fbpx

Громадська організація “Центр євроініціатив”

547
[wptelegram-login button_style="large" show_user_photo="1" corner_radius="15" lang="uk"]
[nextend_social_login]

Свій голос ви не зможете відмінити, чи змінити. Будьте уважні при голосуванні. Ви можете віддати лише по одному голосу за кожну номінацію.

Ініціатор подання: Членкиня правління ГО "Центр євроініціатив"
Автор подання:  Кондратенко Лариса Сергіївна
Місто / Область: Суми, Сумська область
Дата початку: 1 Липня, 2008
Поширити
Поширити
Фотогалерея
Інтерв'ю

Опишіть проєкти були реалізовані за останній рік, які стосувалися волонтерства чи інших ініціатив, покликаних пришвидшити нашу перемогу(Максимум – 300 слів)

Євроклуби: координуємо мережу Євроклубів Сумщини (близько 50 активних клубів в області): стали переможницею конкурсу проєктів від Представництва європейської комісії в Україні, провели благодійні акції (збирали допомогу для військових), провели День Європи, еврофутквест, навчання для координаторів. Залучили близько 600 молодих людей до спільних заходів.
Організували 13 просторів у Сумах та Сумської області - клубів для дівчат. Зустрічі проводяться відповідно до потреб дівчат у кожній громаді, тематика ГЗН. Проєкт Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) «Розвиток потенціалу молоді в Полтавській та Сумській областях» реалізується ГО «Нова Полтава» в партнерстві з ГО «Центр Євроініціатив».
Meet and Code. 88 осіб, віком 13-17 років, «Основи кібербезпеки», «Публічний інтернет: пастки та переваги», «Протидія фішингу та кібербулінгу». Ініціатива Meet and Code фінансується Amazon та SAP і реалізується Haus des Stiftens gGmbH та TechSoup Europe спільно з партнером в Україні Ресурсним центром ГУРТ.
«Молодіжна робота для реабілітації молоді, яка постраждала від війни та збройних конфліктів» - довготривалий міжнародний проєкт  у межах програми Еразмус + КА2. Проєкт спрямований на посилення спроможності 8 організацій з Італії, України, Косово, Німеччини, Іспанії, Польщі, Грузії, Вірменії та Азербайджану з молодіжної роботи, як інструменту реабілітації молодих людей, що постраждали від війни та військового конфлікту. У межах проєкту було проведено дослідження потреб молодіжних працівників та працівниць з фокусом на роботу з молодими людьми, що постраждали від війни; відбувся міжнародний семінар в Італії з обміну практиками роботи з молодими людьми, що постраждали від війни та військового конфлікту; тренінг для молодіжних працівників та працівниць у Франції. В Україні була реалізована локальна ініціатива в м. Суми - ляльковий театр, який був підготовлений та проведений молодими людьми міста. Було представлені вистави для дітей та молоді міста, в яких взяли участь 80 молодих людей та дітей. Наразі готується практичний посібник для молодіжних працівників та працівниць з інструментами роботи з молодими людьми, що постраждали від війни та військового конфлікту. У березні 2024 року запланована конференція підбиття підсумків проєкту в Україні.
«Участь потребує повернення (ненасильницьких) дебатів!» довготривалий проєкт з посилення участі молодих людей через залучення до ненасильницьких дебатів. Проєкт реалізується у межах програми Еразмус + КА1. Проєкт передбачає навчання молодих людей з України, Іспанії та Італії з методики проведення ненасильницьких дебатів у листопаді в Турині, Італія. У січні 2024 року 10 українських учасниць тренінгу провели 4 майстерки з ненасильницьких дебатів для 80 молодих людей з м. Суми та Бершадська громада Вінницька область. Також заплановано вироблення  рекомендацій від молоді щодо участі молодих людей в громаді для Європейської комісії. Продуктом проєкту буде розроблений інструментарій для проведення ненасильницьких дебатів.
Волонтерські проекти в рамках Європейського корпусу солідарності сприяють міжкультурному розумінню та єдності між різними спільнотами по всій Європі. В реальності України ці проекти відіграють ключову роль у сприянні соціальній згуртованості, об’єднуючи людей із різним походженням для співпраці, долаючи культурні та суспільні бар’єри. Ці проекти надають українській молоді можливість особистісного зростання та розвитку, надаючи волонтерам безцінні навички, досвід та ширший світогляд у закордонній спільноті. Більше того, проекти, які зараз здійснює CEI, спрямовані на вирішення суспільних проблем шляхом активного залучення волонтерів до заходів, які сприяють екологічній стійкості, соціальній інтеграції, освіті тощо. Вони зміцнюють дух солідарності, дають людям змогу активно сприяти позитивним змінам і справляти значний вплив на громади, де вони реалізують свої проекти. Згідно з правилами програми ESC, українські НУО можуть здійснювати лише послуги з відправки волонтерів.
UPSHIFT – ми є імплементуючою організацією у Сумській області, це глобальна програма Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), що реалізується у понад 40 країнах. Вона надає молоді й підліткам навички 21 століття та ресурси, щоб визначити проблеми своїх громад та запропонувати інноваційні рішення цих проблем. Пройшли навчання 22 ментори, близько 250 команд подали заявки, 20 команд, 119 учасників працювали над своїми проблемами на Bootcamp. Попереду ще одна хвилі UPSHIFTу 2024 році. Програма UPSHIFT у Полтавській та Сумській областях реалізується ГО «Нова Полтава» в рамках програми «Розвиток потенціалу молоді в Полтавській та Сумській областях», у партнерстві з ГО «Центр Євроініціатив»
Ми - Інформаційний центр Еразмус+ Молодь та Європейський корпус солідарнсті в Україні. Просування програм ЄС для молоді в Україні. Центр працює з 2017 року. За 2023 ми провели більше 20 онлайн та офлайн заходів, а також надаємо консультації на постійній основі для всіх бажаючих.
Проєкт Молоді Акули Медіа (Україна-Португалія) був номінований до колекції провідних історій SALTO на європейському рівні як приклад гарної практики по роботі з молоддю.
“Освіта в надзвичайних ситуаціях”, Покращити психосоціальну стійкість внутрішньо переміщених дітей; Покращити надання освіти в місцях з великою кількістю внутрішньо переміщених осіб. У межах проєкту було надано індивідуальна та групові психологічні консультації, проведено зустрічі з неформальної освіти для 170 осіб, діти та молодь віком 13-18 років. Проєкт реалізувався у партнерстві з ГО “Донецький молодіжний дебатний центр”
Молодіжні обміни у Німеччині, Португалії, Норвегії, Кіпрі, Польщі, Грузії, Вірменії, Румунії, Нідерландах, Італії, Азербайджані, Угорщині (взяли участь близько 120 осіб). Програма Еразмус+

