fbpx

Молодіжна рада при Чернівецькій обласній державній адміністрації

397
[wptelegram-login button_style="large" show_user_photo="1" corner_radius="15" lang="uk"]
[nextend_social_login]

Свій голос ви не зможете відмінити, чи змінити. Будьте уважні при голосуванні. Ви можете віддати лише по одному голосу за кожну номінацію.

Ініціатор подання: Басараба Марія Михайлівна
Автор подання: Басараба Марія Михайлівна
Місто / Область: Чернівецька обласна державна адміністрація, м.Чернівці, Чернівецька область
Дата початку: 4 Червня, 2020
Поширити
Поширити
Фотогалерея
Інтерв'ю

Які проєкти були реалізовані за останній рік, які стосувалися волонтерства чи інших ініціатив, покликаних пришвидшити нашу перемогу (Максимум – 200 слів)

Відповідь: Важливою ініціативою нашої Молодіжної ради в цьому контексті стало проведення фасилітаційних тренінгів по національно-патріотичному вихованню, за допомогою яких ми охопили 17 територіальних громад та визначали потреби молоді у громадах та обговорювали питання популяризації української мови, заходів щодо впровадження української культури, формування національної свідомості та ідентичності. Протягом червня голова Молодіжної ради при ЧОДА консультувала Молодіжні ради області щодо заявок на проєкт «Діалоги перемоги». В результаті виграли можливість провести молодіжні діалоги 5 територіальних громад з Чернівецької області, в тому числі МР при Чернівецькій обласній державній адміністрації. Протягом діалогів розробляли рекомендації щодо можливостей залучення молоді у відновлення України на всіх рівнях після закінчення військових дій.  Молодіжна рада при ЧОДА виступила також співорганізатором Форуму молодих волонтерів. У вересні 2023 члени нашої ради разом з 50-мі мільйонами волонтерів стали координаторами на локаціях генерального прибирання в Чернівецькій, Боянській, Конятинській та Хотинській громадах, яке було організовано у нашій області регіональним осередком Всеукраїнського молодіжного руху "Let's Do It Ukraine". У грудні 2023 року Молодіжна рада при ЧОДА організовувала конференцію “Культура на часі”, яка була присвячена розгляду питання культури як складової НПВ, а також вплив повномасштабного вторгнення на сферу культури в громадах. Також, Молодіжна рада спільно з партнерами посприяли протягом попереднього року утворенню МКДО у 10-ти громадах нашої області.

Скільки молоді було залучено в рамках проєктів? 

Відповідь: Ініціативами від Молодіжної ради при Чернівецькій ОДА за 2023 рік було охоплено більше 1500 молодих людей.

Які проблеми були вирішенні завдяки реалізованим проєктам чи ініціативам? (Максимум – 200 слів)

Відповідь: Однією з найбільш проблемних точок молодіжної політики нашої області залишається обізнаність молоді стосовно самого факту існування Молодіжної ради і особливо плану дій її подальшого функціонування, а також розуміння основних напрямів діяльності. Задля розв'язання цієї проблеми нашою Молодіжної радою було реалізовано 12 масштабних проєктів, якими охоплено 49 територіальних громад. Безпосередньо,  тренінги «Для чого потрібна МР в територіальних громад?», стратегічні планування для Молодіжних рад Чернівецької області та круглі столи з молоддю та представниками ОМС на тему МКДО допомогли членам та членкиням Молодіжних рад в тг зрозуміти візію, мету, напрями діяльності МР тощо. Так само, наша МР працювала у напрямку розв'язання проблеми пасивності молоді територіальних громад, і з цією метою були реалізовані Форум молоді Буковини 4.0, Студентське самоврядування в дії 2.0 та Учнівське самоврядування в дії 2.0.

Чому саме ваша молодіжна рада має перемогти в конкурсі?

Відповідь:

Ми вважаємо, що Молодіжна рада при Чернівецькій ОДА демонструє високий рівень професіоналізму, ефективність та соціальну відповідальність, що робить її гідним кандидатом на перемогу у конкурсі "Найкраща Молодіжна рада року". Робота Молодіжної ради відзначається конкретними результатами та досягненнями, які сприяють покращенню умов життя молоді та розвитку місцевої громади в цілому. Члени молодіжної ради демонструють  високий рівень активності та ініціативності. Вони постійно працюють над розв'язання актуальних проблем молоді та розвитком молодіжної спільноти області.Також, наше МКДО виявляє високий рівень соціальної відповідальності, займаючись питаннями соціальної справедливості, рівних можливостей та підтримки різних  груп населення. Рада успішно співпрацює як з громадськістю, так і з органами влади, забезпечуючи взаємодію між молодіжною спільнотою та органами влади для досягнення спільних цілей. Наша Молодіжна рада є потужним елементом розвитку молодіжної політики Чернівецької області. Ми здійснили широкий спектр ініціатив, спрямованих на покращення умов життя молоді в громадах та активізацію їх включення до суспільно-політичного життя громади. Окремим важливим аспектом в цьому напрямку є кількість молоді і громад, які ми охопили, а саме 49 територіальних громад з 52, що існують. Також, під час реалізації ініціатив, МР при ЧОДА намагалася охопити якомога більшу вибірку молодих людей, включаючи школярів/школярок, студентів/студенток, працюючу молодь, молодих батьків та молодих професіоналів/професіоналок. До того ж, наша МР активно працює над налагодженням комунікації з молоддю області, першочергово шляхом проведенням опитувань з подальшою перспективою складання рекомендації. Таким чином, нами було розроблено 5 рекомендацій, 4 з яких було подано до органів державної влади та місцевого самоврядування. Паралельно з цим надали 5 рекомендаційних листів для молоді Чернівецької області та партнерам про проєктам з числа молоді інших областей міністерству молоді та спорту України та ГО YouthUp. Безпосередньою перевагою нашої Молодіжної ради є врегульованість внутрішньої структури та наявність чіткого плану дій, наявність цих факторів стало можливим завдяки проведенню періодичних стратегічних сесій і планувань для Молодіжної ради при ЧОДА, Керівного складу МР та для комітетів МР при ЧОДА.