fbpx

ГО “Молодіжна платформа”

86
[wptelegram-login button_style="large" show_user_photo="1" corner_radius="15" lang="uk"]
[nextend_social_login]

Свій голос ви не зможете відмінити, чи змінити. Будьте уважні при голосуванні. Ви можете віддати лише по одному голосу за кожну номінацію.

Ініціатор подання: Громадська організація "Молодіжна платформа"
Автор подання: Прус Софія Михайлівна
Місто / Область: Україна
Дата початку: 29 Січня, 2013
Поширити
Поширити
Фотогалерея
Інтерв'ю

Опишіть проєкти були реалізовані за останній рік, які стосувалися волонтерства чи інших ініціатив, покликаних пришвидшити нашу перемогу(Максимум – 300 слів)

Відповідь:

1.У 2023 році ми почали роботу з розроблення інструкцій для ОМС та для активної молоді в громадах спільно із Фондом ім. Ганнса Зайделя про те, як створити молодіжну раду, і уже в травні ми мали готовий продукт - онлайн-платформу з покроковим планом створення молодіжної ради, зі зразками документів, а також з можливістю надання додаткових консультацій для окремих випадків.

2.Продовжили проєкт "Діалоги перемоги" спільно з UNDP в Україні. Цьому проєкту вже два роки, і ми бачимо, як цей проєкт стає поштовхом і «точкою мʼякого входу» в активне громадське життя молоді в громадах. Проєкт дозволяє виконати головну функцію молодіжної ради — зібрати думки в молоді, проконсультувати і порадити владі в громадах, що робити з молоддю.

3.Розпочали реалізацію річного проєкту «Маю думку — участь для молодіжних рад» за підтримки NRC, у рамках якого ми «прокачали» 12 молодіжних рад із Волинської, Львівської, Тернопільської областей у різних сферах: участь молоді, демократія, адвокація, проєктний менеджмент.

4.3 липня 2023 року стартував проєкт «Програма підтримки молодіжних рад», що імплементується ІСАР Єднання за підтримки Дитячого фонду ООН (UNICEF). Його метою є створення та підсилення молодіжних рад у Волинській, Львівській та Закарпатській областях шляхом організації та створення можливостей з навчань, консультацій та підтримки ініціатив, а також створення умов для їх співпраці з органами місцевого самоврядування.

5 .Розпочали реалізацію активної фази масштабного проєкту «МолодьТуТ: створи молодіжний простір перспектив у своїй громаді», що передбачає надання грантової підтримки для інституційного розвитку 18-ти молодіжних центрів з усієї України.

6. «Створення і розвиток молодіжних центрів «ПРОКАЧАЙ» за організаційної підтримки Фонду Ганнса Зайделя в Україні. Ціллю проєкту є зміцнення державної та громадянської стійкості України до подолання наслідків російської загарбницької війни.

7. «Зміцнення спроможності молодих людей стати агентами змін через розвиток життєвих навичок підлітків та підтримку молодіжного активізму у 7-ми областях України», який передбачає створення 10-ти молодіжних центрів комунальної форми власності у віддалених громадах для підтримки молоді соціально-культурними можливостями, інтеграції їх у життя громади та ухвалення рішень щодо їх розвитку.

8. Пілотний проєкт «Стартуй: молодіжне підприємництво в молодіжному центрі», який передбачав створення та запуск послуг з освітніх програм із підприємництва в молодіжних центрах у Волинській, Львівській, Тернопільській та Хмельницькій областях України.

Скільки людей було залучено в рамках проектів?

Відповідь:

1.”Діалоги перемоги: участь молоді у відновленні України” – 1 500 осіб.

2.“Маю думку – участь для молодіжних рад” – 3 700 осіб.

3.“Програма підтримки молодіжних рад” – 3 339 осіб.

4.«Зміцнення спроможності молодих людей стати агентами змін через розвиток життєвих навичок підлітків та підтримку молодіжного активізму у 7-ми західних областях України» – 5 308 осіб.