Скільки людей було залучено в рамках проектів?

Відповідь: близько 4500 осіб було залучено до наших проєктів в період 2023-березень 2024 років.

Які проблеми були вирішенні завдяки реалізованим проєктам?

Відповідь: Головні напрямки діяльності пов'язані з реабілітацією молодих людей, що постраждали від війни та військового конфлікту, просуванням миру, трансформації конфліктів,  стресостійкістю,  посиленням участі молодих людей.

Чи були партнери в реалізації проєктів?

Відповідь: Ми працювали з такими відомими партнерами як UNICEF, USAID, Amazon та SAP, Haus des Stiftens gGmbH та TechSoup Europe спільно з партнером в Україні Ресурсним центром ГУРТ, програмою ERASMUS+, ГО “Донецький молодіжний дебатний центр”, ГО "Нова Полтава" та багатьмі іноземними громадськими організаціями з Німеччини, Португалії, Норвегії, Кіпру, Польщі, Грузії, Вірменії, Румунії, Нідерландів, Італії, Азербайджану, Угорщини.

Назвіть три якості, якими пишається ваша організації

Відповідь: професійність, відповідальність, наполегливість.

Чому саме ваша громадська організація має перемогти в конкурсі?

Відповідь: Ми живемо у прикордоні. Так, нам складно працювати в таких умовах, але ми незважаючи на це ми розвиваємось, не зупиняємось, долаємо разом перешкоди та підтримуємо молодь регіону. Єдине, що зрозуміло – потрібно рухатися вперед! Тримаємо стрій.