність державі.

Чи були партнери в реалізації проєктів?

Відповідь: так. Це Гончаренко - центр Кропивницького, який дуже підтримав нас на початку нашого переміщення.

Кропивницька міська рада

Слов'янська міська рада

"Творча майстерня" Поклик майбутнього" (місто Дніпро)

ГО "НапрямОК" - місто Біла Церква

ГО "Твори Добропілля" місто Добропілля

ГО "Добро" місто Добропілля

 

Також це міжнародні донори - GIZ, ПРООН, Чорноморський фонд регіонального співробітництва

Назвіть три якості, якими пишається ваша організації

Відповідь: експертність наших викладачів; згуртованість команди; результати наших проєктів

Чому саме ваша громадська організація має перемогти в конкурсі?

Відповідь: Ми - громадська організація, яка вже майже 7 років працює в сфері розвитку людей старшого віку.

Людей - які найбільш незахищені в суспільстві.

Людей, які найбільш невидимі в суспільстві

Людей, які найбільше стереотиповані в суспільстві.

Але ми вважаємо, що люди старшого віку - це не "баласт" суспільства. Люди старшого віку потребують підтримки для розвитку, що веде до соціальної активності, розуміння демократичних процесів, що відбуваються в суспільстві, подолання стереотипів. Люди старшого віку мають право на навчання, розвиток, психологічну підтримку. Люди старшого віку мають право бути залученими в життя громади,  брати участь в процесах прийняття рішень і відповідати за майбутнє своєї держави.

Ми організація, яка допомагає їм повірити в себе і продовжувати жити і працювати, наближаючи перемогу.