5.Онлайн-платформа “Як створити молодіжну раду?” – 1 024 осіб.

6. “Стартуй: молодіжне підприємництво в молодіжному центрі” – 369 осіб.

7. «МолодьТуТ: створи простір молодіжних перспектив у своїй громаді» – 10 000 осіб за 2023 рік.

8. .«Створення і розвиток молодіжних центрів «ПРОКАЧАЙ» – створення двох МЦ.

Які проблеми були вирішенні завдяки реалізованим проєктам?

Відповідь:

Через бойові дії та повномасштабну війну сектор гуманітарної політики здебільшого зазнав втрат, зокрема і сфера молодіжної політики, роботи із молоддю та залучення молоді до процесів прийняття рішень. Наразі завдяки міжнародній підтримці з’являються програми підтримки молодіжних ініціатив, проєктів соціально дії. Однак молодіжними радами та молодіжними центрами різних рівнів ніхто не опікувався, а програми підтримки їх були відсутні. Водночас в регіонах молодь не залучена до прийняття рішень і не знають як це зробити та як впливати на бюджет на молодіжну політику зокрема.

Чи були партнери в реалізації проєктів?

Відповідь:

Міністерство молоді та спорту України, Норвезька рада у справах біженців, USAID Ukraine, IREX, UNICEF, Міністерство закордонних справ Данії, UNDP в Україні, Посольство Великої Британії в Україні, LUDORF, Фонд Ганса Зайделя, ІСАР Єднання, SCHOOL of ME.

Назвіть три якості, якими пишається ваша організації

Відповідь:

Людиноорієнтованість. Ми цінуємо людей. Ми працюємо для людей і заради людей. Наша організація думає інтересами наших цільових груп і наших працівників. В основу нашої роботи ми ставимо концепцію гуманізму і через призму поваги до людини здійснюємо свою роботу.

Креативність. Ми хочемо дивувати себе і світ навколо. Ми не боїмося робити щось по іншому, щоб розвивати позитивне сприйняття невизначеності. Ми конструктивно креативимо та віримо, що дивакуватість є нашою перевагою і ми ніколи не зупинимося у творчих експериментах.

Державницька позиція. Ми громадяни України та всіляко підтримуємо нашу молоду державність. Ми активно беремо участь у громадсько - політичному житті й підтримуємо усі проукраїнські сили. Нам не все одно, які назви вулиць наших міст і кому присвячені пам ятники там стоять. Ми платимо податки, протидіємо корупції та іншим проявам чи організаціям, що послаблюють українську державність.

Чому саме ваша громадська організація має перемогти в конкурсі?

Відповідь:

Молодіжна Платформа — українська громадська організація, яка вже понад 10 років працює у секторі молодіжної політики та молодіжної роботи. З 2021 року ми спеціалізуємось на творенні та посиленні роботи молодіжних центрів та молодіжних рад.

Сьогодні наша головна мета, щоб українська молодь залишалася в Україні – не із примусу, не із закритого кордону, а із власного, усвідомленого вибору. Ми хочемо, щоб вони розуміли свої перспективи життя в України, для цього нам потрібно створити їх.

Тому ми створюємо можливості, щоб молодь знаходила “причини”, щоб тут жити. Це причини прокидатися вранці та йти на навчання. Це перший бізнес, чи молоді сім’я, чи навіть перший соціальний проєкт, який їм допоможуть зробити.

Саме про це був наш 2023 рік і, напевно, буде весь 2024 рік, а до 2025 року ми хочемо стати ключовим трендсеттером молодіжної політики і молодіжної роботи в України.

ГО “Молодіжна платформа” не реалізовує проєкти заради проєтків, ми шукаємо вищу мету існування молодіжних рад і молодіжних центрів, пропонуємо молоді актуальні можливості, задаємо тренди у сфері молодіжної політики і підлаштовуємось під реалії сучасного життя в Україні.

Тому ми впевнені, що ГО “Молодіжна платформа” заслуговує на перемогу в цьому конкурсі молодіжних громадських організацій.